Kable? Kostka? ale od czego?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Dzis wlozylem reke od spodu za schowek i co znaalzem? kostke... wyglada to to na wytczke - nnie gniazdo... i z 5-6 kabli w niej wisi sobie samotnie...

Ktos wie co to jest?

Polonez caro 94r.

[ wiadomość edytowana przez: BIAŁY dnia 2005-02-21 22:36:26 ]
  
 
Czy to aby niejest cos co sie na diagnostyce do kompa podłacza?
Jaki masz bolid? (jaki silnik)
  
 
Napisz jaki silnik i jaka ta kostka (ile dziurek i jak ustawione). Mam ksiązkę "Elektrotechnika w Polonezie". Tam jest wszystko napisane.
  
 
silnik 1.6 gaznik

ciezko tak macac po ciemku a glowy tam ni wsadze... za duza urosla.

POdejrzewam ze sa 2 rzedy po 3 piny ew po 4 piny...
  
 
Pewnie masz wiązke przystosowaną pd wtrysk, taka fabryczna hybryda . Jak go w fabryce robili to z założenia miał byc pewnie wtryskowiec ale ktoś się pomylił i wsadzono gaźnikowca. To sa moje przypuszczenia ale ciekaw jestem czy to mozliwe?
  
 
U mnie jest to samo. Znalazłem ta kostke jak mi uciekł zapłon - w trasie , po 1,5 godzince szukania. Tam jest jakiś przekażnik i wyglada na coś związanego z fabrycznym alarmem może? Teraz mam to na krótko i jest cacy
Ale chętnie sie dowiem co to jest tak na 100%
pozdrawiam
Silan
1,6 GLE
  
 
hmmm przekaznik? nic takiego nie wyczulem... wtyczka jest gola, nic do niej nie jest podlaczone tak BTW da sie wyjac sam schowek?
  
 
W Polomezach MR 93 za schowkiem jest biała kostka, z czterema konektorkami żeńskimi. Jest tam najzwyczajniej na każdej 12V.
Nie znam dokładniego przeznaczenia tej kostki, ale można pod nią podłączyć np. dodatkowe urządzenia.
Nie wiem tylko, czy ten obwód jest zabezpieczony.



  
 
To po prosu jest zasilanie elektrycznych szyb.
  
 
Elektryczne szyby to raczej przewody z kostką są pod zegarami. Natomiast pod schowkiem jest brązowa (u mnie) kostka. do czego służy nie wiem. I pewnie to kolega zauważył. Jak będę w samochodzie to zobaczę ile ma pinów
  
 
Grzebiąc dziś w samochodzie po rozkręceniu schowka moim oczom ukazał się las...kabli
Tylko, że nie wiem za bardzo do czego są. Gdyby ktoś mógłbym podzielić się swoją wiedzą to był bym wdzięczny.
Przypuszczam tylko, że 4 to wtyk do kompa.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
trójka, to poprostu rozgałęziony plus.


[ wiadomość edytowana przez: Janisz1990 dnia 2008-01-02 22:12:19 ]
  
 
Te kostki to są chyba od fabrycznie montowanej instalacji alarmowej - w moim Caro '96 były analogiczne.