[H200] Jaki olej do diesla?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czeka mnie wymiana oleju w moim Hultaju i tak sie zastanawiam jaki byscie poleili??Silniczek to dieselek TCI!Z tego co wiem to Hyundai poleca Castrol ale zastanawiam sie tez nad mobil1??

[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2008-02-22 12:08:05 ]
  
 
Witam! Po pierwsze to polecam poczytać na forum. Po drugie oba oleje są b. dobre. Kwestia trzecia to przebieg i stan silnika, bo to nalezy brać pod uwagę. Syntetyk, pół, czy mineraly??? Nie wiem w jakiej kondycji jest Twoje auto. Osobiście jeżdze na Mobilu i nie narzekam!!!Co Masz zalane w tej chwili i jaki jest przebieg auta, czy cieknie, pali olej i ile ????
  
 
Widzisz i tu jest problem bo auto niedawno kupilem i tylko holender ktory go pewnie sprzedawal raczy wiedziec jaki tam byl olej zalany Dlatego go wymieniam i wszystkie filtry!
Przebieg to 114 tysi auto ma 3 lata!
  
 
Przy tym przebiegu jeśli autko nie pali oleju, nie cieknie osobiście rozglądałbym się za syntetykiem Jesli chcesz być pewny, że nie zmieniłeś z gorszego na lepszy- kup i zalej półsyntetyk.Pozdrawiam!
  
 
Pojechalem w koncu do servisu i zalali polsyntetyk Mobil 1!Niestety z filtrem i wymiana zaplacilem 300zl!
  
 
Co było takie drogie olej czy filtr? Bo wydaje mi się, że zdrowo przepłaciłeś, bo 4 l Mobil 1 można kupić za około 100 zł.
  
 
Filtr byl tani olej i wymiana byly drogie bo oleju weszlo 6 litrow prawie wiec musialem kupic u nich 4l za 120zl i 2x1l po 30zl!A za wymiane walneli sobie 80zl!
  
 
Najczęściej jest tak, że wymiana jest gratis. Jakiś drogi serwis trafiłeś.
  
 
A moze mi ktos doradzi ( TRAFNIE) co do oleju w Hyundai Pony 1.5. benzyna (gaznik) ? Mnie tez czeka wlasnie wymiana. Ma juz przejechane 201 tys.km. Jest w stanie jak na moje oko dobry + z tym ze troche oleju zaczyna brac, lekko dymi . Co jakies 1000km mu dolewam troche. Fakt uszczelki tez nie sa juz w super stanie :] ale nie leja jeszcze. Orientujecie sie czy jest mozliwosc by ten olej dostawal sie do spalin poprzez zuzyte w silniku simeringi czy cos takiego? Co w takim wypadku polecacie, no i jaki olej?
  
 
Polecam MOTUL 6100 SYNERGIE 10W-40.
Jest to olej polecany do silników z większym przebiegiem. Wcześniej miałem zalany CASTROL MAGNATEC 10W40 ,ale Motul moim zdaniem jest lepszy. Silnik się wyciszył i praktycznie przestał brać olej.Wcześniej dolewałem około 1 l na 1500-2000 km.