Hyundai Pony problemy z jazdą na benzynie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam pewien problem z jazda na benzynie.Mam poniaka 1.5 gaznik.Odpalam na benzynie i tu zaczyna się problem.Jak dodaje gazu to często gaśnie, a jak już ruszę to samochód zaczyna jechać "skokami".Tak jakby dostawał za dużo paliwa,a wciskając pedał gazu reaguje jakby z opóznieniem.Szczególnie na pierwszym i drugim biegu.Co to może być.Będę wdzięczny za pomoc
  
 
Cytat:
2008-02-12 20:36:52, Loniek pisze:
Witam.Mam pewien problem z jazda na benzynie.Mam poniaka 1.5 gaznik.Odpalam na benzynie i tu zaczyna się problem.Jak dodaje gazu to często gaśnie, a jak już ruszę to samochód zaczyna jechać "skokami".Tak jakby dostawał za dużo paliwa,a wciskając pedał gazu reaguje jakby z opóznieniem.Szczególnie na pierwszym i drugim biegu.Co to może być.Będę wdzięczny za pomoc



Opisany problem to raczej brak paliwa a nie nadmiar. Może być zanieczyszczony gaźnik.
  
 
Tak się składa że nie brakuje paliwa.
  
 
Ciekawe jak z wydajnoscia pompy paliwa i pompki przyspieszenia (tej w gazniku)
  
 
to chyba wskazuje na problem z membraną w gaźniku, trochę jest o tym na forum... mam podobne objawy, ale jeszcze sobie z tym nie poradziłem

-----------------
Volvo 440 1.8 DL + LPG '94
FSO 125p 1.5 C + LPG '83
FSO Syrena 104
  
 
A orjentujecie sie jaka jest cena takiej membrany?
  
 
Z tego co wiem to nie można dostac jej w sklepach Jest jakiś sposób z zaslepieniem jakiegos przewodu, ale ja prosiłem o zdjęcia miejsc co co i jak zrobić, bo sam nie mogłem sie połapać. Poszukaj na forum, był o tym temat


-----------------
Volvo 440 1.8 DL + LPG '94
FSO 125p 1.5 C + LPG '83
FSO Syrena 104
  
 
Narazie zrobiłem jak mi doradził mechanik.Dolałem do wachy środka STP do czyszczenia gażnika,i latam na paliwku.I jak na razie chyba jest lepiej.Przejechałem na tym ok 30km i już jest lepiej.Pozdrawiam
  
 
Jest ok po tej jeżdzie na paliwie z tą miksturą STP.Dziś nawet po zimnej nocy{ok -10}nie było problemu z jazda.Pozdrawiam