GUMY usztywniajace zawieszenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy slyszeliscie o czyms takim jak gumy usztywniajace zawieszenie jestem ciekaw czy to zdaje egzamin mam kiepskie amory a ich koszt jest dosc duzy warto bawic sie w takie gumki
  
 
witam
wydaje mi sie ze chodzi ci o takie gumy ktore wklada sie w spirale sprezyny mialem cos takiego w maluchu rzedby nie dobijal przy obciazeniu, mialo to jeden minus jak bylo slisko troche sie maluszek buzyl i czasem mi tyl uciekal.ale tak szczerze to nie jestem pewien czy te gumy cos pomoga w przypadku wyrabanych amorkow
  
 
kumpel miał w toyocie, bo mu dobijała na dołach. no i nie dobija ale amorki jak bujały tak bujają.
  
 
Witam!
Sam myślę od jakiegoś czasu o takich gumach i:

a) gdze mozna takowe dostac?
b) slyszalem, ze od tych gumek mogą popękać sprężyny, co wy na to????

  
 
widziałem dużo ofert na allegro i to od 4,50 za szt.
ale osobiście uważam że nie pomogą przy uszkodzonych amortyzatorach
pozd.daar
  
 
Witam
Wiem ze temat z deka stary, ale nie chcialem zaczynac nowego watku. Mianowicie, po ostatniej trasie w 5 osob zaczelo dobijac tylnymi kolami do nadkoli a dokladnie tzrec o rant jak gdzies dobilo. Miesiac temu bylem na przegladzie i amory wporzadku, szkoda mi troche pilowac te ranty a niewiem czy takie gumy cos pomoga, poradzcie cos szanowni koledzy, bede wdzieczny.
Pozdrawiam
Marcin
  
 
witam,
mam coś takiego na tylnich sprężynach, pomaga (samochód lantra kombi).
pzdr
pgr
  
 
Bardzo dziekuje ci za odpowiedz, a napisz mi prosze jeszcze jak jest z zachowaniem auta, czy takie gumy maja jakis wplyw na to jak zachowuje sie tyl, czy jest wieksze prawdopodobienstwo ze tyl ucieknie. Bede wdzieczny za kazde spostrzezenia.
Dzieki
Pozdrawiam
  
 
Ja miałem podobny problem ale juz przy dwóch osobach i bagażu na pokładzie. Wsadziłem tweardsze i wyższe spręzyny u kowala. Pomogło, teraz moge pakować i pakować..... Zachowanie na drodze? troszke inaczej ale dalej stabilnie.
  
 
W akcie desperacji założyłem takie gumy jak miałem felgi z za dużym odsadzeniem i przy obciążeniu tyłu przycierało o ranty.
W moim przypadku trochę pomogło, nadal przycierało, ale mniej i dopiero przy większym obciążeniu. Zmiany w zachowaniu auta nie zaobserwowałem.
  
 
Wielkie dzieki Panowie za wszsytkie odpowiedzi, teraz tzreba zaczac cos dzialac.
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje jeszcze raz.
Jeszcze pytanie, takie cos mozna kupic w sklepie motoryzacyjnym czy tzreba jednak cos szukac na allegro??

[ wiadomość edytowana przez: Mortek dnia 2006-08-18 16:17:16 ]
  
 
Powinienes to znalez w kazdym dobrym sklepie motoryzacyjnym
  
 
i tak usztywniły ze mam do wymiany dwie spręzynki - jedna pekla w 4 mijscach a druga na dwa kawałeczki...
nie plecam gum usztywnijacych.
problem moze wynikac z faktu iz zalozyłem na jedno kolo po dwie, a mogłem dac spokój i zostawic po jednej gumie usztywnaijącej na kólko.

chciałem zaoszczędzić a straciłem - i tak to bywa
  
 
Gumki sa dobre, ale na co innego....(żart)WAżNE: jeśli Masz zuzyte amortyzatory to koniecznie je wymień - dbaj o swoje i innych bezpieczeństwo!!!! Dobijanie świadczy o zużytych(dobitych) sprężynach, je też należałoby wymienić(tylko nie na używane, bo nie Masz gwarancji w jakim są stanie). W ostateczności możesz założyć gumki po wymianie amorków, ale tylko tymczasowo(później wymień sprężyny - tylko, czy to nie jest "głupiego robota", bo za jednym razem możesz zrobić wszystko!!!Pozdrawiam!Niestety autko = wydatki
  
 
tak, tez slyszalem o takich gumkach na sprezynki, nawet brat kupil na allegro jednak jak juz decydujesz sie na ich zakup to sprawdz czy Ci beda pasowac na sprezyny bo te co brat kupil okazaly sie lekko za male i nawet dobrze. Pytalem jednego mechanika co sadzi o zakladaniu takich gumek i powiedzial ze lepiej jak sie nie zaklada. Fakt, moze i zawieszenie staje sie twardsze (bardziej jak sportowe) ale ma to podobno wplyw tez na łożyska kół, tzn przy jezdzie po nierownosciach jest na nie wiekszy nacisk i ulegaja szybszemu zuzyciu. Ja sam tez zdecydowalem sie na wymiane amorkow, oczywiscie calego tyłu bo wymienia sie parami. Tak ze gumki nawet gdzies mi w domu leza i nie zaloze zadnych na sprezynki Napisalem o nich to co uslyszalem od mechanika a na ile to prawda to nie wiem ale kazda uwaga cos przynosi. Pozdrawiam.
  
 
Witajcie mialem założone takie gumki jak były zalozone od dolu i od gury to bylo dobrze stal nawet wysoko ale gdy przeciąłem i wkrecilem w sprezyne to po 500km zaczely pekac sprezyny także nie polecam
Przy okazji mam pytanko od czego mozna dopasowac sprezyny na tyl do mojej SONII 91r bo oryginal za miękki