Lada Granta - co myślicie, kto ma , kto jeździł ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stary, ale bajki piszesz. Miłośników klasyki jest promil a 99% potencjalnych kupców by nawet nie splunęła na to. A to jest decydujące czy wprowadzać na rynek czy nie. Tak samo jak tylny napęd - 90% użytkowników nawet nie chce o tym słyszec.


[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2013-07-28 21:38:45 ]
  
 
Cytat:
Nie prościej dla Rosjan by było nieco przeprojektować 2107?



Ostro kombinujesz. Granta, to bardzo dobry wóz i ona tez kiedyś zrobi karierę. Jeżeli ona u nas kosztowała w wersji LUX 30k, uwierz mi, kupił bym ją natychmiast.
  
 
Cytat:
2013-07-28 22:14:35, SzokoLada pisze:
Ostro kombinujesz. Granta, to bardzo dobry wóz i ona tez kiedyś zrobi karierę. Jeżeli ona u nas kosztowała w wersji LUX 30k, uwierz mi, kupił bym ją natychmiast.




istnieje projekt nowej klasyki, prototypy pokazali, ale nie poszło..
zrobili za to auto przednionapędowe, które zamieniło wysłuzoną klasykę.. choć w dalszym ciągu wielu osobom brakuje kombiaka 2104..

przeprojektować ? wstawić silniki vag, zawieszenia bmw... - wówczas nie będzie kosztować tyle co kosztuje.
Współczesne 16-zaworowe silniki Lady sa wyśmeinite, nie trzeba pchać w nie zachodnim motorów.
A TDI ? i inne konstrukcje wysokoprężne. Zbędne przy obecnych cenach paliwa i gazu.
Poza tym diesel nigdy nie był popularny na wschodzie. Moda na diesle, która jest w Polsce jet od połowy 90-tych, tutaj tez sztucznie jest przepychana przez koncerny, ale z niewielkim skutkiem. W ofertach dilerów diesli jest niewiele i jest to głównie komercyjny i transport i ciężkie auta osobowe.

Granta, nowa Kalina, to udane wozy, sprawdzają się świetnie. Oparte o dziesięcioletnie sprawdzone rozwiązania Avtovaza ( obecnie przy wsparciu renault -nissan). Cena dobra.
Na Grantę w regionach sa kolejki.


[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-07-31 10:34:44 ]
  
 
Z Dowmaxem się kontaktowałem - nie sprowadzają bo nie spełnia normy euro-5.
Próbowałem też sprowadzić poprzez firmę która się zajmuje sprowadzaniem aut z Niemiec - jakoś się nie odzywają czyli nie znaleźli żadnej oferty.

Ktoś pytał jakie auta miałem - po kolei
ZAZ - 968
ZAZ - 968 M
Łada 2105
i obecnie od 15 lat Samara 1500 z wtryskiem bezpośrednim sterowanym komputerowo.
Super autko- 15 lat i żadnej awarii - tylko zwykłe wymiany eksploatacyjne.
Jechałem nią 175 km / h
100 km / h osiąga w 10 sek - nie jednemu w zachodnim aucie szczęka opadła jak przegrał start na światłach.
Tego też nie sprowadzają !! co za kraj
Czym ja mam jeździć!!!!!

[ wiadomość edytowana przez: Hall9000 dnia 2013-07-31 18:15:13 ]

[ wiadomość edytowana przez: Hall9000 dnia 2013-07-31 18:16:22 ]
  
 
Cytat:
Z Dowmaxem się kontaktowałem - nie sprowadzają bo nie spełnia normy euro-5.



europejski sojuz.. chciała większość Polaków to ma. Niezależność stracona.
Polska ponownie "pod zaborem", tym razem oddali bez walki, dobrowolnie.
  
 
Cytat:
2013-07-28 21:31:03, andrzej_krakow pisze:
Stary, ale bajki piszesz. Miłośników klasyki jest promil a 99% potencjalnych kupców by nawet nie splunęła na to. A to jest decydujące czy wprowadzać na rynek czy nie. Tak samo jak tylny napęd - 90% użytkowników nawet nie chce o tym słyszec. [ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2013-07-28 21:38:45 ]



Ciekawe jest jednak to, że znam masę ludzi, którzy marzą o tym, żeby wróciły dawne czasy motoryzacji, bo te bzdety, co robią teraz, to porażka... Dużo ludzi także wspomina, że niepotrzebnie sprzedało jakieś stare auto i kupiło nowe, bo to nowe mu do pięt nie dorasta...

Co do tylnego napędu, to jest po prostu wymagający umiejętności. Oddziela ziarno od plew, jeśli chodzi o kierowców.

Co do ceny Klasyki, gdyby miała podzespoły zmodernizowane, to jeśli seria 1.7mpi kosztowała nowa z salonu około 10kpln, to niech nawet ta zmodernizowana kosztuje 30k po przeróbkach...

Chyba dam sobie spokój z rozdrabnianiem się w tym poście
  
 
Nowa 10k? Gdzie Ty widziałeś takie ceny?
  
 
Cytat:
2013-07-31 23:11:23, SzokoLada pisze:
Nowa 10k? Gdzie Ty widziałeś takie ceny?



U ruskich chyba po przeliczeniu sprzedawali w salonach po 15k
  
 
Moja wiedza mi mówi że auta kosztowały pod 18k.
  
 
w ostatnich okresie klasyka sprzedawała się około 18-19 k zł, jak pisze szokolada.

jescze sa sztuki nówki do zdobycia z 2012 roku:
http://www.incom-auto.ru/auto/lada/2107/

Granta:
salon lady Germes
ręczna skrzynia od 28k zł
automat aisin (japan) od 38 tys zł.


[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-08-01 11:36:30 ]

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-08-01 11:38:03 ]
  
 

okauje sie, że są jescze nowe kombiaczki 2104 !

http://new.auto.ru/cars/new/vaz/2104/
  
 
bartixr - Ty mieszkasz na prawdę w Moskwie ?
  
 
Cytat:
2013-08-01 15:34:55, Hall9000 pisze:
bartixr - Ty mieszkasz na prawdę w Moskwie ?



tak.
  
 
Do bartixr

A możesz mi dać linka z jakąś największą giełdą ogłoszeniową samochodów w Moskwie ? w ogóle w Rosji
Nie mogę znaleźć w google ; w języku angielskim bym znalazł

Z salonu nie mam pojęcia jak sprowadzić

Dzięki i pozdrawiam
  
 
Cytat:
2013-08-01 16:24:28, Hall9000 pisze:
Do bartixr A możesz mi dać linka z jakąś największą giełdą ogłoszeniową samochodów w Moskwie ? w ogóle w Rosji Nie mogę znaleźć w google ; w języku angielskim bym znalazł Z salonu nie mam pojęcia jak sprowadzić Dzięki i pozdrawiam



leniuch jesteś. Dawałem link poniżej.

z tłuamczeniem też nie ma teraz kłopotuy.
polecam online słowniki: http://translate.google.pl/

dla Ciebie specjalnie jeszcze raz link, konkretnie do używanych Vazów:
http://cars.auto.ru/cars/used/vaz/

Poprzedni link był do nowych 2104.
  
 
Dzięki wielkie ,nie zauważyłem
  
 
Cytat:
2013-07-31 18:14:24, Hall9000 pisze:
obecnie od 15 lat Samara 1500 z wtryskiem bezpośrednim sterowanym komputerowo. Super autko- 15 lat i żadnej awarii - tylko zwykłe wymiany eksploatacyjne.



A co my tutaj mamy?

Tak od siebie, łady nie mają bezpośredniego wtrysku paliwa, to robiło jakiś czas mitowisi, ale zrezygnowali z tego układu.
  
 
Cytat:
2013-08-01 19:30:34, SzokoLada pisze:
A co my tutaj mamy? Tak od siebie, łady nie mają bezpośredniego wtrysku paliwa, to robiło jakiś czas mitowisi, ale zrezygnowali z tego układu.



Jak to co mamy,zwykłe ogłoszenie - poczytaj dobrze o wersji WAZ-21083-02 to dowiesz się jaki jest wtrysk - jak nie ma gaźnika to jaki ma być wtrysk ? hmm

I co niby znaczy napis Injection ?

Patrzyłem na ceny używanych ład Granta i Kalina w Rosji - to jakiś absurd ceny są większe niż w salonie

[ wiadomość edytowana przez: Hall9000 dnia 2013-08-01 20:23:56 ]
  
 
Hal, wielopunkt to nie to samo co bezp. wtrysk

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Injection to wtrysk. Może być wielopunktowy, jednopunktówy, a także bezpośredni.