Potrzebna diagnoza - SCoupe i dziwne syczenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
na wolnych obrotach slychac jakby tarcie,syczenie..takie pssyyy..jakby powietrze uciekalo,ale to nie zadne powietrze. Dzwiek wydobywa sie z prawej strony silnika,czyli okolice skrzyni biegow....slychac to na wolnych obrotach,jak jade chyba takze jest te tarcie-syczenie. co myslicie ,ze to moze byc ?? Lozysko sprzegla ?? Czy jakies lozyska w skrzyni ?? Czy moze jeszcze cos inneg o??
  
 
a-to-syczenie-jest-wieksze-jak-sprzeglo-wcisniesz???niejest-to-przypadkien-syczenie-z-odpowetrznika???
  
 
To znaczy skrzynia jest po prawej ale zależnie jak patrzysz Jeżeli otwierasz maske to po prawej a jezeli siedzisz za kiera to po lewej...wiec jak to jest z tym syczeniem,po której stronie??
  
 
syczenie po prawej..jak stoje przed silnikiem i mnie juz nie dolujcie z tymi stronami, juz raz raz zamowilem tak kierunek...chcialem prawy,a przyszedl lewy...dlaczego ? bo ja patrze z przodu na auto tak samo jak w dziwnej pozycji sruba jest,to ja zakrecam zmiast odkrecac Sprawdze,czy to nie odpowietrznik skrzyni zaraz...wcisniete sprzeglo chyba roznicy w odglosie nie robi
  
 
dzisiaj zdjalem paski z alternatora,pompy wspomagania i wody,pokrecilem i tak : pompa wspomagania cos zgrzyta jak robie do przodu i tylu szybko,ale jak w jedna strone krece to jest ok,pompa wody ok,leciutko chodzi,a alternator..no wlasnie - jest piszczenie taki swierszcz,wiecie o co chodzi,lozysko pewnie do wymiany,wymienial ktos z Was lozysko w alternatorze ?? I jeszcze jedno,taki swist slyszcze tez w silniu,albo mi sie wydaje,moze to byc cos z aparatem zaplonowym ?? Pozdrawiam