[126 swap] ZAGAZOWANIE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hej
jak myslicie da sie na legalu zarzucic gaz do 903 w malcu?
te silniki chyba z gazem w miare spoko wspolpracuja?
myslalem zeby butle dac za fotel kierowcy, i klatka "otulic" wszystko
sa jakies przepisy prawne odnosnie instalacji butli gazowej we wnetrzu pojazdu? przeciez w vanach jakos to robią......
  
 
Poszukaj w archiwum tam na bank znajdziesz informacje na temat "gazu w kaszlu".
  
 
no tak
ale o nielegalnym gazie a ja chce miec wszystko w papierze elegancko
  
 
no proste ze sie da. w garbach wsadzaja butle za tylne siedzenia. to bez znaczenia, bisa z gazem widzialem. a w kaszlach tez sa legale. tylko po co ? kiedy Ci sie te 1200zl. zwroci ? policz sobie ile bedziesz musial kilkometrow zrobic zeby to sie zwrocilo i pomysl czy bedziesz jeszcze maluchem kjezdzil, a po zatym gass to zlo i psuje silnik. ile Ci pali wachy ?
  
 
Poszukaj tematu jak chciałem sprzedac Malca kompresora.
1200 zł instalacja Lovauto .
Dodatkowo mussiz w dowodzie dostac wpis ze auto 3 osobowe - chyba ze dasz big butle to wtedy 2.......
Przy 900 nie ma problemu tylko musiswz zabudowac butle bo ta ma byc w bagazniku a nie kabinie......
Wycinasz kawałeksciany grodziowej z tyłu i zabudowujesz - starczy mała dziura - to tyle przepisów....
Aha kumpel ma i jak na kjsie jedzie to na dojazdówkach lpg a tylko na samych próbach paliwo - dzieki niemu koszty sie obnizaja sporo .....
  
 
A w bisie gdzie dają butle ??
  
 
no bede jeździl tak 2 kkm / miesiac
  
 
Cytat:
2004-09-02 21:27:44, maskekk pisze:
a po zatym gass to zlo i psuje silnik.


Ale bzdura miales kiedys gaz,ze tak piszesz?stwierdziles to napodstawie opowiadan innych?
  
 
Cholera niedługo to skutery 50ccm będą na gaz przerabiać
według mnie to przerost formy nad treścią. Może i taniej wyjdzie, ale... tyle zachodu...
Ale próbuj - będziesz kolejnym królikiem doświadczalnym
  
 
Bez obrazy, ale mieć takie auto i wrzucać gaz to straszne druciarstwo .
  
 
ze druciarstwo to wiem
i sam tez tak uwazam ze jak sie 903 robi....to po co komu gaz

ale niestety rzadza nami cyferki$$$$......po prostu chce uzywac tego auta do pracy......na gazie wyjde przynajmniej na "swoje"
w innym wypadku nawet nie myslalbym o gazie
  
 
Rmc nie masz racji.....
Wyobrax sobie wsiadaszw boba i jedziesz nad morze np 500 kilometrów jedna strone za te 100 zł .......
Malec na gazie u kompresora na trasie pali 6 l gazu po miescie 7 ( a jest na bredzie )
Dodatkowo jest to silnik z cc900 i ma chyba 2 softy - rajdowy i econo - na tym econo gorzej sie zbiera ale oszczedza gaz....... ostanio miał włozyc nie wiem czy to zrobił.....
Sama radosc zapinać autem gdzie sie chce po czym jechać na cpn i do pełna za 40 zł ....
I potem sie dziwic ze ktos chce dawac wieksza butle ......
Drugi znajomy rozwozi prase bobem.....Od 4 rano do 10 robi srednio 300 km dziennie.
Zrób to bez gazu i 900 ..... Chyba tylko Tico zostaje bo cc pali wiecej.
  
 
Cytat:
2004-09-02 21:43:30, mufaz pisze:
Cytat:
2004-09-02 21:27:44, maskekk pisze:
a po zatym gass to zlo i psuje silnik.


Ale bzdura miales kiedys gaz,ze tak piszesz?stwierdziles to napodstawie opowiadan innych?



juz tyle motorow z gazem widzialem rozpiepszonych ze sie w glowi niue miesci. kumpel ma honde 2.0 dwa gazniki gaz efekt: 220 i silnik nam rozejbalo, inny znajomy ma polda niemial komprechy, zdjelismy glowiczke to zawory i gniazda byly tak powypalane ze szlifierz stwierdzil ze cud ze to sejkdz. masz gaz ? zdejmij glowiczke i zobacz jka to wyglada. gass to zlo diesle lepsze
  
 
Maskek z całym szacunkiem ale jak instalator dupa to wiesz ......
Polonez ma 70 tys mniej wiecej i zawory super stan nawet nagaru nie ma duzo..... w koncu auto na paliwie rzadko jeździ tylko rozpalanie......

Wejdź na jakiekolwiek forum Hondy i poczytaj - te auta nie lubia gazu podobnie jak silniki vvti i v-tec.

Nei oszukujmy sie ten poldek kolegi widział wogóle paliwo ?????? watpie pewnei odpalany na gazie....
  
 
gaz w maluchu



  
 
czasem moze widzial. w gazie wlasnie najwarzniejsze jest odpalanie na benzynie i nagrzanie silnika na benzynie a dopiero potemn na gaz. a honda to nie v-tec tylko jesden waleczek 12v.
ja jakbym mial do czego zakladac gaz i bym chcial to tylko instalke z zsekwencja, tylko ze to do 35000 w zwyz....
  
 
Cytat:
2004-09-02 22:48:55, maskekk pisze:
kumpel ma honde 2.0 dwa gazniki gaz efekt: 220 i silnik nam rozejbalo.



Wiem gaz to zło, zwłaszcza na gaźniku. Znam to dobrze, mam nadzieje ze u mnie az tak sie to nie skonczy..
  
 
Buahaha, ale śmieszne rzeczy tu niektórzy wypisują w tym temacie... Czekam jeszcze tylko żeby ktoś napisał że LPG jest niebezpieczne i w razie zderzenia wybucha...
Jeśli instalacja jest nieprawidłowo zamontowana i/lub źle wyregulowa to różne cuda dziać się moga z wypaleniem dziur w tłokach włacznie .
A to że na LPG auto muli... Po prostu jak ktoś zakłada gaz to robi to dla oszczędności, więc regulacja jest zawsze na "econo". Jeżeli jednak wyregulować instalacje pod kątem osiągów to często można nawet uzyskać lepsze parametry niż przy jakimś słabym zasilaniu benzynowym. Nieco większe spalanie nie robi dużej różnicy przy cenie gazu prawie połowę niższej niż benzyny...
Poza tym co by nie mówić to jakikolwiek zagazowany SWAP bez wiekszych problemów objedzie większość seryjnych Malców nawet gdyby V-Power zalać do takiego. A bezproblemowe odpalanie (silniki na szprycy), komfort i dynamika jazdy to chyba należy zapisać na plus.
Ponadto właściciel takiego zagazowanego SWAP'a zawsze ma możliwość przejścia na tradycyjne zasilanie benzynowe, a wtedy to nawet mocno porobiona 650-ka na paliwie lotniczym go nie objedzie.
A ja też sobie zrobie SWAP'a 900-ke LPG Power kidyś

-----------------
oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo
  
 
mam gaz w swojej nowej 127 temu sie wypowiem pierwszy raz słysze ze by gaz komus silonik zjebal kupel zrobil 190 tys na gazie nadal jezdzi inni kumple podobnie w mojej 127 tez wszystko ładnie chodzi bez zazutu a V-max 140-50 mysle ze to dobre osiagi na gazie a spalanie 8litrów na 100
  
 
A ja uważam że gaz jest ok. Jak będe miał większe auto to tylko na gazie. Jeździ sie prawie jak "za darmo" w porównaniu do benzyny. I wszystko zalezy głównie od instalacji i regulacji.