[MK7 1.8TD Endura DE 70KM] Zamiana pompy Lucasa na Bosch

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Czy ktoś wcześniej próbował zamienić pompe wtryskową Lucasa na Bosch? Z czym to się wiąże oprócz zamiany samej pompy i jak to się później sprawuje? Jakie koszta takiej operacji? Będe wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia.
  
 
Wydaje mi się, że łatwiej będzie wymienić cały silnik niż tylko pompę.
  
 
z tego co wiem bosch był w silnikach 90 km ale mogę się mylic

silnik endura DE jest nowszą konstrukcją od zwykłego TD więc raczej pompy nie przemienisz pozatym lepiej cały silnik jak pisał przedmówca.

Endura DE- pompa całkowicie sterowana przez komputer więc raczej nie podejdzie zwykła manualna boscha
  
 
Pytam, bo zaproponowano mi zmiane pompy na Boscha. Z tym, że tłumaczono mi, że wiąże się to ze zmianą przewodów, wtrysków itp. Dlatego pytam was o opinię.
  
 
Z tego co ja wiem to Bosch był montowany tylko w silnikach niedoładowanych.
W esich z silnikami doładowanymi Lucas.
Podejrzewam że jest w tym jakiś cel.
Niedoładowane diesle są bez komputerów więc Bosch może mieć inne rozwiązania techniczne.
Z tego co wyczytałem w TD przyspieszeniem kąta wtrysku steruje komp. czy da się to podłączyć do Boscha
  
 
A z tego co ja wiem (od pompiarza) to powinno wszystko chodzić, tylko katy zapłonu trzeba odwrotnie ustawić (czy jakoś tak).

ps. a poco chcesz zmieniać ??
  
 
Bo moja już nie domaga, a zaproponowano mi zmiane pompy na Boscha. Wyjdzie mnie to cenowo o wiele taniej niż regeneracja starej, w dodatku dostane gwarancje na tą robote. No i z tego co się dowiedziałem, to pompy Boscha są lepsze pod względem wytrzymałości i pracy. Chyba się zdecyduje w takim razie. Zamiane chce przeprowadzić za pare tygodni w okolicach świąt, więc dalsze wszelkie uwagi mile widziane, będę miał czym zagiąć mechanika przed operacją na essim
  
 
AREK_Rybnik z tego co ja wiem i czytałem na tym forum to pompa Lucas`a jest o wiele bardziej wytrzymała niż Bosch`a, ale wybór należy do ciebie.
  
 
Nie jest prawda ze pompa lucasa jest do silnikow doladowanych a bosha do wolnossacych. W moim dieslu 1.8D chodzi pompa lucasa.
Jesli masz mozliwosc to poszukaj innej pompy tego samego typu. Po co kombinowac jesli nie trzeba. Mocy to nie doda jedynie mozesz sobie skomplikowac zycie
  
 
Ja nie wiem jakiego typu będzie ta pompa. Jedynie wiem, że Boscha. Mechanik mówi, ze będzie chodzić dobrze, z tym, ze jak pisałem wcześniej wiąże się to z dodatkowymi zmianami (m.in zmiana przewodów i wtrysków). Oczywiście najpierw musze dokładnie go wypytać jak zamierza to zrobić, dlatego pomocne są wasze spostrzeżenia. Fajnie jakby ktoś wcześniej takie coś zrobił, ale chyba wychodzi, że będę pionierem
  
 
Za 6 stówek kupisz pompę lucasa na chodzie. Wyjmujesz swoją wkładasz drugą i po zabiegach.
Gratuluje mechaników i jeszcze ta gwarancja
Zarówno zwykłe D jak i TD chodzą na pompkach Lucas'a.
Zwróć uwagę ile jest serwisów pomp boscha i czy narzekają na brak zajęć i ile Lucasa...... to tak odnośnie trwałości pomp, oczywiście normalnie eksploatowanych.
Wybierz się do Jasienicy albo Jaworza, niedaleko masz z Rybnika, będziesz miał fart to i taniej taką pompkę z gwarancją rozruchową ustrzelisz
A tak całkiem na marginesie to dużo postawiłbym na to że większych problemów z twoją pompką nie ma, należałoby ją tylko sprawdzić przez kogoś kto wie nieco więcej jak tylko to że pompa wtryskowa służy do wtryskiwania.
  
 
Cytat:
2007-11-29 22:04:21, Pre100n pisze:
Nie jest prawda ze pompa lucasa jest do silnikow doladowanych a bosha do wolnossacych. W moim dieslu 1.8D chodzi pompa lucasa. Jesli masz mozliwosc to poszukaj innej pompy tego samego typu. Po co kombinowac jesli nie trzeba. Mocy to nie doda jedynie mozesz sobie skomplikowac zycie



Zgadza się. Ale prawdą jest ze w turbodoładowanych był tylko lucas.
  
 
dokładnie w TD był Lucas

A tak na marginesie to Kris ma racje znajdź kogoś kto wie jak zabrac się za sprawdzenie pompy. Pompy Lucasa są trwalsze i to sporo

A druga sprawa Ford od bodajże 96 roku korzysta tylko z pomp Lucasa a obecnie Delphi
  
 
Co do sprawdzenia pompy, cytat z meila którego dostałem z warsztatu w Mikołowie ul.Grażyńskiego 11 pod patronatem Boscha`a (prawdopodobnie w środę będzie u nich ess, ponieważ znajomy taty, którego holował astrę będzie ją odbierał więc zrobią wymianę astre zabiorą a zostawią essa).Ale wracają do tematu.
Napisałem im, że mam pompe Lucas`a, co do sprawdzenia i ewentualnej naprawy nie stękali w ogóle w porównaniu do pana Niemczyka
"Cena podstawowego sprawdzenia wynosi 50 zł + VAT. Dokładna weryfikacja elementów pompy wiąże się z jej rozebraniem. Dokładne sprawdzenie kosztuje 90 zł + VAT."
  
 
Mateq sprawdzenie samej pompy to jedno, ale ile chcą za demontaż i montaż tej pompy? Bo to już większy koszt prawdopodobnie. No chyba, że sprawdzą pompe bez demontażu.
  
 
widziałes schemat pompy Lucas z silnika Endura DE
jak zrobia ci to za 90 pln to będzie cud.
sam demontaż zajmuje prawie 2h, a rozebranie jej na części wiąże się z ponownym jej uszczelnieniem co kosztuje, nastepnie muszą ją sprawdzic na stole probierczy co również kosztuje.

znajdź pompiarza od Lucasa polecam. Bosch to zupełnie inna konstrukcja, mniej skomplikowana

ale wola jest twoja

p.s.
jak zrobią to za 90pln to są dla mnie bogami i jeszcze jedno bez kompa tej pompy nie sprawdzisz nie ma takiej opcji
  
 
No o to mi chodziło, ze nie da się tego sprawdzić za 50 czy nawet 90 zł, bo sam demontaż i montaż ponowny to kwota około 250 zł. Za niewiele więcej będę miał zrobioną robote z zamianą pomp na Boscha, więc dla mnie wybór oczywisty.
  
 
Cytat:
2007-11-29 22:04:21, Pre100n pisze:
W moim dieslu 1.8D chodzi pompa lucasa.


U mnie bylo dokladnie tak samo
  
 
Cytat:
Za niewiele więcej będę miał zrobioną robote z zamianą pomp na Boscha, więc dla mnie wybór oczywisty.



Zastanów się spokojnie czy taka cena za taką usługę to taki oczywisty wybór....
Odpowiedź jest jedna i dość prosta i dlatego przemyśl to jeszcze raz
  
 
Wiem Kris, normalnie tez bym był sceptyczny. Ale niedawno brat w tym samym warsztacie robił zamiane silnika, po jakimś czasie było coś z nim nie tak, to bez mrugnięcia okiem mu wymienili na inny w ramach gwarancji i nie było z nimi żadnego problemu. Na podstawie tego mam prawo wierzyć, że w razie coś jak nie będzie chodzić tak jak powinno, to zrobią naprawe/wymiane. W najgorszym razie wróce do starej pompy