Nie grają dwa głośniki, inne dobre

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, wiem że to dziecinne pytanie ale znajomkowi montuje new sprzęt do auta. POdłączyłem 2 głośniki tył i do nich podpiołem kolejne dwa bez żadnych kombinacji. po prostu plus z plusem, minus z minusem. i podciągnołem do radia. Przód gra normalnie, z tyłu dwa dobrze a te drugie dwa wogóle. Co może być?
  
 
Witam
ewidentnie uszkodzone są "te drugie" głosniki albo też są przerwy w kablach do nich(bardziej niż nieprawdopodobne).a na wszelki wypadek to odłącz cały tył i podłącz same te drugie i sprawdź czy one grają czy nie jesli nie to wiadomo że są do wywalenia.
Pozdrawiam
  
 
te drugie dwa sa glosnikami pierwszymi czy drugimi??? i czy podlaczyles je na tych samych kablach??? czy jak ??? ja wczoraj montowalem wzmacniacz na tylne glosniki bo w radiu mam podlaczony przod i satelity i niechcialem jakis motanin robic
  
 
Podłączając dwa głośniki w jeden kanał równolegle zmniejsza się opór na wyjściu wzmacniacza radia ( 4Ω + 4Ω podłączone równolegle daje 2Ω ) Jeżeli do radia mają być podłączone głośniki 4Ω to przy takim podłączeniu jak opisujesz można uszkodzić końcówkę mocy w radiu.