Ciemna folia na szyby?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
może któryś z szanownych kolegów ma doświadczenia i może się nimi podzielić, dotyczące przyklejania folii na szyby. Chciałbym nieco przyciemnić tylne okienka w moim fordzie kombi, swą pomoc ofiarował mi młodszy kuzyn, który w swoim aucie już to zrobił i wygląda nieźle. Mam tylko pewne wątpliwości co do tylnej szyby, jak ogólnie wiadomo ma ona przyklejonę "siatkę" do ogrzewania. Czy w momencie odklejania folii z tylnej szyby np. gdy mi się znudzi lub będę do tego w jakiś sposób zmuszony, nie zedrę owej "siatki". Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  
 
Nie mam takich doswiadczen, a tak na przyszlosc to umieszczaj takie watki w dziale "pytania i odpowiedzi" to wiecej osob to przeczyta i bedzie moglo ci pomoc. pozdro
  
 
Witam, tylny szyby z ogrzewanie.

Jeśli usuń folii, może znikniesz ogrzewanie . (nie działa)
  
 
Mam nadzieje Katanko , ze nie znasz tego z autopsji .
Pozdrawiam bo dawno Cie nie widzialem
  
 
to może przyklej na bocznych szybach, a tylną zostaw w spokoju?! osobiście uważam że to może ładnie wygląda, ale widoczność jest gorsza
  
 
Cytat:
2004-04-14 13:08:17, juwisz pisze:
to może przyklej na bocznych szybach, a tylną zostaw w spokoju?! osobiście uważam że to może ładnie wygląda, ale widoczność jest gorsza


a jak to bedzie wygladalo przyciemnione boki a tył nie???????????
  
 
mnie sie wydaje, ze jesli zdecydujesz sie na sciagniecie i udasz sie do warsztatu ktory zajmuje sie kladzeniem folii to sciagna to bez najminejszego problemu bez strat ogrzewania tylnej szyby.
  
 
Ja kupiłem Esa kombiaka , który już miał przyciemnione boczne-tylne szyby folią, a tylne okno w klapie poprzedni właściciel "przyciemnił" zakładając czarną roletę szeroką na całą szybę (taka z siateczki, wyciągana z plastkiwej rurki). Jak sie patrzy z zewnątrz, to szyba tyż jest ciemna...

Powiem tylko, ze ze względów widoczności/bezpieczeństwa osobiście nie zamierzam foliować tylnej szyby...przy szarówce widać sporo mniej.....

może więc roletka ?
  
 
Tu się troszkę z kolegami nie zgadzam.
Przy użyciu pożadnej folii z półprzepuszczalną powłoką widoczność praktycznie się nie zmienia a bezpieczeństwo.... no cóz.
Dużo jeżdze autem i mam przyciemnione wszystkie szyby. Jadąc w nocy dużo mniej męczą się oczy, kierowcy za mną (jeśli takowy już się utrzyma ) mnie nie oślepiają w lusterku. W dzień natomiast widoczność jest moim zdaniem wprzynamniej dobra. PS. Folie mam 75% black

Pozdr.
  
 
Witam.
Folie z szyby usuniesz w ciągu 30 sekund. Wystarczy tylko podważyć w jakimś miejscu i ciągnąć. Nie zerwiesz też ogrzewania. Pod folią tworzy się warstwa kleju i to ona trzyma folie do szyby. Usunięcie tego kleju nie jest łatwe, jednak wykonalne za pomocą rozpuszczalnika, jednak trzeba uważać na elementy plastikowe.
Co do widoczności... Faktycznie, kolega MediaTech ma racje. Dobre folie są półprzepuszczalne. Z zewnatrz nic nie widac, natomiast od srodka widocznosc zmienia sie nieznacznie.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-04-14 13:59:58, MediaTech pisze:
Tu się troszkę z kolegami nie zgadzam.
Przy użyciu pożadnej folii z półprzepuszczalną powłoką widoczność praktycznie się nie zmienia a bezpieczeństwo.... no cóz.
Dużo jeżdze autem i mam przyciemnione wszystkie szyby. Jadąc w nocy dużo mniej męczą się oczy, kierowcy za mną (jeśli takowy już się utrzyma ) mnie nie oślepiają w lusterku. W dzień natomiast widoczność jest moim zdaniem wprzynamniej dobra. PS. Folie mam 75% black

Pozdr.


tydzien temu przzyciemniłem w swoim essim boczne i tylna 50% folia jest git, wygląda super, a co do sciągania folii to ciezko schodzi ale gosc co mi to robił powiedzial ,że nie uszkodzi sie ogrzewania chyba,że bedzie sie przecinakiem dłubać po folii
p.s już niedługo zdjęcia w profilu mojej nowej zmodernizowanej essiny
  
 
Mimo wszystko ze względów oszczędnościowych chciałbym przyciemnić szyby przy pomocy wspomnianego, młodszego kuzyna. Jak odróżnić, przy zakupie dobrą folię np. atestowaną od "podróby" ile może kosztować taka folia? O jakiej przepuszczalności ją kupić, nie chciałbym, aby była za ciemna. A może któryś z Panów może wymienić nazwę producenta.
  
 
NO JA ŚCIEMNIŁEM CAŁEGO MOJEGO FORDZIKA KOMBI (BARDZO DOBRZE MI TO WYSZŁO) ...OKLEIŁEM NAWET TYLNĄ RAZ I MUSIAŁEM JĄ PORAWIĆ I JAK ZRYWAŁEM TO NIC NIE USZKODZIŁEM W PROFILU MAM ZDJECIA
  
 
odpowiedz po dwoch latach.... no no
  
 
nie powiino sie zerwac, zreszta ja zrywalem juz nie raz profesjonalnie zalozona folie i schodzi lekko wiec paski z ogrzewanie nie powinny sie roszyc
 
 
Cytat:
2004-04-14 10:19:49, kielich pisze:
Witam, może któryś z szanownych kolegów ma doświadczenia i może się nimi podzielić, dotyczące przyklejania folii na szyby. Chciałbym nieco przyciemnić tylne okienka w moim fordzie kombi, swą pomoc ofiarował mi młodszy kuzyn, który w swoim aucie już to zrobił i wygląda nieźle. Mam tylko pewne wątpliwości co do tylnej szyby, jak ogólnie wiadomo ma ona przyklejonę "siatkę" do ogrzewania. Czy w momencie odklejania folii z tylnej szyby np. gdy mi się znudzi lub będę do tego w jakiś sposób zmuszony, nie zedrę owej "siatki". Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.



O ogrzewanie nie masz sie co martwic,nic nie uszkodzisz.Bedziesz potrzebowal pomocy w przyciemnieniu to moge ci pomoc-mieszkam kolo wawy.
  
 
Cytat:
2006-06-26 17:21:50, Przemm pisze:
O ogrzewanie nie masz sie co martwic,nic nie uszkodzisz.Bedziesz potrzebowal pomocy w przyciemnieniu to moge ci pomoc-mieszkam kolo wawy.



Cos czuje ze juz troche za pozno Spojrz na daty postow
  
 
AHA
  
 
OO widze,ze ktos kto mieszka nie daleko mnie ,pozdrawiam kolege SAVO
  
 
Kielich czy chodzi ci o kwestie techniczne?

Ja także kupiłem folie i qrna szlag mnie trafial juz nieraz przy probie przyklejenia.

Podobno są dwie szkoły: na sucho, ostrożnie i na mokro spryskując folie i szyby wodą.

Próbowalem i tak i tak i qr...a nic, zniszczyłem pół rolki, niemam cierpliwosci do tego badziewia a niebede placil po 300 zetek za oklejanie.



Jesli ktos oklejal to prosze o jakies wskazowki, dodam ze niewyciagalem szyby -bo jak np wyciagnac boczna tylna z kombi ktora wydaje sie klejona.