Essi oszalał ja zbankrutuje pali z 16 l paliwa na 100km????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zaczeło sie od zatkanych wtrysków ale po dwukrotnym zastosowaniu stp czarny i czerwony i wyrównywaniu cisnienia na listwie wtryskowej"z kompresora na stacji"przeszło mu dławienie i zaczoł chodzic w miare ok,,,ale,.,pali mi no naprawde z 15do17Lpaliwa na 100km....ratunku bo niewiem co zrobic z nim tak niemoge jezdzic bo bena nienalezy do tanich!!!!!!!!
  
 
sonda do wymiany
  
 
to wykrec wtryski i zabierz je na "stół" do jakiegos zakladu regenerującego pompy wtryskowe i wtryski bo jak byly zapieczone to takie srodki za duzo nie pomogą.
Aha jak uzyles kilka razy takich uszlachetniczy to mozesz byc na 99% pewien ze lambda tez padla bo to dziadostwo je zabija
  
 
a poza tym jest ok?Zadnych problemów z obrotami itd.?Jeżeli reszta gra, to rzeczywiście może być sonda!Jeżeli nie - "krokowy", potencjometr przepustnicy.........
  
 
o ile sonda Ci coś pomoże to będzie ok

U kumpla w golfie też się coś skaszaniło; 25l/100 gazu i 16l/100 benzyny. Wymienił termostat, sonde, kable WN, swiece, regulowal gaz i ni huhu dalej tak samo
  
 
ee to moj rs-ik tak pali jest dobrze
 
 
wtryski niebyły zapieczone tylko pociagnołem syf z baku ale zaczne od sondy jak to nic nie da to wtryskami sie zajme aaaa ps...sonde wymieniałem latem moze w kwietniu?!długo to niezyła jesli to ona ?ZABIłEM JA!!!!!!!!
  
 
Ja mam w tej chwili podobnie - ale jeżdze głównie na zimnym silniku. Sprawdze go w trasie jeszcze.
  
 
z uszkodzoną sondą może spalic najwyżej ze 2-3 litry więcej, ja obstawiam wtryski
  
 
Cytat:
2007-12-01 10:22:38, on-driver pisze:
z uszkodzoną sondą może spalic najwyżej ze 2-3 litry więcej


Nie zgadzam się z tym!!!! mój 1,6 8 palił mi 20l/100km pojechałem podpiąc samochód pod kompa i okazała sie ze sonda wymieniłem i jest ok.. wiec nie 2-3 litrów wiecej tylko 50% wiecej
  
 
dokładnie..jak ja miałem walniętą sonde to palił mi ponad 20 litrów na 100 km... sonde wymieniłem i wszystko wróciło do normy!!!
  
 
moj tez tyle palil i niedoszli do tego mam nowy silnik na starym osprzecie i smiga.
  
 
moj też zaczął palić od ok. dwóch miesięcy 12/100km (wcześnie jakieś 8,5/100) w porywach więcej, sond była sprawdzana i nikt nie może mi powiedzieć co jest przyczyną.nie wspomne o gazie.
  
 
A czy czasem filtr paliwka nie przecieka ...... ,
Mój Essi miał właśnie problem, no choć nie aż tyle tracił waszki.
Pozdro
  
 
Sonde mozna sprawdzic ale tylko na oscyloskopie (tak zeby byc w 100% pewnym), ja swoją wymienilem wczoraj na jakąś co lezala u mnie z poprzedniego Essa i juz dzisiaj widze ze pali mniej i to sporo
  
 
a wiecie co zrobiłem???wpadło mi do głowy zresetowac kompa przed tymi wszystkimi wymianami i sprawdzaniami itd...I CO? Znowu wróciło wszystko do normy czyli 10l/100km....cos mi zdaje ze te srodki i inne dodatki mieszaja troche w silniki no ale ja musiałem!!!!!!!!!!!!!!DZIEKI WSZYSTKIM ZA WSPARCIE I POSTY POZDRO>>>>>>>>>>
  
 
o kurcze - ja musiałem wlać dodatek do paliwa bo zatankowałem świństwa na którym nie chciał jeździć (BP tak poza tematem) i dopiero po wlaniu nie skakały obroty na wolnych. Średnia wyszła jakieś 13litrów jak wcześniej się w 9,5 mieścił. Może warto wypalić paliwko do końca ze zbiornika i zrobić resecik - chyba spróbuje