WEBASTO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie. Mam pytanko związane z nadchodzącą zimą: Czy webasto w essim 16V daje rade? W którym miejscu należałoby umieścić nagrzewnicę?
  
 
Webasto w Essiem ? Poważnie mówisz..........?
  
 
a może da sie zamontować z innego auta webasto? 1.8td
  
 
Cytat:
2005-09-19 10:03:05, Andrew pisze:
Webasto w Essiem ? Poważnie mówisz..........?



oczywiście, zapytaj kolegę Karlitta - ona ma webasto seryjnie zamontowane
  
 
Myślę że to diesla tym bardziej, ponieważ silniki sa sprawniejsze a co za ty idzie, mniej ciepła odprowadzają niż benzyniaki, czyli wolniej sie nagrzewają. Nie wiem czy rodzaj zasilania może być obojetny ( tam jest chyba świeca żarowa czy coś takiego ). piękna sprawa, programujesz na 15 min przed odpaleniem, wsiadasz do ciepłego autka i nie skrobiesz szyb, czyli zero rys na szybie, tylko nie wiem gdzie ulokować tą bańkę ( nagrzewnicę ). może macie jakieś foto?

[ wiadomość edytowana przez: pios111 dnia 2005-09-19 13:20:58 ]
  
 
Przeciez to nie ma znaczenia jaki silnik pod warunkiem ,ze mowimy o ogrzewaniu suchym a nie takim ktore nagrzewa plyn w obiegu chlodzenia silnika.Dobre aku i jazda.Sprawa jest piekna - mam w ciezarowkach
  
 
Właśnie montuję TermoTopa C (wodne) , silnik zagazowany i brakuje miejsca. Chyba wcisnę je przed chłodnicę. Jeśli ktoś montował już ogrzewanie wodne do silnika 1.6 16V to będę wdzięczny za jakieś zdjęcia i poradę.
  
 
To ja mam pytanko. Ile kosztuje jakieś najtańsze webasto z ogrzewaniem wody (bez sterowania z pilota)? Jestem ciekaw, jak mój TD będzie się spisywał w zimę. Poprzedni właściciel mówił, że pali bez zarzutu ale jaka prawda to się dopiero przekonam.
  
 
za swoje z allegro dałem 350.
za nowe w firmie Webasto chyba 3500
  
 
Cytat:
2005-09-19 13:18:56, pios111 pisze:
Myślę że to diesla tym bardziej, ponieważ silniki sa sprawniejsze a co za ty idzie, mniej ciepła odprowadzają niż benzyniaki, czyli wolniej sie nagrzewają. [ wiadomość edytowana przez: pios111 dnia 2005-09-19 13:20:58 ]


male sprostowanie.... diesel nagrzewa sie duzo szybciej niz benzyna
  
 
Cytat:
2005-10-15 20:45:35, liked pisze:
male sprostowanie.... diesel nagrzewa sie duzo szybciej niz benzyna



ja myslałem że odwrotnie można prosić o naukowe wyjaśnienie?, ja rozumowałem to w ten sposób że diesel ma większą sprawność i więcej energi idzie na napęd niż na ciepło.. natomiast w benzynie odwrotnie stąd szybsze nagrzewanie.
  
 
Cytat:
2006-09-30 19:18:55, Kajteknr1 pisze:
ja myslałem że odwrotnie można prosić o naukowe wyjaśnienie?, ja rozumowałem to w ten sposób że diesel ma większą sprawność i więcej energi idzie na napęd niż na ciepło.. natomiast w benzynie odwrotnie stąd szybsze nagrzewanie.


Diesel jest potocznym określeniem silnika wysokoprężnego z zapłonem samoczynnym, beziskrowym. W tego typu silniku cylinder napełniany jest powietrzem, które podlega ogromnemu sprężeniu (17-, a nawet 22-krotnemu), przy czym bardzo się nagrzewa. W momencie, gdy tłok zbliża się do GMP, do tak sprężonego i rozgrzanego powietrza wtryskuje się olej napędowy, który ulega samoczynnemu zapaleniu.
  
 
Cytat:
2006-10-01 09:47:14, adamek85 pisze:
Diesel jest potocznym określeniem silnika wysokoprężnego z zapłonem samoczynnym, beziskrowym. W tego typu silniku cylinder napełniany jest powietrzem, które podlega ogromnemu sprężeniu (17-, a nawet 22-krotnemu), przy czym bardzo się nagrzewa. W momencie, gdy tłok zbliża się do GMP, do tak sprężonego i rozgrzanego powietrza wtryskuje się olej napędowy, który ulega samoczynnemu zapaleniu.



ja np dodam ze diesel ma o wiele wieksza chlodnice niz beznyna tej samej pojemnosci
  
 
A ja dodam ,ze disla ciezej doprowadzic do wlaczenia wentylatora jak benzyne
  
 
Cytat:
2006-10-01 11:25:56, Seba pisze:
A ja dodam ,ze disla ciezej doprowadzic do wlaczenia wentylatora jak benzyne



gdyby nie to to bym mial jasność a tak namieszałeś, dlaczego ciężej? ze względu na dużą chłodnice ?
  
 
Cytat:
2006-10-01 11:30:20, Kajteknr1 pisze:
gdyby nie to to bym mial jasność a tak namieszałeś, dlaczego ciężej? ze względu na dużą chłodnice ?



Nie wiem czemu ,ale nie tyczy sie to tylko ford'a
  
 
to ma w koncu ktos jakies informacje na temat tego ustrojstwa??:> bo ja mam webasto u siebie ale mam wrazenie, że cos nie tak chyba działa i chciał bym sie dowiedziec conieco od innych użytkowników webasto jak to wyglada w praktyce... pomoze ktos??;>
  
 
ja mam Webasto w moim autku-podobno swietna sprawa,jeszcze tylko musze rozklimic jak to zaprogramowac
  
 
Tym_2004
Napisz czy udało ci się zamontować, bo ja na allegro kupiłem piecyk eberspspacher już w zeszłym roku. Też mam 1.6 16V z klimą, wspomaganiem, ABS itd. Komora silnika jest tak zapchana, że nigdzie nie mogłem wcisnąć tego ustrojstwa, ale może ty znalazłeś jakieś sensowne miejsce?
  
 
o ile dobrze pamietam tez mam eberspspacher'a :] i mam upchane w nadkolu przed przednim prawym kołem, zaraz w narozniku zderzaka nawet gdzies mialem zdjecie przypadkiem znalazlem tam te webasto