Jaki siłownik do otwierania klapy bagażnika...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Planuje w sobote zamontowac sobie silownik do otwierania klapy bagaznika.
mam 2 rodzaje silownikow:
1. silownik 7 kg
2. silownik 25 kg
i tu rodzi sie u mnie pytanie:
ktory wybrac? nie chodzi o cene, tylko o funkcjonalnosc i latwosc montazu. ten perwszy jakos wydaje sie nie byc "przeznaczony" pod klapy, tylko pod drzwi.
prosze Was o opinie, sugestie itp.
pozdrawiam
  
 
Ja zamontowałem 20kg, ale to było to bardzo dawno temu
i dałem się naciąć na reklamę na Allegro, że "do bagażnika".
Zabuliłem sporo więcej i wożę teraz taką krowę.
Moim zdaniem spokojnie wystarczy 6kg.
  
 
dzieki.
w sumie nie chodzi o sile tylko o wyglad i sposob montazu. pod silownikami sa linki do allegro i mozna sobie zobaczyc jak to wyglada. jak juz pisalem wczesniej ten silowniczek 7kg nie pasuje mi za bardzo pod klape.
ja zdecydowany jestem na ten mniejszy... ale wlasnie nie wiem jak bedzie wygladala sytuacja z montazem jego. natomiast ten 25kg wiem ze na 100% pasi pod klapy ( chocby z samego wygladu )
pozdr.
  
 
Kup ten pierwszy (7kg) pasuje idealnie pod klape MK7, nie trzeba nic rzeźbić. W klapie są dwa otwory o odpowiednim rozstawie. Wiem bo 2 tygodnie temu montowałem taki sam 3,5 kg. Niestety okazał się za słaby i kupiłem TAKI. W moim przypadku musiałem wywiercić jeden otwór. Ten mój ma troche inne rozmieszczenie otworów.
  
 
A ja zamontowałem 3,5 za 8pln i śmiga (a klapę mam naciągniętą dość mocno)! Pamiętaj, żeby doprowadzić do niego masę z poza klapy, bo w klapie często masa ucieka w siną dal.
Swoją drogą to ile trzeba włożyć siły w kluczyk, by otworzyć klapę, która potrzebuje siłownika 7 kg, już nie wspomnę o 25kg...
  
 
a koledzy skad bierzecie zasilanie do tego i ktoredy przewody prowadzicie ??
  
 
Cytat:
2005-12-12 22:23:30, mati_LBC pisze:
a koledzy skad bierzecie zasilanie do tego i ktoredy przewody prowadzicie ??

w MK5: Przewód prowadziłem lewym kanałem klapy(najlepiej przepchnij tam sztywniejszy kawałek kabla ze sznurkiem, a później z powrotem przywiąź do sznurka kable i przeciągnij w drugą stronę), później do przepustu gumowego przy zawiasie (tam gdzie leci przewód do tylniego spryskiwacza), pod trapicerkę dachu i pod plastikowy słupek tylni, pod tapicerkę nadkola, pod nakłądkę progu i do skrzynki bezp. Masę podpiąłem przy światłach tylnich, bo i tak przydała się wycieraczce, która jej nie miała. Kable lepiej dać grubsze i jesłi zamierzamy coś jeszcze zasilić (np światło stop) dać kilka nitek więcej od razu. Wszelkie kale należy zabezpieczyć przed uderzaniem (dałęm piankę co 10cm i spiąłem opaskami kablowymi.
  
 
A może ktoś opisac dokładnie albo dac fotke jak to zrobić w MKV ?
Bo już jakiś czas lezy mi siłownik ale nie mam pomysłu jak go zamontowac :/
  
 
odkrec z tylu w klapie ten plastik i napewno znajdziesz jakis pomysl ja nad tym nie mialem problemu gorzej bylo z puszczeniem kabli przez klape, niestety nie udalo mi sie ale znalazlem inny pomysl opowiem Ci marcin_op na spocie jak sie spotkamy. jeszcze musze zakupic przekaznik i podczepic do centralki alarmowej i bedzie gicio

pozdro!