Sondy uniwersalne - ostrzegam

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pojawiły się uniwersalne sondy lambda duzo tańsze od orginalnych. Dobiera się je po ilości i kolorze kabelków. Nie ma katalogów, a w instrukcji nie ma informacji o charakterystyce sondy. Sprzedawcy zapewniają, że jeżeli zgadzają się kolory kabelków to sonda na 100% pasuje. Nie jast to prawda. Kupiłem sondę (Walker) w JC auto za 280 zł. Sprzedawca sam mi dobierał. Założono ją w ASO. Po kilku kilometrach usterka (Cheek Engine) powróciła. Ponowne podłączenie do testera wykazało, że komputer nie widzi sondy z powodu różnicy parametrów. Kierownik serwisu pokazał mi inną Toyotę z tym samym problemem. Będę próbował zwrócić sondę lecz już wiem, że sprzedawca odmówi mi zwrotu pieniędzy na zasadzie rękojmi z powodu niezgodności towaru z umową gdyż "kupił Pan przecież sondę uniwersalną". Ale cóż, zawziąłem się i będę walczył bo jest to nabijanie klienta w butelkę.
Moje auto: Ave '01 D4 (2l benzyna)
  
 
A ja nigdy nie miałem problemu z uniwersalnymi sondami, a wsadziłem już kilka.
  
 
kupiłem do mojej Camry sondę w JC za 280zł ( 4 kable ), i nie mam do tej pory żadnych problemów ( 20kkm ). pozdrowionka. m
  
 
widocznie mowa tu o dwóch rodzajach sondy,do silników z bogatą i ubogą mieszanką
  
 
Do 4a-fe leanburn tylko oryginal