Czy słaby akumulator ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanko wsiadłem w samochod (dzisiaj-zima). samochód odpali po kilku minutach wyłączyłem i ponownie nie zapalił nawet nie kręcił cisza. Światła świeciły. Po około 10 minutach przekręcam i odpalił. Czy to jest akumulator ? później odpalał bez problemu

Dzięki ipozdrawiam
  
 
raczej rozrusznik...
  
 
...albo złącze stacyjka-skrzynka bezpieczników.
  
 
przy jakiej temperaturze silnika sie to dzieje?

Bo ja mam podobny problem jak załączy mi sie wentylator na chlodnicy to rozrusznik nie kreci.

Ja obstawiam czyszczenie zaciskow na rozruszniku
  
 
Cytat:
2005-11-22 16:34:54, silverro pisze:
przy jakiej temperaturze silnika sie to dzieje? Bo ja mam podobny problem jak załączy mi sie wentylator na chlodnicy to rozrusznik nie kreci. Ja obstawiam czyszczenie zaciskow na rozruszniku




moze słaba masa....
  
 
rozrusznik mialem to samo ale sie naprawiło podobno cytuje "TEN TYP TAK MA" tyle sie dowiedziałem
  
 
Ja wymienilem rozrusznik i tez mi sie zdarzylo juz po wymianie ze nie chcial ruszyc rozrusznik po przekreceniu kluczykow. Jak napiecie troche siadzie (szczegolnie jak chodzi wentylator chlodnicy) to to sie zdarza (ten typ tak ma )
  
 
miałem ten sam objaw, co się okazało - elektromagnes przy rozruszniku do wymiany
  
 
mialem to saamo !!!wymienilem bendiks i szczotki w rozruszniku!!!dziala bez zarzutu!!!!
  
 
Tak, to chyba reguła. Z włączonym wentylatorem nie chce kręcić. Jak mu spadnie na elektromagnesie poniżej 8.5V to nie zastartuje. Ten typ tak ma i pozostaje tylko założyć przekaźnik sterowany (+) rozrusznika w obwód wentylatora.