Autoalarm bezpilotowy - warto?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Pozostał mi po poprzednim właścicielu autoalarm (GMS) ale bez pilotów, więc sterownik leży na półce. Chcę jednak mieć autoalarm i pomyślałem że założę taki AUTOALARM bezpilotowy (120pln) (mam centralny sterowany z pilota w kluczyku) Plusowe sygnały zamknij/otwórz sterują jego pracą.

Czy ktoś może używa takiego autoalarmu? Jak się sprawuje?

Czy są jakieś pułapki przy przekładce/dopasowywaniu starej instalacji do nowego sterownika?

Może ma ktoś jakieś sugestie?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie wskazówki.
  
 
Czy ten radiosterownik centralnego jest oryginalny, czy dokładany? Jak oryginał (były oryginalne???) to możesz założyć alarm bezpilotowy. Należy pamiętać jednak o takim dobraniu sygnałów podawanych na jego wejścia sterujące i blokujące, by otwarcie drzwi nie powodowało jego rozbrojenia. Bo jak się wepniesz w sam centralny, to niezależnie od tego, czy otwierasz z pilota, czy z kluczyka, to na sterowaniu zamkiem zmieniają sie stany. Czy przy zamykaniu/otwieraniu z pilota jest sygnalizacja kierunkami?
A jeśli radiosterownik jest dokładany, to nie zastanawiałbym się i podmienił to na alarm i miał wszystko w jednym klocku.
  
 
Cytat:
2007-05-13 01:07:26, Blazey pisze:
Czy ten radiosterownik centralnego jest oryginalny, czy dokładany? Jak oryginał (były oryginalne???) to możesz założyć alarm bezpilotowy.


Tak jest oryginalny - pilot w kluczyku.

Cytat:
Należy pamiętać jednak o takim dobraniu sygnałów podawanych na jego wejścia sterujące i blokujące, by otwarcie drzwi nie powodowało jego rozbrojenia. Bo jak się wepniesz w sam centralny, to niezależnie od tego, czy otwierasz z pilota, czy z kluczyka, to na sterowaniu zamkiem zmieniają sie stany.



Ale jakie jest przeciwwskazanie do żeby wykorzystać sygnał pilot/kluczyk? A już chyba wiem, jeśli ktoś otworzy zamek w inny sposób niż kluczyk i pilot to rozbroi autoalarm. O to chodzi?

Cytat:
Czy przy zamykaniu/otwieraniu z pilota jest sygnalizacja kierunkami?



Jest sygnalizacja ale tylko zamknięcia (1 mrugnięcie), bez sygnalizacji otwarcia. Co to zmienia?

Dzięki za wszelkie sugestie.