Poziom paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzisiaj dojechałem do domu z poziomem paliwa na czerwonej kresce(idealnie)
kontrolka rezerwy sie nie świeci-w związku z tym mam pytanie-ile jeszcze mam paliwka tak na oko i czy jutro do stacji dojade tym wozem-jakies 7 km mam
pompa wytrzyma?
  
 
poziom paliwa i wskaznik rezerwy sa na dwoch oddzielnych ukladach czyli jak poziomu paliwa nie pokazuje to rezerwa i tak dziala, jesli masz paliwo na czerwonej to zapewne lada moment ci sie komornik zaswieci, u mnie zapala sie wlasnie na czerwonej jak jest
  
 
czyli jak dobrze rozumiem te 7 km spokojnie przejade
dzieki-ulzyło mi
  
 
wedlug ksiazki rezerwa to 7 litrow
  
 
własnie byłem sprawdzic czy cos w baku chlupoce-i cos tam słychac-czyli chyba bedzie dobrze-ale jechac musze ostroznie na dziurach coby powietrza nie złapało
  
 
z tymi pompami to roznie bywa, raz mialem walniety przewod paliwowy i jechalem do ASO zeby naprawili, pb calkowicie wypompowalo sie ze zbiornika na jezdnie ( wiem wiem, moglem pompe odlaczyc ) i zrobilem tak 25km z kompletnie suchym bakiem, po naprawie zalalem paliwko i smigam do dzisiaj na tej pompie
  
 
mi czasem sie zdarzy, ze benzyny braknie, a rezerwa sie nawet nie zaświeci, a czasem może sie świecić 150km i dalej mam benzyne, więc moim wskaźnikiem sie nie przejmuje
No i jeszcze taka jedna opcja dodatkowa: im szybciej jade, tym więcej paliwa mam w baku (wg wskaźnika ) np. gdy podczas jazdy w mieście wskazówka mi leży, to po wyjechaniu w trase podnosi mi sie do ok. 1/8 baku

a na pustym baku jeżdze dość często i pompa jeszcze działa pierwsza siadła po 5kkm od zalozenia gazu mimo, ze mialem benzyne w baku, pozniej kupiłem używaną pompe za 50zł z rozebranego esperaka i zrobiłem już na niej ponad 20kkm nie przejmując sie poziomem paliwa
Aha- odpalam zawsze na pb

Pozdr.
  
 
Dojechałem i zatankowałem na drugi dzien i jest wsio ok
z tą wskazówka mam tak samo-im szybciej jade tym bardziej sie podnosi-ewenement dosłownie
  
 
a to ja mam inaczej jak stoi to wskazuje prawidłowo czyli powiedzmy pół baku a jak jade to spada do cwiartki a ostatnio nawet do zera
pytanie o co kaman??
  
 
moze styki przy baku nie lacza i jak w trakcie jazdy wszystko sie telepie to sygnaly z czujnika nie ida tak jak powinny

problem ze stykami jest najczesciej wystepujacym wedlug wyszukiwarki, jednak np u mnie z miesiac temu jak wskaznik przestal prawie w ogole wskazywac okazalo sie ze styki sa ok i do wymiany byl czujnik ktory znajduje sie w baku

-----------------
..:: Tylny napęd jest jak seks... Po co na ręcznym? Jak można dać w pizd*** ::..
  
 
Ja mam taki problem, że mam ułamany ten rodzaj męski w czujniku co podłącza się wsówkę ( żeńską ) lekko się trzyma ale jest pordzewiałe. Pokazuje czasem ilość paliwa ale raz na 3 miesiące może Kontrolka działa też czasami jak czujnik zadziała. Jak myślicie, czy jak wyszyszczę z rdzy wsówkę to będzie działało ??? Dodam, że ta część co sie ją wsówa jest krótka, bo się ułamała i też jest pordzewiała. Może lepiej wymienić czujnik. ???
  
 
Cytat:
2008-03-28 11:53:47, Ikarus260 pisze:
Jak myślicie, czy jak wyszyszczę z rdzy wsówkę to będzie działało



Wyczyść i polutuj najlepiej.
  
 
Tak też zrobie. Dobry pomysł. Tylko kanał pierw ogarnę.