Pompa paliwa-wymiana

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Drodzy klubowicze mam pytanko jak wymienić pompe paliwa w esperaku
  
 
Cytat:
2006-06-25 23:37:48, bartos79 pisze:
Drodzy klubowicze mam pytanko jak wymienić pompe paliwa w esperaku

moglbym napisac.."wez do cholery i poszukaj w archwium" ale powiem tylko..podniec siedzisko tylnej kanapy blizej prawych drzwi jest czarny plastikowy dekiel..podnies go zdejmij..odepnij wiazek zasilania pompy odepnij przewod paliwowy..odkrec 6 srubek kluczem bodajrze 11..wyjmij pompe..jeski kupiles kompletna wsadz nowa jesli kupiles sam wklad podmien wklad..koniec
  
 
Cytat:
2006-06-25 23:48:39, qbaj pisze:
moglbym napisac.."wez do cholery i poszukaj w archwium" ale powiem tylko..podniec siedzisko tylnej kanapy blizej prawych drzwi jest czarny plastikowy dekiel..podnies go zdejmij..odepnij wiazek zasilania pompy odepnij przewod paliwowy..odkrec 6 srubek kluczem bodajrze 11..wyjmij pompe..jeski kupiles kompletna wsadz nowa jesli kupiles sam wklad podmien wklad..koniec


I nie zapomnij dokręcic śrubek i podpiąć przewodów
  
 
wielkie dzieki za info bo juz myślałem ze caly zbiornik bedzie do wyjecia
  
 
Cytat:
2006-06-25 23:50:29, maltoron pisze:
I nie zapomnij dokręcic śrubek i podpiąć przewodów


I nie dostań zawału albo nie zabij sprzedawcy jak pompa nie będzie od razu pracować (podawać paliwa)

Musisz ją dobrze zalać (nie mylić z "robakiem"! ) ..wysoki stan paliwa w zbiornkiku może wydatnie w tym pomóc ...można próbować też "ustnie" wymusić zalanie pompy ("wyssać" podciśnienie na wężu podającym paliwo na wtryski ? )

Baw się dobrze
  
 
Cytat:
..odkrec 6 srubek kluczem bodajrze 11..


niewstety nie - klucz 8 (najlepiej nasadka)
  
 
Cytat:
2006-06-27 23:10:09, rysiu1 pisze:
niewstety nie - klucz 8 (najlepiej nasadka)

eee w 8 to nie uwierze 10 to moze..wiec ze mam alzheimera ale bez przesady..co do nasadowego to sie zgodze ewentualnie wyprofilowany oczkowy..ale ogolnie wszystkim sie da nie robmy tragedii az qrde chyba jutro sprawdze te sruby o ile kolega przy wymianie nie zrobi tego wczesniej
  
 
co do klucza to 8 na milion %, dzisiaj ja wyjmowalem i wkladalem kilka razy.

a teraz sie podlacze z zapytaniem, bogdan pisales ze nioe zaciagnie od razu paliwa, no i wlasnie, mam pompe uzywana ktora dzialala, zamontowalem ja do siebie i lipa, nie pompuje paliwa, opisz dokladnie jak tym sie zajac, czy chodzi o normalne ciagniecie/wysysanie z przewodu zasilajacego wtryski?

Jesli tak to jak tam wsadzic leb
  
 
ja dwa razy wymienialem pompe..za kazdym razem po wsadzeniu po prostu przekrecalem kluczyk i odpalalem..mialem szczescie czy wy cos kombinujecie jak konie pod gore?
  
 
Cytat:
2006-07-04 00:11:43, qbaj pisze:
ja dwa razy wymienialem pompe..za kazdym razem po wsadzeniu po prostu przekrecalem kluczyk i odpalalem..mialem szczescie czy wy cos kombinujecie jak konie pod gore?


miałeś szczęście

Byłem świadkiem co najmniej 4 razy + 1 raz doświadczyłem tego sam ....pompa nie wystartowała bezpośrednio po montażu ...i tyle



netpro....nie wiem dokładnie jak się tym zająć bo sam takiej metody nie praktykowałem....zalałem bak po korek i po iluś tam próbach ruszyła.

Myślę że nie trzeba ryja w silnik pakować od razu ...teraz to bym wziął kawałek przewodu paliwowego , ściągnął na chwilę z króca pompy przewód-oryginał co idzie na wtryski , założył tam "zastępczy"....dosyć długi coby się od razu nie nachlać paliwka no i ustnie zassał co nieco z baku

Baw sie dobrze i opisz wrażenia
  
 
Cytat:
2006-07-04 00:11:43, qbaj pisze:
ja dwa razy wymienialem pompe..za kazdym razem po wsadzeniu po prostu przekrecalem kluczyk i odpalalem..mialem szczescie czy wy cos kombinujecie jak konie pod gore?


bo orginału nie trzeba przelewać- te są pompami zębatymi
podróbkę niestety tak- a te (najczęściej) odśrodkowymi
  
 
Jak zalać, odśrodkowa czy nie wirnik jest zanurzony w paliwie, potrzebne są dwie opaski ściskające przewody f-13mm i f-25mm.
oryginalne nie da się wykorzystać powtórnie.
Montujesz dokładnie jak była zamontowana oryginalnie i odpalasz.
Ja kupiłem pompę na allegro za 114,00 zł., co prawda pracuje znacznie głośniej, ta podróba pracuje już drugi rok.
  
 
Cytat:
2006-07-04 11:28:36, donak1 pisze:
Jak zalać, odśrodkowa czy nie wirnik jest zanurzony w paliwie, potrzebne są dwie opaski ściskające przewody f-13mm i f-25mm. oryginalne nie da się wykorzystać powtórnie. Montujesz dokładnie jak była zamontowana oryginalnie i odpalasz. Ja kupiłem pompę na allegro za 114,00 zł., co prawda pracuje znacznie głośniej, ta podróba pracuje już drugi rok.


Mogę prosić o tłumaczenie ???
  
 
Pompa jest zamontowana na specjalnej konstrukcji, która utrzymuje ją w odpowiednim położeniu w zbiorniku paliwa. W celu wymontowania tej konstrukcji trzeba:
- podnieść tylne siedzenie,
- wyciągnąć pokrywkę nad bakiem,
- odłączyć przewody zasilający pompę,
- w celu usunięcia ciśnienia w przewodzie paliwowym, próbować odpalić silnik na benzynie,
- odkręcić opaskę zaciskową do końca,
- w celu odklejenia częściowo zwulkanizowanego przewodu gumowego do metalowego króćca, podważyć przewód tępym wkrętakiem płaskim,
- z całej nadludzkiej siły spróbować ściągnąć przewód – na pewno się nie uda,
- odkręcić kluczem nasadowym nr 8 sześć śrub,
- odciągnąć konstrukcję maksymalnie od przewodu i próbować ściągnąć przewód,
- w razie porażki można naciąć przewód ostrym nożem przewód wzdłuż, nie więcej niż 8mm i ściągnąć przewód,
- odciąć rozcięty przewód – tylko dokładnie!,
- wyciągnąć konstrukcję, otwór zabezpieczyć szmatą, aby benzyna nie parowała,
- odpiąć przewody elektryczne od pompy,
- rozpiąć opaskę,
- wymienić pompę,
- założyć nową opaskę zaciskową f13mm na przewód i założyć przewód na pompę,
- odpowiednio ustawić opaskę i zacisnąć, z wyczuciem,
- podłączyć przewody elektryczne, pomyłka niemożliwa,
- zalać pompę odrobiną benzyny, od strony ssania,
- włożyć konstrukcję do zbiornika,
- nałożyć nową opaskę zaciskową na zewnętrzny gumowy przewód paliwowy około f23mm,
- nasuną przewód na króciec,
- przykręcić konstrukcję do zbiornika,
- poprawić przewód i zacisnąć opaskę,
- podłączyć przewody elektryczne,
- przekręcić kluczyk, powinna pompa się odezwać,
- odpalić silnik na benzynie.
No i po bulu.
Powodzenia donak
  
 
Dorbe z ta nadludzka sila, mnie sie udalo. Ja mam pompe magnet minetti i dzlal cichutko ogolnie tro jestem z niej zadowolony.
  
 
Cytat:
2006-07-06 22:28:49, maskekk pisze:
Ja mam pompe magnet minetti ...


Że jak ??

No ja Ciem proszę !...akurat Ty nie należałeś do grupy Naczelnych Zboków ale widzę że ostro zbierasz punkty
  
 
Cytat:
2006-07-06 22:57:37, bogdan1 pisze:
Że jak ?? No ja Ciem proszę !...akurat Ty nie należałeś do grupy Naczelnych Zboków ale widzę że ostro zbierasz punkty




Buehehehehehehehehehehehe
  
 
Cytat:
2007-09-14 14:16:54, Zoltar pisze:
Buehehehehehehehehehehehe

skat ty sie urwales? patrzyles na date ostatniego posta?
  
 
Co do zdejmowania z "nadludzką siłą" tego gumowego węża z króćca pompy ... to u mnie skończyło się na odkręcaniu zbiornika paliwa...
Zbiornik poszedł do dołu - zrobiło się dojście do takiej g... "3 x skręconej" rurki i mogłem zamontować nowy odcinek przewodu... (całe 10 cm) Teraz z pewnością wystarczy do końca żywota ...samochodu - jeśli wczeńsiej pompa nie walnie.

Oczywiście nikomu takiej niepotrzebnej roboty nie życzę...
  
 
Cytat:
2007-09-14 21:19:48, qbaj pisze:
skat ty sie urwales? patrzyles na date ostatniego posta?



No ba