Jak wymieniać silniczek reflektora w mk VII??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
proszę o pomoc i możliwie dokładny opis jak sobie najłatwiej poradzić z wymianą silniczka reflektora
  
 
ja Ci moge odsprzedac swoj reflektor z silniczkiem... reflektor jest zbity to przelozysz sobie caly mechanizm i bedzie najlatwiej
  
 
Cytat:
2007-12-03 18:47:23, minciu pisze:
ja Ci moge odsprzedac swoj reflektor z silniczkiem... reflektor jest zbity to przelozysz sobie caly mechanizm i bedzie najlatwiej



czekam już na silniczek który kupiłem na allegro
  
 
Banalne.
Korpus się odkręca o 45 stopni, a sworzeń (ta kulka na końcu bolca) jest na wcisk przymocowany do korpusu odbłyśnika.
  
 
Cytat:
2007-12-03 19:47:30, Skolmi pisze:
Banalne. Korpus się odkręca o 45 stopni, a sworzeń (ta kulka na końcu bolca) jest na wcisk przymocowany do korpusu odbłyśnika.



ale czy przy wymianie trzeba zdejmować zderzak żeby się dostać to lampy? czy może da się wyciągnąć lampę bez zdejmowania zderzaka?
  
 
Nie musisz wyjmować lampy!!!
Podnosisz maske i od strony silnika zdejmujesz zaślepki. Po zdjęciu zaślepek masz dostęp do żarówek i do silniszka.
A jeśli juz nie masz co robić i chcesz wyjąć całą lampe to niestety bez zdjęcia zderzaka się nie obędzie.
  
 
Cytat:
2007-12-03 20:24:47, Oruniak pisze:
ale czy przy wymianie trzeba zdejmować zderzak żeby się dostać to lampy? czy może da się wyciągnąć lampę bez zdejmowania zderzaka?


poradzisz sobie bez zdejmowania zderzaka
zdejmujesz przykrywkę lampy... masz wtedy dojscie do silniczka, nalezy nim przekrecic o 90 lub 45 stopni ( nie pamietam ) i wyciagasz go i analogicznie wrzucasz nowy... zwroć uwagę, by swożeń wskoczyl w odbłyśnik.