Milicyjne wersje FSO - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moj kumpel kiedys mial poldka popolicyjnego przejsciowke. Silnik 2.0 sierra kolor niebieski a ze zmian w kabinie to zamist standardowego oswietlenia wnetrza mial neonowke

mielismy z nim wtedy zabawe bo jezdzilismy na poznanska i jak "pani" podchodzila wlaczalismy neonowke i uciekala hehe

pozdr
  
 
w sam do tego tematu
  
 
Takiej profanacji mowimy stanowcze i zdecydowane NIE
  
 
Łiii tam profanacji. Ładnie jest zrobiony, starannie, gadżety i malowanie są z epoki.
  
 
A napis na drzwiach nie jest ciut za wąski? Głównie chodzi o szerokość liter.
Ale generalnie wyszedł bardzo ładny radiowóz.
  
 
Trzebaby się przyjrzeć jak to wyglądało w jakimś starym filmie, np. "Nie lubię poniedziałku", albo w "Brunecie wieczorową porą".
Ale na moje oko jest ok.
Zaraz pobuszuję w necie za jakimiś fotosami z epoki .


[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2006-06-17 23:22:20 ]
  
 
Z napisem chyba rzeczywiście troszkę im nie poszło - znana fotka z MTP '72:
  
 




  
 
No i pas boczny wydawał mi się za wąski i rzeczywiście na archiwalnych materiałach widać, że wchodzi na pionową część boku a na replice jest tylko na ukośnym przetłoczeniu ale w sumie chyba nawet to lepiej wygląda niż w oryginałach.
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
Hehe, mijalem sie z tymi kolesiami w piatek w Opolu Lubelskim. Blachy krasnickie wiec to na pewno ten sam fiacior. Jechali wlasnie w strone Pulaw.
  
 
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
no prosze prosze to chyba samochód był dla jakiegoś Komendanta
  
 
Cytat:
2006-06-24 09:50:21, LifeGuard pisze:
no prosze prosze to chyba samochód był dla jakiegoś Komendanta


polecam wątek o "Clasicauto" tam znajdziesz coś więcej na temat tej fotki
  
 
Owszem to skan właśnie z tej gazety. Fotka została wykonana w Toruniu. Ciekawe czy dużo takich milicyjnych 3d było w moim mieście.
  
 
Nie wiem chyba juz to pisalem , ale jeszcze kilka lat temu ( moze z 4 - 5 ) na posterunku policji w Zawoji niedaleko Żywca jeździł sobie Poldzio Borewicz na radiowozie ...
  
 
Cytat:
2006-06-24 14:45:45, Dreamzzz83 pisze:
Nie wiem chyba juz to pisalem , ale jeszcze kilka lat temu ( moze z 4 - 5 ) na posterunku policji w Zawoji niedaleko Żywca jeździł sobie Poldzio Borewicz na radiowozie ...


Jeśli chodzi Ci o Zawoję położoną u stóp Babiej Góry to nie jest ona tak niedaleko Żywca (ponad 50 km drogą, no chyba że na mapie).Raczej bliżej do Wadowic (niecałe 40 km) albo Suchej Beskidzkiej (19 km) .
4 -5 lat temu NA PEWNO nie jeżdził tam borewicz jako radiowóz.
Wiem to stąd iż mieszkałem w budynku posterunku Policji w Zawoi a Mój Ś.P. Tata był jego komendantem przez około 15 lat, potem PP podlegał pod Jego Komisariat Policji w Makowie Podhalańskim.
Radiowozy jakie tam były to UAZy, potem NYSA, wspierające z KP Maków: LAND ROVER DEFENDER 110, PN "przejściówka" (przejęty z KW Bielsko - Biała), PN Caro ('95) następnie (około 98 roku) polonez CARO, aktualnie cywilny PN CARO PLUS, ww Polonez Caro '98 oraz ARO - dwa ostatnie w wersji radiowóz.

"Poldzio Borewicz na radiowozie" jeździł w mieście powiatowym Suchej Beskidzkiej w KP, na początku lat 90 (wtedy jeszcze Komenda Rejonowa). Około 1993 roku polonez ten miał wypadek, na jego tył najechała ciężarówka. W czasie remontu tył zmieniono na Caro.

Pozdrawiam
Paweł B.


[ wiadomość edytowana przez: pawel_B dnia 2006-06-24 18:55:53 ]

[ wiadomość edytowana przez: pawel_B dnia 2006-06-24 18:56:40 ]
  
 
Kurcze na bank widzialem tam borka na radiowozie , moze byl z jakiejs wiozki nieopodal ??? Pozdrawiam.
  
 
Niemożliwe.
Najbliższa jednostka Policji to Komisariat Maków, potem Komenda Powiatowa Sucha Besk.. - tam od 10 lat na 100% nie służy żaden radiowóz PN Borek. Zawoja nie ma innych bezpośrednich sąsiadów, dopiero za przełęczą Lipnicką (popularnie przełęcz Krowiarki) jest powiat Nowy Targ.
Mogłeś widzieć tego borka co o nim pisałem ale na początku lat 90, potem (po wypadku o którym pisałem) miał tył z Caro. Tylko że jego wycofano około 96 roku - Komenda dostała wtedy nowe poldki. Był jeszcze PN Borewicz "cywilny" (kolor czerwony) ale on "służył" w Suchej, potem w Makowie i około 96 roku go wycofano z użytkowania.
Ewentualnie może jakiś radiowóz Poldek "Borewicz" przejeżdżał przez Zawoję, możliwe że z sąsiedniego powiatu - nowotarskiego - jechał do Komendy Woj. w Krakowie.
No albo była jakaś replika.

Pozdrawiam
Paweł B.
  
 
Mysmy tam chlali tydzien kurde moze to od promili mi sie cos ze wzrokiem podzialo A na serio , mozliwe ze przejezdzal przypadkowo z jakiegos innego powiatu.