[Lantra 1.5 94r] Pompa wspomagania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam takie pytanko rozbierał już może ktoś pompe wspomagania w lantrze 1.5 94r. Pytam z tegoż powodu że piszczy mi już dosyć długo a ostatnio wydaje mi się że głośniej.

Dokładnie to chodzi mi o jakiś wykaz części (albo zestaw naprawczy) żebym sobie wszystko zakupił i zrobił w ciągu kilku godzin.

Poniżej schwmat pompy
  
 
Cytat:
2008-03-02 12:00:19, themati pisze:
...piszczy mi już dosyć długo a ostatnio wydaje mi się że głośniej...


Myślałeś że samo się naprawi? Tyle razy pisałem o odpowietrzaniu pompy.
Z zestawami naprawczymi nie spotkałem się, raczej z nową pompą (mały worek pieniędzy). W grę wchodzi używana raczej.
Twoją też da się naprawić pod warunkiem że łopatki nie narobiły wżerów ale to wymaga maszyn do obróbki skrawaniem i porządnych materiałów, słowem nie opłaca się.
Zamiast rozbierać szukaj używki w dobrym stanie.

Zmniejsz ten rysunek bo się tego czytać nie daje.


[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-02 16:26:00 ]
  
 
Ok thx! Zostawię niech się rozsypie a już będę miał na uwadze "nową".

A co do rysunku... Widać efekty!

POZDRO

[ wiadomość edytowana przez: themati dnia 2008-03-02 22:06:39 ]
  
 
Nie jeździj z taką pompą, rozleci się w najmniej spodziewanym momencie, jak uszkodzi się wałek (pęknie, urwie) to spadnie pasek klinowy i ci jeszcze bigosu pod maską narobi.
  
 
ok Jarek_2 dzięki za rady będę rozglądał się za pompą, a tą postaram się obejrzeć dokładnie czy występują jakieś luzy na kole i wycieki.

A tak przy okazji pytanie odnośnie oleju wczoraj rozmawiałem z kolegą i mówił ze ma do sprzedania olej TEXACO 10w40 (jak się nie mylę) może ktoś coś o nim powiedzieć. Na forum szukałem to kilka osób o nim wspomnialo.
  
 
Cytat:
2008-03-02 22:32:23, themati pisze:
A tak przy okazji pytanie odnośnie oleju wczoraj rozmawiałem z kolegą i mówił ze ma do sprzedania olej TEXACO 10w40 (jak się nie mylę) może ktoś coś o nim powiedzieć. Na forum szukałem to kilka osób o nim wspomnialo.



Ja takim ostatnio zalałem. Uważam, że dobry. Wcześniej miałem zalanego Motula(też dobry) a jeszcze wcześniej Castrola Magnetika (moim zdaniem najgorszy z wymienionych).Wszystkie 10W40.
Na Castrolu silnik chodził najgłośniej i też najwięcej go siorbał(około jednego litra na 2000 km)