Czy alu-fele bardzo niszczą sie przy jezdzie zimą?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pierwszy sezone jezdze na alu-felach i nie wiem, czy powinienm na zime kupic stalowe felgi, czy moze tylko zakonserwowac aluminiowe:/ jesli konserwowac to jak? pozdrawiam
  
 
sól, kamyki........znaczniej szybciej niż latem
  
 
A ja mam pytanie, czy wystarczy ładnie alumki wyczyścić i prysnąć lakiem bezbarwnym przed zimą? Czy to wystarczy jako konserwacja??
  
 
moim zdaniem jest to kompletnie nie trafiony pomysl...jaki kolwiek poslizg nie koniecznie kontrolowany, i lecisz na kraweznik i po felgach..nie doczytalem tylko czy chcesz zmienic opony chociaz,ale jesli nie to lepiej sie jeszcze raz zastanow...ja zdejmuje w listopadzie alu, bo mi ich szkoda..
  
 
Nie chodzi juz o obicia, tylko o zniszczenie przez sól itp. Wie ktoś czy lakier bezbarwny wystarczy? Jezdzi ktoś zimą na aluskach?! Dzięki z góry...
  
 
ja mam dwa komplety alumków i na jednym komplecie jeżdże zimą jak jest falga dobrze pomalowana i jeździ sie rozsadnie żeby nie wpadać na krawężniki to śmiało możesz jeździć bo nic sie z nimi nie dzieje
  
 
Dzięki bardzo, no ja mam okazje kupic zimówki w ładnym stanie na aluskach za 400 zł komplecik! Jak bym chciał kupic same oponki to ponizej 250 bym za takie nie zaplacił wiec sie chyba opłaca no nie?!
  
 
to zalezy czy to beda ale te co masz na lato czy drugi komplet.
Sam sie zastanawialem czy nie zostawic sobie 15" na zime...ale jak zobaczylem cene jeden zimowki w rozmiarze 195/50 to mi przeszlo (dodam ze tyle co letnia )
te co teraz mam to juz sie w ogole na zime nie nadaja
poza tym szeroka i niska opona jest dobra...do czasu.
Niski profil zwiazany jest z malym ugiecie. Wiec taka zimowka jak bedzie trzymac to super. Ale jak "pusci" to juz nie bedzie zmiluj.
No chyba ze to maja byc jakies 13/14" "po kosztach" to w sumie czemu nie. Ale czarne stalowki rulez
  
 
Zwykły lakier na felgi to nie jest dobry pomysł... piecowo trza by zrobić, zeby przyniosło dobry efekt. Zakładaj stalówki.
  
 
sposób domowy: Podkłąd Macota (do Alu-15pln/400ml) +na wierzch lakier z utwardzaczem (u lakiernika dorobienie w spray-35pln/400ml)
sposób porządny: regeneracja felg u fachury - 70-100pln
sposób właściwy:" stalówki na zimę
Zrobiłem sposobem domowym i wytrzymuje na razie 2 zimę.
  
 
Ale oczywiście musisz wyczyścić wszystkie wżery bardzo dokładnie (najlepie ściągnąć też oponki). W zimę niestety musisz częśćiej fele czyścić, a i tak wytrzyma najwyżej kilka sezonów w naszych warunkach.