Drgania powyżej 100 km/h

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Od dłuższego czasu powyzej tak 90-100 km/h czuję jak samochód zaczyna drgać. Przy ok 140 km/h drgania te już są odczuwalne bardzo, w lusterku widze jak obraz goni prawo lewo wszystko co jest luzem lubnie dokręcone zaczyna gonic. Drgania nie są odczuwalne na kierowniy, no moze minimalnie. Co sprawdzić, co zrobić aby sie tego pozbyć? Wymieniłem narazie gumy na drążku stabilizacyjnym i przednie opony z felgami. Może to tylne? Jak myślicie? A może przyczyna jest gdzie indziej?
  
 
Drgania to ma chyba kazdy powyzej setki.Ja tesh mam ale u mnie to wina opon Uniwersal Dembica kaza opona z innej karetki no i mam amortyzatory wyrabane.Ja jak mam 140 to sie boje wiecej leciec.Jak na spocik do Uniejowa sadzilem to przy 140paru czulem jak mi tyl tanczy hehe ale ja sie jush przyzwyczailem
  
 
Witam!
Mam problem bardzo podobny do twojego z tymi drganiami.
Zarówno na letnich miałem drgania (małe) i na zimówkach także (i tu wydaje mi się, ze bardziej).

Pojechałem na stacje diagnostyczna, gdzie mi wytrząsali auto, ale nic to nie wykazało złego, tzn. diagnosta stwierdził, że wszystko jest OK, a winy należy szukac w kołach.

Byłem tez dziś u wulkanizatora, pozamieniał mi oponki z felgami wyważył jeszcze raz. Zobacze jak wyjade na trase.
Zapierał się, ze napewno koła sa OK, a jak bedzie nadal dostawał "drgawek" to pojedzie ze mna do jego znajomego mechanika i sprawe obada.

Słyszałem, że to też mogą byc piasty, ale tego na 100% nie wiem.

Jak będe wiedział co było to napisze.
Pozdro
  
 
miałem tak ze powyżej 100 zaczyanło wszystko drgac. Myślałem ze amorki już siedzą ale jednak miałem miła niespodzianke. mianowicie miałem na tyle stare oponki, i gdy je wymieniłem na nowe problem znikną teraz jak tylko asfalt bez dziur to przy 140 km ma pełen konfort nic nie trzeszczy ani nie drga, tylko troche przygłośno ale to juz kwestia techonologi (1989)
  
 
A u mnie ustaly wszystkie drgania po wymianie lozysk na przodzie, podkresle ze nie wyly i nie stukaly dlatego zajelo mi zlokalizowanie usterki 2 miechy
  
 
Jk oponki stare wiekiem to mogą dostać "weża"
  
 
Cytat:
2004-12-09 00:05:02, hepos pisze:
Witam. Od dłuższego czasu powyzej tak 90-100 km/h czuję jak samochód zaczyna drgać. Przy ok 140 km/h drgania te już są odczuwalne bardzo



W zasadzie wszystko, co może mieć wpływ, koledzy wcześniej już podali.

Czyli musisz sprawdzić
1. Opony (wyważenie, felgi czy są proste).
2. Łożyska
3. końcówki drążków (to one bardzo często dają własnie dragania w okolicach 120-140 km/h).

Najczęściej złe wyważenie kół przednich bije po kierownicy, a tylnych powoduje drgania ostre budy.