Problem na Allegro

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chciałbym się Was poradzić co mam zrobić...

W dniu 19 marca 2008r wygrałem na aukcji telefon (..) W celu finalizacji transakcji ...wysłałem sprzedającemu informację zwrotną - potwierdzenie, że jestem zainteresowany zakupem przedmiotu (telefonu), podałem swój adres do wysyłki i poprosiłem sprzedającego o dane do przelewu min. numer rachunku w celu dokonania wpłaty należności.
Sprzedający po 3 dniach zwłoki przysłał mi jedynie ...jakiś "suchy" numer konta bankowego
bez żadnych innych danych. Ja mając ...pewne doświadczenie na Allegro i kilka nieprzyjemnych sytuacji (...) poinformowałem sprzedającego, że chcę znać jego dane - niezbędne do wpisania na przelewie... i tym samym chciałbym wiedzieć z kim zawarłem umowę kupna-sprzedaży.
Po bezskutecznym oczekiwaniu na uzupełnienie danych ...w następnym e-mailu do sprzedającego zaproponowałem, że jeżeli dane sprzedającego są zastrzeżone, lub nie chce
ich ujawniać - to poprosiłem o przysłanie przedmiotu transakcji za zaliczeniem
pocztowym.
Od tego czasu wysłałem do sprzedającego kilka podobnych wiadomości i zapytań "co się dzieje"...
Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, - danych sprzedającego - "do wpisania na przelewie" też nie otrzymałem. ...kontakt się urwał.
Sprzedający nie odbiera też telefonów, ...najwyraźniej nie jest zainteresowany
"formalnym wydaniem" przedmiotu transakcji.
Przypuszczenia typu, że "może nie jest obecny w sieci" nie są prawdziwe,
ponieważ w profilu sprzedającego wyraźnie widać, że średnio co dwa dni jest /
był zalogowany na Allegro, a poza tym sprzedający ma wystawione inne przedmioty
na sprzedaż.
Sprzedający dodatkowo utwierdził mnie w przekonaniu, iż "należy być wobec
nigo ostrożnym" ponieważ w chwili wystawiania przedmiotu (telefonu) na
sprzedaż i trwania aukcji ...miał zerowy dorobek komentarzy. W chwili obecnej
ma ...1 komentarz .
Z perspektywy czasu wydaje mi się, że sama ta aukcja mogła już nosić znamiona
podejrzanej... ponieważ skąd u sprzedającego "nowy telefon" - który nota bene od ok. 5-lat nie jest produkowany ? - ale to inna historia (...).

W związku z powyższym moje pytanie: co mogę zrobić aby otrzymać przedmiot transakcji ?
Administratorzy Allegro poinformowali mnie, ze nie są stroną transakcji, gdyż oni jedynie udostępnili „narzędzie – środek techniczny” do zawarcia umowy i problemy z tego wynikające są poza nimi.

Czy warto się bawić w jakiś rzecznków konsumenta, sąd itp. historie?

  
 
Hymm. Obserwój Jego kolejne aukcjie i uprzedź potencjalnych kupców, że takie coś moze mieć miejsce. Ewentualnie jak już ktoś kupi to może poda Ci adres tego kolo ( jeśli nie zostanie wyrolowany ) zrobimy wtedy zbiórkę i klubowy wpierdol dla kolesia
  
 
Z mojego doświadczenia na allegro wiem, że nie ma co tracić nerwów/czasu/pieniędzy. Olej go, bo nic więcej nie zrobisz. jeżeli zależałoby mu na sprzedaży to by sie odezwał. pewnie nawet nie ma tego telefonu, a aukcja była tylko oszustwem. Dobrze, że kasy nie wysłałeś.
Podaj nazwe tego użytkownika, to będziemy wiedzieli na kogo uważać.

Pozdr.
  
 
No też tak od samego poczatku mi sie wydawało...że to ściema z tym użytkownikiem.... i telefonem....

Zarejestrował się chwile przed wystawieniem aukcji i pewnie szukał głupich na lato....

Ten użytkownik to samanta7000



Ale mając w pamięci niedawną wygraną w sądzie sprawę gościa ...który kupił jakiś tam terenowy samochód - a sprzedający wogóle go nie miał ...to teoretycznie jekieś szanse są ...tak dla zasady ...o marchewę
  
 
Ta z tym Jeepem to była dobra akckja
  
 
Przede wszystkim to od takich handlowców się nie kupuje. Niech inni się pakują. Wystaw negatywa i będzie remis.
  
 
Nie znajduje takiego kogoś.

Allegro to śmiech na sali, chcą tylko zarobić... A jak jest problem, to widać...
  
 
Jedna drobna rada, nie ma co kupować od gości niczego o wartości > 50 zł, jeżeli nie odpowiadają na maile, telefony i nie posiadają żadnych komentarzy w dorobku lub mają niezerową ilość negatywów (wg opisu zeźlonych allegrowiczów sensownie opisanych).

Jedyną szansą na osiągnięcie czegoś od takich osób jest postraszenie ich policją (jeżeli są głupi to coś może da), lub dodaganie się z innymi oszukanymi osobami i złożenie doniesienia (ale całą grupą). Wtedy policja nie będzie mogła się zasłaniać niską szkodliwością.
  
 
Cytat:
2008-03-31 17:25:40, piotr_ek pisze:
Przede wszystkim to od takich handlowców się nie kupuje. Niech inni się pakują. Wystaw negatywa i będzie remis.



No ..."zarydzykowałem" ...ale byłem czujny i kasy nie wpłaciłem.

A co do komentarza to "...kij mu w d... i równaj w prawo"

Ja mu wystawię negatywa - i dostanę też zwrotnego ...popsuję sobie opinię , a on przy swoich aż dwóch komentarzach zwinie konto, założy sobie kolejne czy inne i tyle się tym moim negatywem będzie przejmował
  
 
Cytat:
2008-03-31 14:35:52, nawigator5 pisze:
..."Witam Chciałbym się Was poradzić co mam zrobić... W dniu 19 marca 2008r wygrałem na aukcji telefon (..) .."


Dziwne to bardzo wszystko co piszesz...

Może Ty licytowałeś na innym alledrogo boooo....

od wszystkich Sprzedających z którymi miałem do tej pory kontakt , ja, jako kupujący allegrowicz...po wygranej aukcji..dostawałem jakby automatyczne, allegrowe info z pełnymi danymi sprzedawcy i najczęściej także kontem do przelewu /rzadko inaczej określonymi warunkami płatności/...

Nie mogę zrozumieć dlaczego nie otrzymałeś takich danych..
  
 
Cytat:
2008-03-31 22:14:34, nawigator5 pisze:
on przy swoich aż dwóch komentarzach zwinie konto, założy sobie kolejne czy inne i tyle się tym moim negatywem będzie przejmował



Nie wiem czy mu się tak łatwo uda - tym bardziej, że niczym poważnym nie handluje. Kiedyś konto na alledrogo zakładało się klikając 2x, a teraz jakieś polecone wysyłają z potwierdzeniami itp. itd.
  
 
a ja mialem taka sytuacje:

pare lat temu od goscia ktory niby likwidowoal wypozyczlnie zakupilem kilka orginalnych cd w cenie 50 zl - kase zaplacilem jako przedplata na konto -- towaru nie otrzymalem ale jakiez bylo moje zdziwienie gdy po ok 3 m-cach dostalem wezwanie na policje -- tam potwierdzilem zakup i wplacenie pieniazkow (ktos nie wytrzymal - kupil wiecej plyt i zalozyl sprawe a allegro podalo dane wszystkich z nim handlujacych)
po dalszych 3 m-cach dostalem wyrok w sprawie: gosc dostał -6m-cy w zawiasach koszty sadowe i nakaz zwrotu pobranej kasy w ciagu 3 m-cy

kase otrzymalem spowrotem

pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: A-M dnia 2008-04-01 07:02:37 ]
  
 
Cytat:
2008-03-31 22:17:46, bogdan1 pisze:
od wszystkich Sprzedających z którymi miałem do tej pory kontakt , ja, jako kupujący allegrowicz...po wygranej aukcji..dostawałem jakby automatyczne, allegrowe info z pełnymi danymi sprzedawcy i najczęściej także kontem do przelewu /rzadko inaczej określonymi warunkami płatności/..


Boguś,jeżeli ten koleś (albo kolesianka) miała kopertkę,to takich danych mogło nie być.
  
 
Cytat:
2008-03-31 22:17:46, bogdan1 pisze:
Dziwne to bardzo wszystko co piszesz... Może Ty licytowałeś na innym alledrogo boooo.... od wszystkich Sprzedających z którymi miałem do tej pory kontakt , ja, jako kupujący allegrowicz...po wygranej aukcji..dostawałem jakby automatyczne, allegrowe info z pełnymi danymi sprzedawcy i najczęściej także kontem do przelewu /rzadko inaczej określonymi warunkami płatności/... Nie mogę zrozumieć dlaczego nie otrzymałeś takich danych..


...jeżeli sprzedający ustawi taką opcję w ...chyba swoich ustawieniach i wpisze tam odpowiednie dane - korespondencję ...to rzeczywiście ...po zakończeniu aukcji kupujący otrzymuje automatycznie info z takimi danymi niezbędnymi do finalizacji transakcji.
Ale sprzedający musi ustawić tą opcję ...chyba w swoich ustawieniach. (Piszę chyba, bo ja sam po kilku latach na Allegro jeszcze sobie tej opcji nie ustawiłem ...i wszystkie transakcje kończę odrębną korespondencją)
W/w ustawienia sa standardem wśród użytkowników robiących na Allegro "duże" obroty...

A tutaj jak samanta7000 był/była nastawiona na ściemę to tak to wyglądało...
  
 
potwierdzam, należy przejść do Ustawień, a tam do zakładki Kupujący i wypełnić Wiadomość dla Kupującego

to co tam wpisze Sprzedający, po wygranej aukcji, idzie w automatycznym mailu od Allegro do Kupującego.
Przeważnie jest to właśnie nr konta i krótka informacja jak sfinalizować aukcję.

-----------------
..:: Tylny napęd jest jak seks... Po co na ręcznym? Jak można dać w pizd*** ::..