Trykanie???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie
Mam pytanko. Koleś ma Accenta i ma problemik. Prosił mnie abym się zwrócił z nim do Was.
A mianowicie zastanawia się co może być przyczyną pewnego dziwnego odgłosu który wydobywa sie gdzieś z okolic silnika.
Trykanie (tak jakby dwie metalowe kulki sie o siebie obijały) Częstotliwość tego dzwięku wzrasta przy wzroście obrotów silnika na postoju (po odpaleniu silnika lekko gazując )Po odpaleniu silnika jest takie trykanie dziwne ....po lekkim przygazowaniu ten dzwiek zwieksza swoja czestotliwość lecz po zmniejszeniu obrotów silnika częstotliwość ta również maleje. Ja mechanikiem nie jestem wiec nie mogłem doradzić mu czegoś sensownego do czego byłbym w 100% przekonany.
Jeżeli macie jakieś pomysły co to może być i ile ztym może jeździć ,czy musi niezwłocznie to usunąć....napiszcie
Dzieki
  
 
Z opisu wyglada jakby ktorys z hydraulicznych popychaczy sie przyblokowal.
  
 
Co to takiego i gdzie występuje????
Czy to jest poważne??? Jaki jest koszt naprawy (na oko) ???
  
 
Czy na pewno to z silnika? Czy jak przejeżdza przez jakaś nierówność to też tak jest?

Ja miałem podobne objawy i też myślałem że to silnik. Okazało się że to coś za pierwszym tłumikem sie oderwało w rurze i dzwoniło przy dodawaniu gazu lub przejeżdzaniu przez coś.
  
 
Tez sadze ze to popychacze zaworów. W hyundaiach przyczyna takiego stukania moze byc niski poziom oleju w silniu. Radzilbym to najpierw sprawdzic.
pozdrawiam
  
 
Zeby sie przekonac , nalezy zdjac pokrywe zaworow i sprawdzic w jakim stanie sa te popychacze, czy sie nie przycinaja po wcisnieciu.
  
 
leciutkie cykanie może wydobywać się z wtrysków benzyny, popychacze zaworów mogą cykać tylko tuż po odpaleniu, po przegazówce cichną
  
 
Podziekowania dla Was!!!.
Kolega sprawdził... i zaoszczędził na czasie ponieważ mechanik po wcześniejszym zasugerowaniu popychaczy od razu zaczął od tego i...bingo. Mechanik radził wymienić wszystkie 12
Czy jak bedzie zwlekał z naprawą popychaczy silnik może sie nabawić czegoś innego???
  
 
Cytat:
2004-12-06 17:03:08, Pekal pisze:
Podziekowania dla Was!!!. Kolega sprawdził... i zaoszczędził na czasie ponieważ mechanik po wcześniejszym zasugerowaniu popychaczy od razu zaczął od tego i...bingo. Mechanik radził wymienić wszystkie 12 Czy jak bedzie zwlekał z naprawą popychaczy silnik może sie nabawić czegoś innego???


jaki masz przebieg? niżej 200kkm to się nie psuje, chyba że jeździłeś bez oleju ; mechanik zaciera rączki bo pewnie niezłą kasę zgarnie
  
 
na liczniku 120000 ...jeździł z olejem na bank ,
dziwne bo zaczęło mu cykać po wymianie oleju (jakieś 2 tyg temu)i to jeszcze nalali na fulla kazali zlać jak silnik nie weźmie naddatku.
Po 3 tygodniach koleś zlał tak żeby było ok ..jest ok ale dalej mu cyka. Da się wymienić tylko uszkodzony popychacz???, czy da się wychwycić który to??? Bo wymiana wszystkich 12 to masakra i jeszcze robocizna.
  
 
wiesz jak ci mechanik mówi wymień 12 to proponuje zmienić mechanika..... tak on chce dobrze ale zwykle stuka 1,2,3...ale nie 12. Skoro pojawiło sie stukanie po wymianie oleju....to czy ty aby nie zmieniłes oleju na inny? Sprawdź to... Jeśli nie to moze jeden z popychaczy jest delikatnie przytkany albo się zapowietrzył.... zapodaj preparat do czyszczenia popychaczy (moze pomoze) zmień olej..jak bedzie dalej stukał do poszukaj mechanika co znajdzie który i wymieni 1,2,3 a nie 12. powodzenia
  
 
Znajac zycie to magik nie wiek ktory to , a nie umie tego sprawdzic , dlatego wymieni wszystkie i bedzie mial pewnosc.Ja tez bym podjechal do innego mechanika.
  
 
PREPARAT DO CZYSZCZENIA POPYCHACZY...LAIK ZE MNIE DOBRZE WIEDZIEC ZE TAKI JEST...MOZE POMOŻE , NA PEWNO DAM ZNAĆ A JEŚLI CHODZI O OLEJ TO WLAŁEM PÓŁSYNTETYK TAKI JAKI BYŁ A ZMIENIŁEM TYLKO FIRMĘ (CO PRAWDA NA GORSZĄ ZDEKA ) ALE TO PRZECIEŻ NIE POWINNO BYC PRZYCZYNĄ???
  
 
AHA CZY MOZE BYĆ PRZYCZYNA TO ZE WYMIENIAJĄC OLEJ "MECHANICY" WLALI MI NA MAKSA I JEŹDZIŁEM TAK ZE 2TYG .MÓWILI ZE JEST TROCHE WIECEJ I ZE PEWNIE SILNIK WEŹMIE TROCHE TAKZE SIE UNORMUJE PÓŹNIEJ BYŁEM NA ZLANIU I SIE OKAZAŁO ZE BYŁO O JAKIES 3-4 SETKI ZA DUZO....BARANY A NIE MECHANICY