Klikanie przy sprzegle

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie !! Chcialem zapytać czy u was także wystepuje cos takiego. Gdy puszczam sprzęgło ( dokladnie do końca ) slysze delikatne kliknięcie ( np. jak głosne klikniecie myszką ). Moim skromnym zdaniem jest to objaw dobrego funkcjonowania sprzęgł a że mam osttnio problem ze sprzeglem ( poruszałem na forum, dzięki za dobre rady ) "kliknięcie zniknieło" lub występuje tylko czasami. Pytam tak z ciekawości. Pozdrawiam.
  
 
W Essim tego nie mam ale w Transicie cały czas, wszystko jest jak najbardziej w porządku.
  
 
A u mnie jak puszczam sprzęgło to słychac takie ciche

"szszszuuuuiiiiiit"

Nie wiem jak to inaczej opisać . Coś jakby takie serwo w robotach na filmach, tylko bardzo cichutkie. Na pewno to nie jest kliknięcie.
Usłyszałem to dopiero jak mieałem całkiem zgaszone radio.

Czy to oznaka czegoś złego??
  
 
Cytat:
2004-12-13 21:07:26, MasterCheat pisze:
A u mnie jak puszczam sprzęgło to słychac takie ciche "szszszuuuuiiiiiit" Nie wiem jak to inaczej opisać . Coś jakby takie serwo w robotach na filmach, tylko bardzo cichutkie. Na pewno to nie jest kliknięcie. Usłyszałem to dopiero jak mieałem całkiem zgaszone radio. Czy to oznaka czegoś złego??


pewnie ci piszczy na tym co sie pedał sprzegła trzyma albo jak ciegno przechodzi przez ta gume osłaniajaca go to pewnie wydaje taki dzwiek
  
 
Cytat:
pewnie ci piszczy na tym co sie pedał sprzegła trzyma albo jak ciegno przechodzi przez ta gume osłaniajaca go to pewnie wydaje taki dzwiek



No właśnie ten dzwięk raczej gdzieś z pod maski pochodzi (takie mam odczucie), i to brzmi tak jakby się coś szybko rozpędzało.
  
 
Cytat:
2004-12-13 15:34:14, Siwus pisze:
Witam ponownie !! Chcialem zapytać czy u was także wystepuje cos takiego. Gdy puszczam sprzęgło ( dokladnie do końca ) slysze delikatne kliknięcie ( np. jak głosne klikniecie myszką ). Moim skromnym zdaniem jest to objaw dobrego funkcjonowania sprzęgł a że mam osttnio problem ze sprzeglem ( poruszałem na forum, dzięki za dobre rady ) "kliknięcie zniknieło" lub występuje tylko czasami. Pytam tak z ciekawości. Pozdrawiam.



sprawdź regulator sprzęgła , znajdzeisz go przy pedale sprzęgła, jak tego szybko nie wymienisz to pęknie Ci do końca i sprzęgła juz nie wciśniesz
  
 
Cytat:
2004-12-13 22:54:43, mss pisze:
sprawdź regulator sprzęgła , znajdzeisz go przy pedale sprzęgła, jak tego szybko nie wymienisz to pęknie Ci do końca i sprzęgła juz nie wciśniesz

Jeśli regulator "cyka" to znaczy, że pracuje i jeśli pracuje wtedy gdy puszczasz sprzęgło a nie odwrotnie to znaczy, że wszystko jest w należytym porządku.
  
 
Cytat:
2004-12-14 00:08:09, Bobo-TM pisze:
Jeśli regulator "cyka" to znaczy, że pracuje i jeśli pracuje wtedy gdy puszczasz sprzęgło a nie odwrotnie to znaczy, że wszystko jest w należytym porządku.



u mnie nie cyka, a jak zaczyna cykać to znaczy że już pęka (w MKVII). raz mi tylko cyknął i trzeba było holowac do garażu
  
 
W moim Edim tez jak puszczam sprzęgło to puka lub cyka jak to napisałeś podejrzewam, że to luz na ośce pedału sprzęgła. Przenosi przecież jakąś siłę nacisku to musi się wyrobić ( może są tam jakieś plastikowe tulejki )
Pzd