Uszkodzony licznik w Carinie E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W pełni świadomy, kupiłem Carinę E z uszkodzonym licznikiem i w efekcie nie do końca udokumentowanym przebiegiem auta.
Poprzedni właściciel przysięgał się, że uległ on uszkodzeniu,( że tak powiem ) bez wpływu sił zewnętrznych... Zaryzykowałem, kupiłem i nie żałuję, ale "draniowi" dalej nie wierzę...
a może mówił prawdę, jak myślicie, czy to się mogło przytrafić w tym modelu???
Napiszcie proszę, czy ktoś miał podobną przypadłość w swojej Tojce ... a może ktoś wie jak usunąć taką usterkę, lub ma wolny i oczywiście, nie uszkodzony licznik na podmiankę???
Jest to Carina E 2.0 GLI z 1997 roku ( kod na tablicy wskaźników T22 ).
Pozdrawiam …
  
 
ale masz uszkodzony tylko licznik czy np prędkosciomierz bo mój w zimie potrzebuje czasu by sie rozgrzać i za chiny nic nie pokazuje przez pierwsze pięc minut
  
 
Uszkodzony jest licznik całkowitego przebiegu i przebiegów dziennych,obrotomierz pracuje bez problemów, za to prętkościomierz zdaje się przekłamywać lekko w dół ... (ale akurat tego tak dokładnie nie sprawdziłem, traktuj więc to jako info dodatkowe nie związane z tematem)
  
 
Romek wiesz co... ja sobie myślę jednak że Twoja Carina padła ofiarą oszusta i partacza....
Bardzo mało prawdopodobne by licznik się zepsuł bez ingerencji z zewnątrz... to nie 126 p... w 30-letniej toyce możliwe ale żeby w 6 letniej..i to E...
..nie wierzę.
  
 
Zdarza się . Właśnie siada prędkościomież lub liczniki przebiegu.
Kupić nowy licznik cena 100-200 zeta.
Jak dobrać?
Masz tam napisane takie małe literki T... i jakiś numer musisz kupić licznik o takim numerze.
Nie naprawiaj sam bo nic nie zrobisz, jest tam nawalone elektroniki.
  
 
prawdopodobnie bylo tak:
jezeli rozkrecisz licznik to poszukaj tam kosci pamieci
(taki scalaczek prostokatny malutki ktory ma z 8 nozek - 4 po lewej 4 po prawej) jezeli nie znasz sie i nie mogles znalezc to popatrz poscalakach z tym ze zwracaj uwage na to czy byl wylutowywany ktorys czy nie. jezeli wyraznie widac ze ktorys byl to masz odpowiedz na swoje pytanie (ktos majstrowal widocznie).
prawdopodobnie poszedl procesor w Twoim liczniku -tak czasami sie dzieje jak ktos poroboje cofnac licznik bez wylutowywania pamieci.... watpie zeby licznik sie sam z siegie zwalil - szczegolnie ta czesc ktora odpowieada ze kilometry

jezeli poszla pamiec a procesor jest dobry to koszt takiej pamieci to <10 zl + robocizna - wystarczy pojsc do goscia ktory zajmuje sie elektronika i to zrobic

jezeli poszedl procesor a za 100 zl mozesz kupic drugi licznik to sie nawet nie zastanawiaj
  
 
Jakis miesiac temu kuplem Carine E z 94 i mam podobny problem ,predkosciomierz dziala ,tylko od czasu do czasu przycina sie przebieg calkowity i dzienny ,np. Raz jak jechalem Lublin-Warszawa ,to licznik dzialal przez 5 km od ruszenia i potem az do samej Warszawy stal ,mialem tez wiecej takich przypadkow. Nawet wyjalem te zegary i rozkrecilem (myslalem ze moze jakis tryb pekl ) ,ale niestety jest tam za duzo elektroniki i balem sie ze cos jeszcze bardziej zwale.
  
 
Dzis jadac na dlugiej trasie zauwazylem ,ze licznik staje zawsze co 100 km (gdy na liczniku glownego przebiegu ,dwie ostanie cyfry jeszce nie zdazyly wskoczyc na 99).
  
 
Witam

Akurat mam jak ktoś zainteresowany licznik do cariny z prędkościomierzem kupiony w toyocie ale akurat nie ten model co chciałem więc sprzedaję. Model T22

pozdrawiam