Milicyjne wersje FSO - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco




  
 


  
 
a kto kogo? czy "wzajemnie" jak w zmiennikach-dobre
  
 
Pojawiła sie w fotkach, ale myśle że tutaj jest jej właściwe miejsce

Foto by Maurer

  
 
Swoją drogą widać życzliwość i uśmiechy na twarzach panów policjantów-nie wiem, czy takie "koguty" nie powinny być jednak pod przykryciem podczas normalnerj jazdy.
  
 
Cytat:
2006-09-07 20:54:24, Koto pisze:
Swoją drogą widać życzliwość i uśmiechy na twarzach panów policjantów-nie wiem, czy takie "koguty" nie powinny być jednak pod przykryciem podczas normalnerj jazdy.



Tak, zabronione jest poruszanie się pojazdami z zamontowanymi niebieskimi sygnałami świetlnymi, wiec powinny być zakryte. Może gdyby miał "żółte blachy" , było by to dozwolone?
  
 
Stivek - pewnie kaptur był zdjety do zdjęcia, nawet żółte blachy nie upoważniają do stosowania sygnałów koloru niebieskiego
  
 
Cytat:
2006-12-12 13:33:12, GDA pisze:
Stivek - pewnie kaptur był zdjety do zdjęcia, nawet żółte blachy nie upoważniają do stosowania sygnałów koloru niebieskiego

ani pomarańczowego....
  
 
Polonezy policyjne w różnych wersjach:
  
 
Cytat:
2006-12-12 13:36:33, PUTEKM pisze:
ani pomarańczowego....


Pomarańczowe możesz używać na przykład podczas holowania pojazdu.
Niedozwolone są jedynie niebieskie i czerwone, Momik coś o tym wie



  
 
Cytat:
2006-12-12 13:56:57, GDA pisze:
Pomarańczowe możesz używać na przykład podczas holowania pojazdu. Niedozwolone są jedynie niebieskie i czerwone, Momik coś o tym wie



Jadąc naszym firmowym autem na relamacje.... fiat PANDA z kogutami rano nie chciało mi się zakładać pokrowców na koguty... i koło Poznania policjant majstry zatrzymali mnie .. dzień dobry dzien dobry czy wiecie co źle zrobiliście no i się okazało że nie można nawet z odkrytymi kogutami jechać. może ze względu na to że między kogutami był napis pilot nie dosłuchałem bo byłem zdenerwowany
  
 
To jakaś bzdura albo nadgorliwość

Nie wolno umieszczać na pojeździe sygnałów pojazdu uprzywilejowanego tj właśnie niebieskich i czerwonych kogutów, nawet nie działających a także sygnałów dzwiękowych o zmiennych tonie.

Co do pomarańczowych kogutów - widziałeś, żeby pomoc drogowa demontowała lub zasłaniała koguty na czas przejazdu do stłuczki?

Jak pomarańczowy jest wyłączony to tak jakby go nie było.
Może sobie być na pojeździe, a używać go wolno w określonych styuacjach właśnie pilotaż, holowanie, odśnieżanie, czynnosci na drodze np ładowanie na lawetę.
Wg przepisów sygnał ten służy do oznaczania m in pojazdów, które ze względu na swoje gabaryty lub nietypowe zachowanie mogą stanowić zagrożenie na drodze.
  
 
http://wiadomosci.wp.pl/gid,8641972,img,8641998,kat,32834,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=5 Apropo milicji i stanu wojennego
  
 
Witam chciałbym tez coś dorzucić od siebie do tego tematu. W czasach kiedy produkty z FSO królowały na ulicach mój ojciec pracował w ówczesnym POLMOZBYCIE i większość radiowozów przy których miał okazje grzebać była wyposażona w silniki tak zwane wzmocnione czyli 115C.076/56 mowa oczywiście o Fiacie 125p a po 83 roku FSO 1500. Pozdrawiam
  
 
Zajebisty news.
  
 
No tylko jakoś nikt o tym nie wspomniał
  
 


więcej fot:
Więcej zdjęć

[ wiadomość edytowana przez: mateo105l dnia 2006-12-15 20:22:09 ]
  
 
tak na marginesie to pojazd uprzywilejowany jest nim dopiero wtedy gdy ma wlączone te sygnały świetlne i dźwiękowe. jednocześnie. nie tylko świetlne.
a tak na drugim marginesie to miałem kiedyś śmieszną sytuację, podczas podwyższonego stanu wody na ulicach w moim mieście w 1997, jak jeden pan prawie mnie staranował swoim autkiem osobowym z żółtym kogutem. Skończyło się na stuknięciu lusterkami. A kierowca tego pojazdu stwierdził, że powinienem mu ustapić miejsca bo on sie śpieszy i jest właśnie w akcji...
  
 
Orientuje się ktoś może jakiego symbolu był lakier błękitnych/niebieskich Polonezów jakich używała milicja? Czy te z końca lat 70 i początku lat 80 miały seryjnie taki kolor czy były przemalowywane podczas zmiany "barw" radiowozów?

Usilnie poszukuje Poloneza w takim kolorze z początku produkcji. Z noskiem, z chromowanym lusterkiem etc Wszystkie jakie napotkałem to były późniejsze wersje z połowy lat 80.
  
 
Cytat:
2008-09-29 22:09:04, mkaliniak pisze:
Orientuje się ktoś może jakiego symbolu był lakier błękitnych/niebieskich Polonezów jakich używała milicja? (łup)Wszystkie jakie napotkałem to były późniejsze wersje z połowy lat 80.

w planowej gospodarce socjalistycznej był to każdy kolor blue z toalety FSO -czyli walili tym co było w ten deseń hehehehe !