Używana instalacja LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie.
Czy gdybym chciał założyć instalację LPG to czy musi być ona nowa czy może być używana i mniej więcej jakie są aktualne ceny instalacji?
  
 
1. Mozesz sobie zalozyc uzywana instalacje. Nie ma ku temu zadnych przeszkod. Tylko wtedy nie masz gwarancji pewnosci o stanie technicznym etc.
2. Zalezy do czego?? Do gaznika czy do wtrysku monu czy multi. Wiec podam ceny od do. czyli od 700 do grubo ponad 2 tys za instalacje do wielopunktu z kompem.
Jak masz jakies pytania to wal smialo. Tylko nie zawsze ci ktos odpowie tak szybko
  
 
voy, wcale nie jestem pewien, czy instalacje mozna tak bez problemu przekladac. Wydaje mi sie, ze od jakiegos czasu jest to juz niestety zabronione
  
 
hmmm A kolega jeszcze w zeszlym miesiacu zakladal tylko butle musial miec nowa...
  
 
Jesli voyteck ma rację to miodzio bo ostatnio też obiło mi się
o uszy, że są problemy z montażem używanej.
  
 
No nie wiem, jak OLO zakladal do OLOneza EVO 4, to musialby rzezbic, zeby przerzucic stara instalke. W koncu ze starego zostala mu tylko butla...
  
 
Trza sie dowiedziec w wydziale komunikacji. Ale z gazownikami da sie dogadac... Zakladasz stara jaka nowa... Ale to nie ja powiedzialem
  
 
z kazdym da sie dogadac, to tylko kwestia kasy...
  
 
Witam!
Przerabiałem ostatnio temat montażu używanej instalacji LPG.
Od marca zmieniły się przepisy w tym względzie i montaż takiej instalacji to wielki problem. Chyba że ktoś decyduje się jeździć bez wbitej instalacji w dowód rejestracyjny...
Generalnie, teraz firma montująca gaz wystawia certyfikat z którym idzie się do wydziału komunikacji gdzie wbijają instalację w dowód. Jeśli znajdziesz firmę która Ci wystawi taki certyfikat na używaną instalację to będziesz miał sporo szczęścia...
  
 
No i problem sie rozwiazal... Teraz juz wiesz. Ale jak nie masz kasy w danej chwili to zawsze mozesz wziasc na raty. Ja tak zrobile i nie zaluje. Po 3 miesiacach uzytkowania gaz mi sie zwrocil.
  
 
Bez gazowni, to sie nie da jezdzic takim samochodem!!
Pomysl voy, ze mialbys dzisiaj jechac do Piaseczna na benzynie...
  
 
no fakt na benzynie bym nie przyjechal
ktos mial dobry pomysl zeby przerabiac auta na gaz no nie??
  
 
TUTAJ znajdziesz kilka uwag na temat montażu instalacji - niestety nie znalazłem nic na temat używanych
  
 
dobry pomysl to troche za malo powiedziane...
  
 
O ile się orientuję to niestety zmienili przepisy i instalacja montowana w aucie musi być fabrycznie nowa. Inaczej nie dostanie się przeglądu technicznego.
  
 
Polonezma ta zalete ze mozna zlozyc siedzenia i przewozic dosyc dlugie przedmioty, jednak butla gazowa to nieumozliwia.ile kosztuje nowa butla gazowa w ksztalcie kola zapasowego , oczywiscie jak najwieksza ,ale zeby sie zmiescila w mniejsce kola???
  
 
Tak więc musiałbym zakładać nową. Nie bardzo mi to pasuje, ale
zawsze miałbym tą świadomość, że jest sprawna.
Bardzo dziękuję za informacje!
  
 
Cytat:
2002-12-22 22:22:23, dziuplak pisze:
Polonezma ta zalete ze mozna zlozyc siedzenia i przewozic dosyc dlugie przedmioty, jednak butla gazowa to nieumozliwia.ile kosztuje nowa butla gazowa w ksztalcie kola zapasowego , oczywiscie jak najwieksza ,ale zeby sie zmiescila w mniejsce kola???



Jak ja zakładałem swoją instalację to butla w kole(tzn. cała instalacja) była droższa o 200 stewki.Ale nie żałuję bo np segment z małego pokoju jak się przeprowadzałem po złozeniu wlazł na jeden raz.A jak bym miał butle za siedzeniem przykładowo to już pozamiatane
  
 
I ja mam butlę w kole zapasowym. Zapas zawsze można wrzucić na dach, zbiornik wlacowy już trochę trudniej
  
 
Ale butla po prawej stronie bagażnika rozwiązuje w miarę
problem. Mieści się w tą lukę między nadkolem, a lampą.
Ojciec miał tak w poldku i było całkiem OK.