Milicyjne wersje FSO - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-11-22 17:41:33, jacek_s125 pisze:
Witam Mam pytanie w związku z załączoną fotografią milicyjnego fiata. Pewnie wielu z Was ją widziało, ale jest jeden szczegół - felgi. Jeśli dobrze widzę, to są to 15" z Syreny, prawda? Jakim cudem znalazły się one na kancie? Czy "wzmocnione" werse robione kiedyś dla MO miały takie kółka? Poza tym zupełnie nie pasuje rozstaw i ilość śrub... I jak oni założyli na nie te dekielki? Pozdrawiam



To nie są żadne 15-ki tylko 155 x 13 - kartoflaki na ruskich felgach z kapslami. Wtedy był taki trynd że montowało się kartoflaki opony opasane a radialne były za dołatą po wręczeniu odpowiedniego załącznika dla pana z polmozbytu. milicja też dostawała kartoflaki i potem milicjant główkował jak sobie to podmienić. Dobrze mieli ci co dostawali przydział i kwit na odbiór prosto z FSO to mogli to taniej załatwić bo cieć na bramie nie podskoczył władzy gdy miał inne opony niż w dokumencie.
Po wielu latach polonki już Policja odbierała z zakładu na ul.Marywilskiej.
  
 
ha! ale historia! no, niesamowite. ja sie gapie w album samochodow fso i dopiero dzis zauwazylem poloneza z otwierana szybka za tylnymi drzwiami. pozniej zauwazylem, ze jest on opisany w tytule. spostrzegawosc godna slepca.
  
 
Masz całkowita racje - to sa felgi pietnastki (ale nie od syreny). Na poczatku lat 70 tych na tragach Poznańskich przedstawiono kilka wersji "nowych" DFów - min z felgami 14 i reklamowano to jako DF ze zwiększonymi możliwościami jazdy w terenie. Zastosowanie tego do milicyjnej wersji jest jak najbardziej słuszne. Kaovietz na swojej stronie umieścil skan artykułu z Motoru o tych wersjach. Ta strona
  
 
Dzięki 4971 za wyręczenie mnie Szczerze mówiąc to dopiero gdy dostałem te skany dowiedziałem się o takiej wersji.Wcześniej zastanawiały mnie te felgi,ale nie zauważałem,że to 15"
Zapraszam do lektury zeskanowanych artykułów,notabene jeszcze raz dziękuję ogromnie Robiemu200 za ich udostępnienie mej skromnej stronce.
  
 
no to sprawa syrenich felg wyjaśniona mogę spać spokojnie
widziałem też na żywo z miesiąc temu w poznaniu wersje szwedzka (ta z wycieraczkami teflektorów - tak się "nazywała"?) i też stał na większych felgach, na oko 14" ale jakieś takie brzydkie, bez kapsli, jakby przełożone z czegoś zupełnie innego
  
 
Dodam jeszcze, że kiedyś czytałem w czasopiśmie, które się chyba nazywało "Technika wojskowa" czy jakoś tak, artykuł o przystosowaniu 125p do jazdy w trudnym terenie i tam właśnie było o tym że otrzymał koła od Syrenki z terenowym bieżnikiem, inne przełożenie w tylnym moście, osłonę miski olejowej i jeszcze jakieś inne dodatki.
  
 
to sa chyba takie same felgi, te akurat pochodza z jakiejs karetki.


  
 
no - to wreszcie jakiś konkret!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No jest konkret,ale....nie mają "łapek" pod dekle...
  
 
a jakie mają wymiary te felgi
  
 
Cytat:
2004-11-25 15:23:02, kaovietz pisze:
No jest konkret,ale....nie mają "łapek" pod dekle...


Łapki może miał przykręcane pod śrubami....
  
 
Cytat:
2004-11-25 15:23:02, kaovietz pisze:
No jest konkret,ale....nie mają "łapek" pod dekle...



Łapki były mocowane do tych mniejszych otworów-miałem tak w syrence.
  
 
Mylisz się Daniel.Fiacior ma całkiem inaczej zakładane dekle i takie rozwiązanie jak w Syrence nie jest możliwe.
  
 

nie bardzo wiem z czym mam się mylić
wiem jak są mocowane dekle w fiacie-napisałem jak były mocowane w syrence
powiedz mi jak były mocowane w owym milicyjnym fiaciku
  
 
Może tak...Syrena miała dekle mocowane sprężystymi blaszkami przynitowanymi do felgi.Fiat ma dekle mocowane na wypustkach felgi,felga bez wypustek nie nadaje się do założenia dekla.Wypustek takowych nie ma felga pokazana na zdjęciu,więc dekiel nie może być na nią założon i żadne blaszki nic tu nie pomogą.
  
 
Jednak jakieś dekle ma założone
blaszki nic nie pomogą o ile będziemy brali typowy dekiel o DF-a,ja sobie to tłumacze tak:wygląd fiatowski,mocowanie syrenowskie
dekle ma/miał więc jakoś to rozwiązane musiało być
  
 
ech panie,ale żesmy rozwinęli temat
Ja uważam,że te felgi:

Nie mają mocowań pod dekle.
Te w MILICJI miały,bo mają identyczne dekle jak klasyki i jak mój Fiat Wypustki pod dekle troszkę widac na tej fotce:

Zresztą wyjaśnie Ci tą nurtującą sprawe osobiście przy okazji
Tzn przy okazji
  
 
Otrzymałem dziś maila który akurat pasuje do tego tematu

Maciek napisał :

Witam,
Pracuje w wydawnictwie policyjnym i w zeszlym roku robilismy album z okazji 85 lecia policji. No i te foteczki tak mi sie gdzies przypaletaly. A ze od juz kilku lat odwiedzam strone FSO auto klubu (sam mialem 2 kanty) to podejrzewam ze wykorzystacie wlasciwie foteczki.
Pozdrawiam.


Dziękujemy za te fotki - syrena do zdjęcia z roku 1968, a DF z 1985





  
 
noo bajerka zdjęcia
  
 
Po pierwsze:bardzo fajny jest dumny pan milicjant
a po drugie nie miałem pojęcia,że MO uzywało Syren.