Dioda, błędy i komputer :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobra Panowie.
Jako że jestem zacięty jutro zmontuje według schematu czytnik błędów. Tutaj specjalne dzieki dla MasterCheat za udostępnione materialy.
OKI zakladamy, ze mam juz czytnik i tutaj właśnie potrzebuje Waszej pomocy.
Dla mie zawiła jest sama procedura opisana w dokumentacji. Czy możecie tak na chłopski rozum opisać kolejność wykonywanych czynności np.
1. Podpiąc miernik.
2. uruchomić zapłon (nie zapalać silnika)
3. Po 3 sek zacznie ( albo i nie ) mrugac diodka .... itd. itp.
Z góry serdecznie dziekuje. Mam nadzieję ze jak sam sie naucze bede mogl pomagać innym, a i ta lektura co ostanie na forum bedzie komuś pomocna
  
 
to moze podzielisz sie schemacikiem z kolegani z forum ?
  
 
Cytat:
2005-12-13 13:33:08, mtz pisze:
Dobra Panowie. Jako że jestem zacięty jutro zmontuje według schematu czytnik błędów. Tutaj specjalne dzieki dla MasterCheat za udostępnione materialy. OKI zakladamy, ze mam juz czytnik i tutaj właśnie potrzebuje Waszej pomocy. Dla mie zawiła jest sama procedura opisana w dokumentacji. Czy możecie tak na chłopski rozum opisać kolejność wykonywanych czynności np. 1. Podpiąc miernik. 2. uruchomić zapłon (nie zapalać silnika) 3. Po 3 sek zacznie ( albo i nie ) mrugac diodka .... itd. itp. Z góry serdecznie dziekuje. Mam nadzieję ze jak sam sie naucze bede mogl pomagać innym, a i ta lektura co ostanie na forum bedzie komuś pomocna



Podpinasz bez kluczyka(po podpięciu powinna już świecić- jak nie świecie to masz na odwrót diodę).
przekręcasz kluczyk (tak zeby się zaświeciły kontrolki) nie odpalasz! dioda gaśnie
czekasz chwilkę i dioda zamigota (oznacza to początek testu- tego migotania nie liczysz)
następne migotania liczysz już wg. instrukcji
kod 11 z tego co pamiętam oddziela kody twarde od miękkich.
jeśli nie mam twardych to będzie on od razy wyświetlony.





  
 
Myśle że nie powinno być z tym problemu, ale nie w tej chwili. Mam wszystkie materiały na kompie w dopu a Teraz jak widzicie pilnie pracuje

Dobra, ale czym różnią sie kody miekkie od twardych ??
  
 
twarde: występujące na stałe, miękkie to takie które wystąpiły w czasie jazdy i się w pamięci zapisały, ale nie występuja na stałe.

czyta się je tak samo.
  
 
No OK. W dokumentacji pisze coś o mostku. Bedzie potrzebny czy wystarczy tylko "czytnik błyskowy" ?
  
 
Cytat:
2005-12-13 13:59:10, mtz pisze:
No OK. W dokumentacji pisze coś o mostku. Bedzie potrzebny czy wystarczy tylko "czytnik błyskowy" ?



mostek, to znaczy żeby zewżeć ze sobą dwa kable
czyli jeden koniec kalba(mostka) wkładamy do jednej dziury a drugi do drugiej...
  
 
Naturalnie jak rozumiem we wtyczce 3 dziurowej
3 dziura do podpiecia diody jak mniemam
ps. Nie widze tego schematu tylko sobie przypominam