Jakie klucze w drogę? ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jaby się co zepsuło, co jakie klucze mieć najlepiej ze sobą?
  
 
pewnie zalezy co chcesz zepsuc
najlepiej miec komplet i spokuj :]
  
 
Ja tam mam cały zestaw wkrętaków, nasadowych i inne takie tam
  
 
heh

na całego zestawu to nie wyczaruję... ale chciałem coś na szybko z garadżu zakosić...
  
 
Podobno Fordy się nie psują.
Polecam kluczyk do stacyjki.
  
 
Oprocz tego klucz do kół i podnośnik
  
 
I srubokrent. mi kiedyś jak miałem jeszcze maluch to sie przydał jak zgubiłem kluczyki od stacyjki
to srubokrent młotkiem wbiłem w stacyjke i przekrciłem i palił .
Ale jak mnie policja zatrzymała to sie troche zdziwiła jak zobaczyła srubokrent w stacyjce. wtedy było haha
  
 
A tak na serio to myślę, że jeśli ktoś wie jak sobie poradzić podczas awarii, wie też co warto mieć ze sobą.

Bez urazy, ale jeśli zadajesz pytanie jakie klucze warto mieć ze sobą to prawdopodobnie nawet jak je będziesz woził ze sobą, to nie będziesz potrafił ich wykorzystać w razie potrzeby.
  
 
zabierz mac gaywera
  
 
ja woze maly komplecik wiekszosci wielkosci kluczy, a takie jak 10, 13 to nawet po dwa sie znajda, mloteczek maly, wkretak plaski, krzyzak... kombinerki... wszystko w malym futerale zeby malo miejca zajmowalo

ostatnio w skrzyneczce woze jeszcze jakies zarowki, opaski zaciskowe, tasme... i takie tam smieci mogace sie przydac nie tylko przy awarii samochodu
  
 
Cytat:
2005-12-13 14:49:31, Darek pisze:
zabierz mac gaywera

Mcgyver nie może teraz, robi repertuar z zespołem na sylwestra i jest zapracowany.
Ps.Mamy Mcgyvera w klubie.
  
 
Ja wożę płaski wkrętak i klucz 10tkę do klemy akumulatora.
  
 
Ja mam oprocz klucza do kol tylko wkretak krzyzowy by wyciszenie wydechu zakrecac lub odkrecac
Nie woze kluczy,bo jak ich nie mam to sie auto nie psuje
  
 
sztywny drut w kształcie litery L ale nie do końca wygięty tak, po to aby otworzyć autko jak kluczyki w środku zostana.
  
 
McGyver żyje... ale wolałbym w czyimś bagażniku nie jeździć obok koła zapasowego
Proponuję klucz do kół, lewarek no i podsawowy zestaw kluczy: 7,8,10,13,14,15,17,19,22 + śrubokręty przynajmniej ze 4 sztuki 2 gwiazdkowe i dwa płaskie różnej wielkości.
Ale po co ja Ci to piszę... jak Ci się coś spier.... to i tak sam tego nie naprawisz, a drobne usterki to się w domu naprawia )
  
 
Ja woże:
Klucze: do kół, 8,10,12,13,17,19,24, nasadowe 17 i 19 Klucz do łożysk kół przód(30?), młotek, ze 3 srubokręty, rurka.
  
 
Klucze do korka baku Kiedyś przypomniałem sobie o nim ok. 400 zk od domu z prawie pustym bakiem No i musiałem kolejny korek kupić...

A tak na poważne...
8, 2x10, 12, 2x13, 2x17, 19, 22, 27, walizka z nasadkami, grzechotą i przedłużkami, zestaw wkrętaków płaskich i krzyżowych, wkrętak z wymiennymi końcówkami, zestaw końcówek o różnych kształtach, młotek, izolacja, trochę druta miedzianego, próbnik i miernik.
Całego Essiego w trasie można rozebrać i złożyć
  
 
Witam
Powiem w miarę krótko. Najbardziej przydatne to klócz do kół, świec oraz podnośnik. Poza tym klucze płaskie: 7,8,9,10,13,17,19 do tego jakiś jeden nastawny taka deska ratunkowa. Oprócz tego to jeszcze kombinerki, nóż, śrubokręt płaski i krzyżakowy no i jeszcze na wszelki wypadek kawałek sznurka, izolację i kawałek trutu z doświadczenia wiem że się przydaje Nie należy zapominać o podstawowym narzędziu pracy jakim jest narzędzie bardzo precyzyjne czyli młotek. Pozdrawiam.
  
 
Zestaw poniżej jest spoko. Sam wożę bardzo podobny.
O WD 40 czy czymś w podobie i żaróweczkach nie wspominam...

A poza ty mój essi jest na maksa kulturalny i zepsuł mi sie 2 razy od kiedy go mam (12.04), zawsze na podwórku. Nigdzie indziej nie chciał...
  
 
Cytat:
2005-12-13 18:55:52, Kleszczak pisze:
sztywny drut w kształcie litery L ale nie do końca wygięty tak, po to aby otworzyć autko jak kluczyki w środku zostana.



...jak kluczyki w aucie zostaną to ten drucik chyba tez