Czujnik temperatury...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
...chyba mi zdycha bo przecież nie możliwe jest aby przez 8, 10 min jazdy nic nie wskazywał a po tym czasie dopiero się budził
  
 
Jak to kiedyś Lipnicka śpiewała "wszystko sie może zdarzyć........." a tak poważnie to nie mam pojęcia.Mój też ma podobnie a ciepłe powietrze już zaczyna lecieć.Ja mam walniety termostat więc ma prawo, gdyż na dużym obiegu autko wolno(zwłaszcza jak zimni na dworze)się grzeje.
  
 
To juz chyba standard w Essinach ze zle pokazuje temp.
  
 
Totalnie jestem w.......... nie wiem co jest ... ta cholerna wskazówka temperatury coraz bardziej szaleje... pomocy ludziska ... boję się coraz bardziej, że zdarza mi się jeżdzić na małym obiegu chłodzącym...pytanie: czy kiedy otwiera się termostat i dochodzi do pełnego obiegu chłodzenia to płyn w zbiorniczku wyrównawczym powinien się przelewać ...właśnie niedawno wróciłem do domku...10 km z pracy...wskazówka wariowała, lekko uniosła się na białe pole by za chwilę stanąć w połowie białego pola...w samochodzie ciepełko...po 10 km otwieram maskę...rurka do termostatu bardzo ciepła a w zbiorniczku płyn zimny...czyżby nie otwierał się termostat...a ten cholerny wskazńik temperatury to drugi problem np. z czujnikiem
  
 
wzkazowka to jedno standartowo 102'C powinien sie plyn lekko gotowac wzkazowka powinna byc na Z lub O to jest standart na BIALYM CZUJNIKU ale sa jeszcze do wyboru pomaranczowy czerwony i fioletowy kazdy reaguje inaczej juz niepamietam dokladnie ktory jak ale testowalem wszystkie he he ktory tak reaguje ze po kilku chwilach jest juz na czrwonym polu.
a co do obiegu to jezeli na zimnym silniku ok 3min powinna byc zimna ta gruba rura od termostatu dopiero pozniej powoli powinna sie rozgrzewac w czasie jazdy silnik praktycznie niema prawa sie gotowac (slychac) - nawet po zatrzymaniu jeszcze kilka minut na biegu jałowym niepowinien sie gotowac jezeli tak sie dzieje to faktycznie cos jest nietak ztermostatem .
ale raczej nic sie niedzieje tylko trzeba by ten czujniczek wymienic koszt jakie 12zeta nowy