[Scoupe] Wymiana paska rozrządu - jaki pasek kupić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witan-nan-pare-pytan-bede-wynienial-rozrzad-i-pytanie-nan-takie-jakiej-firny-pasek-kupic-jak-bylen-w-sklepie-koles-nial-paski-koreanskie-twierdzil-ze-sa-dobre-firny-niepanietal-a-pasek-kosztowal25zl-plus-napinacz-ok-40zl-niewien-czy-to-tanio-cy-za-tanio-dlatego-pytan-was-
pytanie-kolejne-czy-aby-wynienic-gunki-pozaworani-wystarczy-sciagnac-tylko-kape?

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-15 15:20:16 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
zeby wymienic uszczelniacze zaworów musisz odkrecic walek rozrządu i sciagnac sprezyny te które zamykaja zawory
co do paska to nie wiem
  
 
nie,nie i jeszcze raz nie..nie kupuj tego paska i napinacza najtanszego....ja mam z nim zajebiste problemy,najpierw po 2 tygodniach sie napinacz puluznil,teraz widze,ze pasek jest luzny jakby byl tak zwalony,ze sie rozciaga...doplac troszke i kupc cos drozszego,zeby miec swiety spokoj
  
 
Wymana uszczelniaczy wiąże sie ze ściągnięciem głowicy i proszę mi tu nie mówić że da się to zrobić bez ściągania bo to wycieranie dupy szkłem a co do rozżądu to nie ma co oszczędzać bo można niezłego bałaganu narobić kiepskiej jakości częściami.
P.S Co to za język
  
 
kolesie wymieniaja uszczeliacze dmuchajac sprezarka w otwowy po swiecach,albo sa takie przyrzady,zeby zawory nie powpadaly..rozne sa patenty..jak one ni wyjda...to wtedy glowice
  
 
Ja wiem z doświadczenia że na takich patentach nie zawsze dobrze się wychodzi a już trochę widziałem. Zdjęcie głowicy to nie aż taki problem ani wydatek.
  
 
Cytat:
Zdjęcie głowicy to nie aż taki problem ani wydatek.



Amatorom (nawet dobrze zorientowanym) zajmuje dosc duzo czasu, a koszty wymiany w warsztacie bardzo czesto przekraczaja wartosc auta.
  
 
witam - wlasnie-chodzi-o-to-ze-niechce-oszczedzac-na-pasku-rozrzadu-i-dlatego-pytam-bo-koles-w-sklepie-proponowal-tylko-taki-za-25zl-pasek-i-napinacz-za-36zlmoze-powiecie-jakie-paski-wy-macie-i-jaki-najlepiej-kupic-a
co-do-gumek-pod-zaworami-mechanik-powiedzial-ze-zeby-wymienic-gumki-na-nowe-nietrzeba-rozbierac-glowicy-i-wystarczy-sciagnac-kape????
  
 
Cytat:
2008-02-24 22:41:58, maniek200583 pisze:
witam - wlasnie-chodzi-o-to-ze-niechce-oszczedzac-na-pasku-rozrzadu-i-dlatego-pytam-bo-koles-w-sklepie-proponowal-tylko-taki-za-25zl-pasek-i-napinacz-za-36zlmoze-powiecie-jakie-paski-wy-macie-i-jaki-najlepiej-kupic-a co-do-gumek-pod-zaworami-mechanik-powiedzial-ze-zeby-wymienic-gumki-na-nowe-nietrzeba-rozbierac-glowicy-i-wystarczy-sciagnac-kape????


Kup pasek Gates`a a rolkę najlepiej SKF ale Sakura też nieźle się spisuje (oczywiście wymieniana w odpowiednim czasie)
  
 
a-ja-wyglada-sprawa-z-gunkani-pod-zaworani?wystarczy-zdjac-kape-a-niesciagac-glowicy?
  
 
Cytat:
2008-02-25 19:26:37, maniek200583 pisze:
a-ja-wyglada-sprawa-z-gunkani-pod-zaworani?wystarczy-zdjac-kape-a-niesciagac-glowicy?


Niby można, ale lepiej posłuchaj Domana
  
 
Dobry temat zostal tu podjety. Tez mnie czeka wymiana rozrzadu. Mi koles w sklepie powiedzial ze napinacz bedzie mnie kosztowal ok 40zl a pasek ok 70zl wiec to juz chyba beda czesci nie zle (hyundai pony). I mam tez pytanie, bo tez wlasnie dobrze wymienic uszczelniacze pod zaworami. Czy ktos z tutaj obecnych moze mi powiedziec czy w Hyundaiu Pony jest to jakas spora roznica pieniezna przy wymiania samego paska z napinaczem a wszystkiego lacznie z tymi uszczelniaczami? I ewentualnie ile mniej wiecej takie dobre uszczelniacze kosztuja?
  
 
nie rozumiem dlaczego loczycie te 2 sprawy? moze wiaze sie to z pomylka wymiany uszczelniaczy zaworowych i tych ktore sa np na walku rozrzadu itp?

z tego co pamietam to uszczelniacz kosztuje ok 8zł /szt
  
 
trzeba pamietac,zeby przypomniec mechanikowi,zeby sprawdzil,czy niema wyciekow zadnych i czy pompa wody nie zapocona....u mnie wymienili pasek,a olej nawala spod walka rozrzadu i cieknie z pompy,teraz zeby tania pompe wymienic,musialabym placic za nowy pasek,napinacz i wymiane
  
 
grzesik1, mowie ogolnie na temat uszczelniaczy bo nie znam sie na budowie silnika az tak dobrze i mowie o tych roznych uszczelniaczach bo wiem ze jakies sa i sie czesto wymienia przy wymianie paska rozrzadu zeby sie po niedlugim czasie nie okazalo ze trzeba je jednak wymienic. Ale o ktore uszczelniacze chodzi to nie orientuje sie teraz juz wiem z posta ze sa pod zaworami i przy walku rozrzadu
  
 
Mam jedno pytanko. Ile sztuk trzeba kupic ?:
a) uszczelniaczy pod zawory
b) uszczelniaczy na walek rozrządu
Chcialbym je sam kupic gdzie taniej ale nie wiem ile ich jest.