Zablokowały mi się drzwi !!!! HELP !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj zamykałem autko i wszystko było OK... dziś rano już nie wszedłem. centralny mnie nie wpuscił. Wlazłem więc bagażnikiem, wypiąłem bezpiecznik i doszedłem, że coś jest nie tak z drzwiami od pasażera.

Nie dają się otworzyć ani z kluczyka ani od środka. Coś tam słychać jak szarpie się za cięgno, ale nie ma reakcji. Coś jakby się zablokowało wewnątrz.

Zastanawiam się czy ktoś nie chciał się wpierd**** do środka i nie popsuł zamka, ale wtedy mógłbym chyba oworzyć od środka.

A jak teraz mam się do tego zabrać, jak wybebeszyć drzwi bez ich otwierania ?
  
 
Niestety wilgoć robi swoje..zdejmij tapicerke i obficie posiutaj siłowniki WD40.. powinno pomóc
  
 
... A jeszcze lepsze niz WD-40 jest olej. Strzykawka i jedziemy
  
 
irek... a jak sobie mam zdjąć tapicerkę, nie otwierająć drzwi ? nożem ?

To rozumiem, że włam wykluczacie, uff.... a juz mysłałem. choć stoją obok ładniejsze, ale kombi tylko moje
  
 
Spróbuj albo starym sposobem -> podgrzać kluczyk zapalniczką i probowac otwierac (nawet pare razy) albo preparat do odmrazania zamkow i proboj otwierac od zewnątrz.
  
 
hepos... to chyba nie wina zamka, a raczej tej zapadki co jest na bocznej stronie drzwi (rygiel właściwy). Rano wpompuje mu butle wd40.

olej odpada, bo odseparowuje wodę i dopiero sobie kibel narobie
  
 
To na pewno nie zamek tylko rygiel. Jakiś idiota zaprojektował mechanizm zapadkowy rygla (zespół blaszek osadzonych na jednej ośce które skutecznie sklejają się na mrozie) w dolnej części, poniżej otworu rygla w drzwiach. Jeśli jest odwilż woda ścieka do rygla po uszczelce drzwiowej i skutecznie skleja zapadki. Spróbuj rozgrzać autko w czasie jazdy lub postaw je do słońca zamarzniętą stroną. Jak już otworzysz napsikaj do rygli preparatu smarującego do odmrażania zamków. Dobrze jest lekko podważyć plastikową zasłonkę w dolnej części otworu i tam wprowadzić w ciemno trochę preparatu. Nie otwieraj bez odmrażacza bo czasem nie można później zamknąć i będzie jeszcze większy kłopot jak tylko wstyd przy wysiadaniu w centrum miasta bagażnikiem.
  
 
1.Jeśli zamarzła wkładka, to zamek otworzysz od środka, bo linka nie jest połączona z wkładką
2.Jeśli zamarzł sam zamek, to niestety musisz go podgrzać
3.Jeśłi zamarzły uszczelki to jak w p2
Osobiście uważam, że zamarznięcie samego zamka (rygiel, czy jak to nazwiemy) jest mało prawdopodobne, bo ma zaduże luzy na częściach. Wkładka rzeczywiście mogła zamarznąć. Ja stawiam na linkę od otwierania drzwi, o czym pisałem już w niedawnych postach...poszukaj.
  
 
Cytat:
2005-11-25 09:20:43, paskud pisze:
To na pewno nie zamek tylko rygiel. Jakiś idiota zaprojektował mechanizm zapadkowy rygla


bahahaha to mnie rozbawiło na dobry początek dnia
  
 
hehehe, dziś miałem podobnie

pisałem już wcześniej, że przymarzały mi uszcelki
dziś się okazało że to nie uszczelki tylko coś z zamkiem nie tak /jako że mam zaspawaną klapę i nie mam zamka w klapie to nie wchodziłem nigdy bagażnikiem tylko czekałem aż samo odmarznie
wieczorem wczoraj byłem przezorny i otworzyłem klapę i jej nie zatrzaskiwałem - dzięki czemu, kiedy okazało się że drzwi znów nie można otworzyć wlazłem bagażnikiem

centralny działa i słychać że coś tam mieli, ale zamek się nie otwiera
klamkę od wewnątrz z trudem /na kilka razy/ otworzyłem
od stony kierowcy bangla jak trzeba ale od pasażera kiedy już otworzyłem to okazało się że nie chcę się zamknąć
klamka wewnętrzna chodzi luźno, centalny też ich nie zamyka

kuźwa - już mam dość zimy - a u nas tylko -5 w nocy
aż się boję co będzie przy -15
  
 
Przy -15 będzie lepiej bo już wymrozi wszystko i powietrze będzie suche. Trzeba autko pożądnie wysuszyć u unikać myjni aż do wiosny-ja swojego nie myje od października i wygląda jak..... błoto pośniegowe ale wszystko się otwieraj jak należy. Konserwację zamków zrobię ja będzie chwilka bo to nie zaszkodzi.
  
 
Wyjmij zamek, wypnij linke klamki i zobacz, czy chodzi wtedy luźno. Jeśli nie, to zamek do smarowania, jeśli tak-to linka lub wkładka do czyszczenia, smarowania. Dodam, że WD jest dobry, ale na chwilę. Docelowo nie nadaje się, bo szybko znika z powierzchni, zwłaszcza, które trących się. Polecam smar silikonowy. Walczyłem z problemem długo, a drzwi rozbierałem chyba ze 200 razy, stawiam na linkę i wkładkę. Jak linka chodzi ciężko, to mocniej zużywają zapadki we wkładce i później kluczem niewiele możesz zdziałać. W moich rodzinnych stronach mój essi przeżywał bez problemu -25stopni (zamarzał tylko płyn do spryskiwaczy...).
  
 
u mnie pomimo przesmarowania wszystkich drzwi- w lecie, obecnie jedne mi przymarzają. wyglada to tak ze klamka zosaje wciśnięta a jak ją pociągne od wewnątrz to ona zaraz wraca z powrotem , czyli cos zamarza. ustepuje i drzwi mozna otworzyc dopiero po nagrzaniu auta. czy pomoglaby wymiana uszczelki przy oknie? bo posmarowane juz byly
  
 
DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:
Zamek składa się max z 4 części:
1.Wkłądka
2.Zamek właściwy
3.Linka
4.Siłownik
Rozkładając tenże zamek na te części i uruchamiając je osobno stwierdzimy która jest zużyta, zamarznięta, czy po prostu do du...y.
Do smarowania używać tylko smaru silikonowego.
  
 
Cytat:
2005-11-25 09:58:15, Podola pisze:
Przy -15 będzie lepiej bo już wymrozi wszystko i powietrze będzie suche. Trzeba autko pożądnie wysuszyć u unikać myjni aż do wiosny-ja swojego nie myje od października i wygląda jak..... błoto pośniegowe ale wszystko się otwieraj jak należy. Konserwację zamków zrobię ja będzie chwilka bo to nie zaszkodzi.



tylko zeby kolega b tego nie czytał, bo obawiam się o jego zdrowie psychiczne.
  
 
kabi... dokładnie mam tak jak ty to opisałes. Tylko że mi ogrzanie autka (normalnie) nie pomaga. Jutro mam wolne, wiec wjade do garazu i rozgrzeje drzi farelką, moze pomoze

A dla wszystkich radzących ! JAK MAM SOBIE ROZLOZYC ZAMEK BEZ ROZBIERANIA TAPICERKI ?? JAK MAM ZDJAC OBICIE BEZ OTWIERANIA DRZWI ??
  
 
Cytat:
2005-11-25 12:15:02, mbanaszk pisze:
... A dla wszystkich radzących ! JAK MAM SOBIE ROZLOZYC ZAMEK BEZ ROZBIERANIA TAPICERKI ?? JAK MAM ZDJAC OBICIE BEZ OTWIERANIA DRZWI ??


Pisałem ogólnie, bo temat już się po raz kolejny powtarza. W Twoim przypadku oczywiście mus jest rozgrzać drzwi i otworzyć. Klamkę i linkę w MK5 można jak dobrze pamiętam wytargać bez zdejmowania tapicerki, ale nie jestem pewien. Polecam wyjęcie uszczelek szyby i napuszczenie tam powietrza z opalarki. Życzę powodzenia.