[Lantra 96r] - Regulacja nawiewów nie działa.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
W mojej Lantrze nie działa zmiana kierunku nawiewu. Cały czas mam ustawione wianie na szybę.
Jak zacząłem zabierać się do przełącznika zobaczyłem, że nie jest to mechaniczny przełącznik tylko elektryczny i w tym miejscu skończyły mi się pomysły co sprawdzić i co może nie działać.

Może ktoś miał taki problem, lub wie w jaki sposób sprawdzić co może być uszkodzone.
Z góry dzięki za odpowiedzi.


[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 11:51:11 ]
  
 
Czy w trakcie zmian kierunków nawiewu słyszysz jakieś terkotanie lub grzechotanie, stukanie?
  
 
Cytat:
2007-12-03 18:49:18, Bolls_no1 pisze:
Czy w trakcie zmian kierunków nawiewu słyszysz jakieś terkotanie lub grzechotanie, stukanie?


Nic, tylko klikanie w przełączniku. Żadnego elektrycznego bzyczenia ani terkotania.
  
 
Hmm chyba nikt nie ma takiego problemu w swojej Lantrze.
A może chociaż ktoś ma schemat elektryczny Lantry ? Może po tym dojde co gdzie zacząć sprawdzać żeby mi to ruszyło.
  
 
Witaj mi przed wczorej coś padło i jest podobnie autko accent.
Tyle ze objawy - jak się ustawi na zimno to działa na twarz, jak na ciepło to na szyby lub nogi lub twarz. Generalnie wie ktoś wogole co mogło paść. Regulacja również elektryczna. Ale nawet nie wiem za co się zabrać....

Podejrzewam ze cos mogło wpaść do nawiewu i blokuje.... albo przełącznik wariuje.
  
 
Podnoszę wątek bo dowiedziałem się kilku nowych rzeczy i może ktoś w tym momencie pomoże.


Po dokładniejszym rozebraniu konsoli okazało się, że zmiana kierunku nawiewu jak i przełączanie się między obiegiem zewnętrznym i wewnętrznym działa na podciśnienie. Niestety nie działa to u mnie w żadnym stopniu. Z tego co się dowiedziałem w Mondeo jest taki sam system działający na podciśnienie które jest wytwarzane przez kolektor dolotowy.

Niestety nie mogę namierzyć u siebie z którego miejsca odchodzą wężyki które są poprowadzone do kabiny i podłączane do całego systemu. Może ktoś to wie i wskaże mi miejsce gdzie te wężyki są podłączone do kolektora ( o ile są tam podłączane ).

Jeżeli ktoś kiedyś to próbował naprawić z chęcią wysłucham wszystkich porad.
  
 
Cos nie tak, bynajmniej u mnie w Accencie na wylaczonym silniku rowniez dzialaja zmiany kierunku nawiewu powietrza. Na wylaczonej dmuchawie slychac wtedy fajne syczenie.
  
 
Cytat:
2008-02-26 18:36:25, Vex pisze:
Cos nie tak, bynajmniej u mnie w Accencie na wylaczonym silniku rowniez dzialaja zmiany kierunku nawiewu powietrza. Na wylaczonej dmuchawie slychac wtedy fajne syczenie.


Widać musi być gdzieś jakiś zbiorniczek gdzie jest "zmagazynowane" podciśnienie .. no chyba , że w Hyundaiach jest to zupełnie inaczej rozwiązane.

Może jednak z forum ktoś w tym grzebał i wie jak jest to zrobione i gdzie szukać usterek.