Efekt wirujacej pralki i skrzypienie podwozia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Czas zabrac się za zawieszenie mojego MK V, ponieważ na poczatek zauwazyłem (lewa i prawa strona patrzac w kierunku jazdy)
- wybitą dość mocno jedną tuleje (strona prawa) - jezdze z nia juz prawie rok
- pęknieta osłona przegubu (wewnetrzna) z lewej strony
- mocno sparciałe gumy oslon przy łacznikach stabilizatora
- zurzyte mocno opony od strony wewnetrznej tylnia i przednia, obie z lewej strony


- Pierwszy problem / pytanie:
od kilku dni (wlasciwie po wymianie klocków i tarcz) samochód zaczał skrzypieć po jednej stronie (strona prawa) - szczególnie przy powolnej jeździe lub na postoju bujając samochodem na boki.
Skrzypienie wychodzi z okolic koła, ale ciężko je zlokalizować.
Czy ktoś z was ma jakies pomysły co to moze byc ? Porady jak zapobiec ?

- Drugi problem / pytanie
podczas jazdy (im szybciej tym bardziej jest to odczuwalne) slychac i czuc pod nogami, na pedalach i kierownicy dudnienie wzmagajace sie wraz z predkoscia (efekt wirujacej pralki). Nie jest To az tak glosne, ale odczuwalne na tyl, ze jadacy ze mna slysza i czuja to, maja przerazone miny
Czy ktoś z was ma jakies pomysły co to moze byc ? Porady jak zapobiec ?

- Trzeci problem / pytanie
przy mocnym hamowaniu sciaga mnie na lewa strone

Moze ktos jest w stanie polaczyc te wszystkie problemy, albo podac swoje uwagi co do nich i jakie zastosowac kroki.

- Czwarty problem / pytanie: Oto czesci jakie planuje zakupic. Przy ktorych warto doplacic, a przy ktorych nie bedzie sie to oplacalo i lepiej kupic tansze zamienniki ?
jak to jest z tymi lacznikami ? Jeden pisze ze polskie lepsze bo maja metalowe miseczki, drugi pisze ze plastikowe lepsze bo sa zagraniczne, a te polskie sa zle wykonane ? Co doradzacie tak z wlasnych spostrzezen?

lacznik - polski, metalowy
lacznik - zagraniczny
tuleje oryginal ponad 100% drozej
tuleja firmy HP Hans Pries
oslona przegubu

[ wiadomość edytowana przez: penny_pl dnia 2006-06-24 18:11:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: penny_pl dnia 2006-06-25 09:54:23 ]
  
 
bujanie:laczniki stabilzatorow badz sam stabilizator, dudnienie - zapewne lazyska tylne, sciaganie zapieczny hamulec prawej strony,... jak wymieniac to laczniki mooga, tuleje tylko oryginal chyba ze chcesz za 10t (jak tyle wytrzymaja) ford sklep pl
  
 
1) skrzypia zurzyte tuleje wahacza

2) tez moga byc tuleje wahacza jak i kilka innych

3) tuleje wachacza, a co za tym idzie zepsuta zbierznosc

W zasadzie masz do remontu praktycznie caly uklad jezdny..

czeka Cie wymiana tulejek wahaczy, wymiana tulejek stabilizatora, wymiana lacznikow stabilizatora.

po tych zabiegach geometria i wszystko powinno byc okej.

no chyba, ze okaze sie, ze masz np. krzywe wahacze lub zajechane gniazda pod tulejki w wahaczach.

Zjechane oponki oznaczaja brak zbieznosci. brak zbieznosci na 90% wzial sie z wywalonych tulejek na wachaczach.

Co do tulejek na wahaczu - tylko cos porzadnego (oryginal/b.dobry zamiennik),

laczniki - jak wyzej

oslona przegubu - skoro jezdzisz z peknieta juz dosc dlugo to szykuj sie na wymiane przegubu.. pewnie niedlugo padnie..
  
 
ponieważ właśnie bede sie zabierał za remoncik zawieszenia u siebie to zrobiłem zakupy dowiadując się wczesniej na forum.
ja kupiłem:

Tuleja wahacza przedniego-tylna(duża) "Ford"
Tuleja wahacza przednia(mała) "Ford"
Łączniki stabilizatora "Lemforder"
Gumy stabilizatora "Ford"
Sworzeń wahacza "ASM" ze śrubami
Końcówka drążka "RTS"
Amortyzatory przednie - "Kayaba"

osłony przegubu kupowałem w Intercars i uważaj, bo mogą dac złe pomimo, że są podpisane właściwie. ogólnie tutaj bym kupił jakieś droższe bo ot i tak różnica tylko kilku złotych.

gumy wahaczy wszyscy polecają fordowskie oryginały.

po części zgłoś się do klubowego sklepu
sklep@auto-mobile.com.pl

co do twoich dolegliwości (2,3 problem) to stawiałbym na przycierający klocek...
może szczęki sie przypiekły i nie puszczają, może źle coś poskładali



[ wiadomość edytowana przez: polityk dnia 2006-06-24 18:28:55 ]
  
 

1. jak sprawdzic czy rzeczywiscie cos sie zapieklo i jak to poprawdzic ?

2. Ktore z tych aukcji polecacie i moze macie jakies linki badz sugestie gdzie sie zaopatrzyc i jakich firm sie trzymac przy zakupie tulei, lacznika ? Gumy wachaczy forda, a reszta ?

3. Co z tymi aukcjami na allegro ktore wskazalem mozna na ktoras z nich sie zdecydowac szczegolnie co do lacznikow bo tuleje i gumy przegubu sa tu oryginalne akurat