Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, orientujecie się może ile kosztuje sprowadzenie auta z USA oraz jaka jest procedura?
  
 
Z tego co sie orientuje to do ceny auta w stanach trzeba doliczyc 50% jego wartosci na gotowo.
  
 
transport kosztuje minimum 800$ a co z reszta to nie wiem.
  
 
transport z portów wschodniego wybrzeża USA do Gdyni to ok 1000$ (minimum), do tego musisz doliczyć koszty zapakowania auta ma statek - razem za kontener powiedzmy w granicach 1500-1800$ z obsługą już w porcie w Gdyni.
Cło 10% płacisz od kwoty f-ry plus koszty transportu.
Do tego doliczasz akcyzę (wielkość uzależniona od pojemności silnika i wieku autka).
Na koniec doliczasz 22% VAT
Do zarejestrowania auta potrzebujesz przeglądu technicznego, a to wymaga zamontowania tylnego światłą p/mgielnego i przerobienia tylnych świateł (w USA inaczej działają kierunki z tyłu).

Tak pokrótce to wszystko

Firma w której obecnie pracuję sprowadza autka ze Stanów, także wiem co piszę
  
 
MAG, a sprowadzał ktoś sobie przez Was nowego Mustanga? Jak zobaczyłem cene to oniemiałem - 17000$ Za wypasioną brykę z silnikiem V6, manual, skóra, klima no i ten wygląd - mówię o roczniku 2005 z salonu. Czemu u nas więcej trzeba płacić za głupiego Golfa V? Jakaś paranoja.
  
 
Hehe, 17 tysięcy $ to golas jakiego nie znajdziesz u żadnego dealera - musiałbyś takiego zamawiać specjalnie w fabryce, poza tym dochodzą ich wewnętrzne opłaty (np Destination charge, title, podatek) i cena rośnie o ładnych parę kawałków.
Przerabiałem ten temat ostatnio więc wiem co mówię.

Najtańsze Mustangi (4,0 V6 manual) jakie sprawdzałem wychodziły (razem z zarobkiem mojej firmy) ok 120tys PLN - cena uwzględnia wszystkie opłaty, cło (10%), akcyzę (13,6%), VAT (22%), a także koszt przeglądu i rejestracji auta w Polsce (w tym przeróbki oświetlenia) - oczywiście f-ra VAT, możliwość leasingu itp.

"moja" firma sprowadza Infiniti FX ze Stanów.
MRSP (Manufacturer Sugested Retail Price - czyli po naszemu cena sugerowana przez producenta) to 34.950$ - jest tylko jedno ale, najtańszy jaki jest dostępny u jakiegokolwiek dealera kosztuje 40.180$
  
 
Na allegro jest dokładnie taki Mustang o jakim mówiłem - w najtańszej możliwej do dostania od ręki wersji Premium - cena 120tys - czyli dokładnie tyle samo co ja wyliczyłem.

Ale za to V8 GT DeLuxe u mnie byłby tańszy - 180 tys, a nie 185 tys.