Problem z odpaleniem !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Diesel i latem dobrze odpalał,a zima kaplica.akumulator czesto rozładowuje , nawed po naładowaniu.Poradźcie co mam robic ? czy mam wymienić rozrusznik , a moze akumulator ? Jest to moj pierwszy ford , a w dodatku diesel .
  
 
Witam.
Po pierwsze kolego powinienes sprawdzic sobie czy akumulator nie nadaje sie juz do wymiany.Minimalne napiecie pod obciazeniem miezone na wpełni naładowanym akumulatorze wynosi 10.20V.Ponizej tej wartosci aku nadaje sie do wymiany.Nadaje sie równie zdo wymiany jezeli masz przebarwiony elektrolit.
Po drugie sprawdz sobie napiecie ładowania.Powinno ono wynosic od 13.9 do 14.5V niezaleznie od włączonych odbiorników i prędkości obrotowej silnika.
Jak juz wyeliminujesz te sprawy to sprawdz swiece żarowe.Moze któraś nie grzeje i w zimie wtedy z odpalaniem kaplica
Pozdrawiam
  
 
damianco mam ten sam problem ze swoim dieslem.zmienilem akumulator i dalej nie pali dobrze.latem pali na dotyk.te typy juz tak maja.ale sprawdz swiece i oczywiscie akumulator.radze ci uzyc wyszukiwarki i na pewno znajdziesz jeszcze wiele postow o niepalacym dieslu.tam dowiesz sie wiecej np o przestawieniu kąta wtrysku które tez rzekomo pomaga.pozdro
  
 
mala korekta!mialem oczywiscie na mysli zbigniewa g