Milicyjne wersje FSO - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Miałem dziesięc lat,
gdy pierdolnął w mnie FIAT,
z rejestaracją MOA....

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2005-01-14 16:18:41, kaovietz pisze:
Po pierwsze:bardzo fajny jest dumny pan milicjant a po drugie nie miałem pojęcia,że MO uzywało Syren.

eeee !ale to była 103!
  
 
Cytat:
2005-01-14 16:18:41, kaovietz pisze:
a po drugie nie miałem pojęcia,że MO uzywało Syren.



obejrzyj polski kryminał "kocie ślady"
  
 
Jeśli już rozmawiacie o autach MI/POLICYJNYCH to i ja się dołożę. Swego czasu miałem okazję obejrzeć (niestey nie za dokładnie) radiowóz poloneza 1,4 z silnikiem rovera. Podobno była to jakaś wersja reprezentacyjna (na cele pokazów) która z czasem trafiła do drogówki. Był to poldek na oko z 94 roku ze starymi hamplami (tarcze na tyle). w środku fotele groklinki pompowane. Na zewnątrz owiewka nad tylną szybą z niapiesem TEMAHEKO czy jakoś tam oraz z nakładkami oricari pomiędzy przednii i tylnymi kołami. Auto było rozbrajane i miało iść do przetargu. MIało coś ponad 200kkm i podobno dwa razy zmienianą uszczelkę. Pod maską nie wyglądało to za ciekawie. Pełno czerwonego sylikony i oleju.

Jako ciekawostkę dodam też że w sylwestra 2004r miałem okazję "rozbrajać" przejściówkę Poldka. penie jakoś na dniach poszedł na handel. Zasadniczo nie zauważyłem żeby różnił się czymś od zwykłego polda z tamtego okresu.
  
 
taki wypasiony caro jeżdził kiedyś w wawie pełne oricari grokliny owiewki heko pełen komplet + na maske i tylnią klape szeroka owiewka z napisem heko i oczywiście alumy i kogut
  
 
Ktoś tu chciał zdjęcia mili/policyjnych Polonezów.Proszę bardzo

Miałem więcej zdjęć polonezów policyjnych/mili z tej strony,borewicze,te z noskiem,przejściówki,caro w straży miejskiej itp ale po formacie dysku no już ich nie ma.

Jak znajdę jakieś kopie,to w trybie natychmiastowym je wrzuce

[ wiadomość edytowana przez: ALtus dnia 2005-01-18 19:01:51 ]
  
 
słyszał ktoś kiedyś o polonezie policyjnym 1.7? niby rozwiercony 1.5 kumpel miał wykupionego poldka z milicji i podobno tam był taki silnik. w dowód nie patrzyłem, ale jechałem tym iosiągi miał nieporównywalne do 1,5. zbierał się chyba lepiej niż 1,4 rover ale to tylko moje odczucia nie zmierzone żadnym sprzętem. silnik wygląda z zewnątrz na standart. jest zdaje sie teraz do sprzedania
  
 
Po pierwsze primo - była juz dyskusja o tym cudzie mechaniki.
Po drugie primo - czy rewalacyjna jest różnica w osiągach między 1.5 a 1.6 poloneza??Niby dlaczego zatem taki zajewelacyjny miałby byc 1.7?
1.7 w Ladzie Niva to taka sama padaka jak 1.5 w 2107.
Jezusicku,kocham te legendy o milicyjnych furach.Niedługo dowiemy się,że jeździły milicyjne Syreny z silnikami odrzutowymi.Widocznie mój region nie był priorytetowy pod tym względem,bo jeździły tu conajwyżej dwulitrówki Fiata oraz Forda i to tez nie w radiowozach,a w "cywilnych" autach wiadomych służb.
Sorry ostatnio strasznie marudzę
  
 
A propo wersji milicyjnych:

Znalazłem na allegro takiego starego koguta
kogut Milicyjny

Swoją drogą to za ile można by wylicytowć dziś cały radiowóz...
  
 
Cytat:
2005-01-18 09:57:53, Bocian_s_313_PTK pisze:
Swego czasu miałem okazję obejrzeć (niestey nie za dokładnie) radiowóz poloneza 1,4 z silnikiem rovera. Auto było rozbrajane i miało iść do przetargu. MIało coś ponad 200kkm i podobno dwa razy zmienianą uszczelkę. Pod maską nie wyglądało to za ciekawie. Pełno czerwonego sylikony i oleju.



Co tu sie dziwic..........

Moj kolega mial praktyki w warsztatach policyjnych

Dzien zaczynal sie od chlania przez panow Mistrzow, potem jakies naprawy polegajace na nakurwianiu we wszystko mlotkiem i tak w kolko..........najlpesze bylo,to,jak wiekszosci napraw wcale nie przeprowadzano,tylko np zamieniano klocki hamulcowe miejscami,albo olej przepracowany na inny z innego silnika

Syf i malaria.............zalosne
  
 
Cytat:
2005-01-18 23:10:11, kaovietz pisze:
Po pierwsze primo - była juz dyskusja o tym cudzie mechaniki. Po drugie primo - czy rewalacyjna jest różnica w osiągach między 1.5 a 1.6 poloneza??Niby dlaczego zatem taki zajewelacyjny miałby byc 1.7? 1.7 w Ladzie Niva to taka sama padaka jak 1.5 w 2107. Jezusicku,kocham te legendy o milicyjnych furach.Niedługo dowiemy się,że jeździły milicyjne Syreny z silnikami odrzutowymi.Widocznie mój region nie był priorytetowy pod tym względem,bo jeździły tu conajwyżej dwulitrówki Fiata oraz Forda i to tez nie w radiowozach,a w "cywilnych" autach wiadomych służb. Sorry ostatnio strasznie marudzę



ok, ale ja jeździłem tym poldkiem, silnik wygląda jak zwykłe 1,5 ale wymiatał niemiłosiernie!!! postaram się zobaczyć co ma w dowodzie wpisane
  
 
Nie wiecie co montowali podczas tjuninku?Megagaśnice i auto miało nofiredoładowanie.
  
 
nie wiedziałem gdzie wrzucić, żeby nie robić off topic - więc daję tu...mieli pecha chłopaki...

caro policja
  
 
Cytat:
2005-01-18 23:10:11, kaovietz pisze:
Widocznie mój region nie był priorytetowy pod tym względem,bo jeździły tu conajwyżej dwulitrówki Fiata oraz Forda i to tez nie w radiowozach,a w "cywilnych" autach wiadomych służb. Sorry ostatnio strasznie marudzę



ja pierwszgo Poloneza 2000 widziałem w barwach "wiadomych słuzb" bo miał szczyt techniki w dziedzinie komunikacji polskiej produkcji czuli Radmora 3001 z słuchwką kiedy radiowozy meczyły sie jeszce na Zewach a było to w połowie lat 80
  
 
Co to są ''wiadome służby''.Urodziłem się w 1985 roku i nie pamiętam , nie wiem prosze wytłumaczcie co to??
  
 
Cytat:
2005-01-23 16:23:08, vistula pisze:
Co to są ''wiadome służby''.Urodziłem się w 1985 roku i nie pamiętam , nie wiem prosze wytłumaczcie co to??



cos słabo na historii uważałeś
  
 
Fiat 125p w MO i terazniejsza sytuacja prawna - juz tlumacze

Chodzi mi o zdjecia klasycznego fiata 125p w barwach MO. A po co?

Mam zamiar mojego klasyka zrobic na MO Tylko czy to jet legalne. anjomy prawnik cos tam przebakiwal ze jak instytucja nie sitnieje 10 lat to mozna. Wspomozcie zdjeciami i porada czy takie malowanki i dodatki (kogut, emblematy napisy) sa legalen i nikt nie bedzie mnie scigal po sadach:/ aha oczywiscie szukam tez nr koloru jaki to sluzyl MO. i wogole wszelkich info na temat takowych fiatow. Prosze o umieszczanie wszelkich takich info w tym temecie

Z gory dzieki za pomoc
  
 
Co do kolorów, emblematów, napisów Milicja czy MO to myślę że nie ma problemu z racji tego jak napisałes - ta instytucja nie istnieje a więc pod nikogo się nie podszywasz. Problem może byc z kogutem - dalej kolor niebieski jest zastrzeżony przepisami dla odpowiednich służb. No chyba że założysz tylko atrapę i to bezbarwną, nie będziesz używał to chyba nikt nie bedzie miał wątów do ciebie

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 




[ wiadomość edytowana przez: LeszekTe dnia 2005-08-01 08:43:00 ]
  
 
Cytat:
2005-08-01 08:12:47, amigas pisze:
(ciach) Wspomozcie zdjeciami i porada czy takie malowanki i dodatki (kogut, emblematy napisy)


Połaczyłem temat z istniejącym już na forum, cofnij się kilka stron - znajdziesz tam fotki

co do legalności to wydaje mi się że gdybyś zrobił replikę MO to tylko na czas zlotów, prezentacji - po ulicach raczej ciężko byłoby legalnie się tym poruszać, dlatego też proponuje "naklejki magnetyczne" takie jak używają korporacje taksówkowe - reklamy na czas urlopu zdejmują i mają czyste auta