STARA GWARDIA - czym teraz jezdzimy.?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej...

Pamietam czasu jak to forum powstało było na chyba 7 osób i zaczynaliśmy rozmowę o espero od wątku ile wam palą.. ech kiedy to było 2000r!

Czasu trochę opłynęło i każdy z nas już śmiga zupełnie inna marką ciekaw jestem czym teraz jeździmy na jakie marki zamieniliśmy nasze stare Esperaki.

Sam teraz jestem na etapie zmiany i tak ciekaw jestem jak moje wybory po espero mają sie do pozostałych oldbojów esperowych.


[ wiadomość edytowana przez: Navi dnia 2007-11-22 21:15:48 ]
  
 
Hehe...
Adminek - Ty żyjesz
Pamiętam jak na katowickim zlocie na Muchowcu pokazywałeś mi działanie ABS'u i na moją prośbę przewiozłeś mnie dwulitrowym Esperakiem bo chciałem porównać do 1,5

Ale do rzeczy....

Po Esperaku była czarna Leganza CDX DeLuxe.
Od miesiąca jest noofffka Peugeot 407 2,0 16V Premium w 145 konnej wersji

Pozdrawiam Cię serdecznie
  
 
Musisz sprecyzować "STARĄ GWARDIĘ"...
  
 
Może nie zaliczam się do "starej" gwardii a raczej do tej "średniej" - dołączyłem na forum na 289 stronie 2004-01-26 20:36:56
Mile wspominam te czasy kiedy esperak to był bardzo skomplikowany i wypasiony samochód... Ech.... I gaz po 1,30...

Teraz - od niedawna Omega MV6.
  
 
Cytat:
2007-11-22 18:57:04, DeeJay pisze:
Hehe... Adminek - Ty żyjesz Pamiętam jak na katowickim zlocie na Muchowcu pokazywałeś ..."


przesiadkę na audi....w wersji panzer ...jako ostatni mocny akcent ( i wiele innych "Adminkowych" , wczesniejszych zdarzeń też )

a "czy teraz jezdzimy" ?? -...noooo JEźDZIMY JEźDZIMY
(MODY!...dołóżta mu proszę, to brakujące "m" we tytule! )

ja to (chyba) konserwatysta jestem (poniekąd z konieczności )...leganza i ..(znowu) espero (tom razom..jednepienć)

Serdeczne pozdrowienia ze śląska
  
 
Powiedzmy że stara gwardia to forumowicze z przed 06-2004 bo wtedy sprzedałem Espero i już znacznie rzadziej zacząłem odwiedzać forum.

Ta oryginalna STARA GWARDIA na pewno będzie wiedzieć że to o nich mowa czasy jeszcze z przed forum Motornews.
  
 
Cytat:
2007-11-22 20:45:31, Adminek pisze:
Powiedzmy że stara gwardia to forumowicze z przed 06-2004 bo wtedy sprzedałem Espero i już znacznie rzadziej zacząłem odwiedzać forum. Ta oryginalna STARA GWARDIA na pewno będzie wiedzieć że to o nich mowa czasy jeszcze z przed forum Motornews.


czyli stad
  
 
Księga wpisów

Nethit


To były czasy... Internet na modemie i rachunki... hehe sielankowe zycie


Espero u Ojca zastąpił Ceed Sw w crdi

Ja z braku laku staram się złoma używać.
  
 
Hmm ... ja chyba wczesno-średni jestem. Esperaka miałem od 2001 ...
Teraz (raczej moja żona) jeździ leganzą, a ja od niedawna uniakiem.
Esperaka wspominam dobrze - był jak dotąd najmłodszym autem w chwili zakupu (favoritka 6 l, esperak 4, lega 6/7, uno 8/9).
  
 
Cytat:
2007-11-22 20:47:32, desperos pisze:
czyli stad



Eeee, ja się zarejestrowałem 2003-12-13, a nie kojarzę, żebym pisał na "starym" forum.
Ale skoro łapię się w adminkowej definicji, więc:
- espero zmieniłem na astrę kombi,
- astrę zmieniłem na avensis,
- avensis zmieniam na kolejne kombi - pochwalę się, jak już kupię.
Tyle ode mnie...
  
 



Od wakacji tegorocznych Corrolka 1.4 VVti (kombi) z sekwencją.
Na starym forum jedynie podglądałem , bo nie chciałem się wymądrzać przy takich autorytetach .




  
 
Ja się w starej gwardii nie mieszcze, ale u nas jak tu przyszedłem w 09.2005 było Espero, a w 22.11.2007 jest...Espero.
  
 
Niestety jestem za młody
data rejestracji: 2004-07-05 (1237 dni na forum)


  
 
skoro mówicie ze 2001 rok zalozyliscie forum to chyba bylo jedno z pierwszych forów w polsce-

a skoro mówicie o cenie gazu oto cytat ze starego forum:
"Temat: Cena gazu
Autor Adam dnia 2002-09-05 22:19:10
[Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.01; Windows 9]
--------------------------------------------------------------------------------
Rano przeżyłem lekki szok cenowy,ujżałem nowe ceny gazu w Białymstoku 1,25 zł a przez ostatnie tygodnie 1,07-1,12zł.Wracając we wtorek z Zakopanego widziałem ceny:Zakopane 1,29-1,35zł;Kraków 1,25zł;Radom 1,00-1,12zł;trasa Warszawa-Bialystok 1,07-1,10zł.A jak tam u Was po staremu?Ceny wyższe to stacje Orlen,BP,itp
Adam"



ale szok przeżył "Adam"

Ja to dopiero przeżywam szok jak przez ostatnie dni gaz codwa dni drozeje o kilka groszy i juz jest po 2.30

[ wiadomość edytowana przez: tommi3737 dnia 2007-11-22 23:35:48 ]
  
 
Cytat:
przez ostatnie dni gaz codwa dni drozeje o kilka groszy i juz jest po 2.30


Kurna fakt, kiedyś gaz był tak tani..teraz gaz już osiąga za wysoką granice, ale benzynka też nie ma zamiaru tanieć Niebawem paliwo będzie dla elit
  
 
To was przebije, choc jestem młodą gwardią to gdy kupiłem pierwszy wóz na gaz a był to "czołg" kanciok gaz kosztował 0,69 !!!
ale to było daaaaawno
  
 
Cytat:
2007-11-23 07:54:29, el_pashchaco pisze:
To was przebije, choc jestem młodą gwardią to gdy kupiłem pierwszy wóz na gaz a był to "czołg" kanciok gaz kosztował 0,69 !!! ale to było daaaaawno


Hmm,nie chcę cię dołować,ale jak ja kupiłem pierwszy samochód,to gazu nie było,a benzyna była na kartki (jeszcze te stemplowane,a nie wycinane)

  
 
A ja długo, długo wolałem przebalowywać nadmiar kasy niż pakować w złoma, aż dokładnie 5 lat temu (rocznica na dniach, bo to końcówka listopada była) zakupiłem złomero... które w lecie pchnąłem i kupiłem Reno Złomgunę.
  
 
link który podałeś to nie pierwsze forum a krótkie drugie powiedziałbym przejściówka pomiędzy pierwszym a obecnym.

Pierwsze to była księga gości zaadaptowana na pseudo forum na stronie o espero Tomka wówczas o forach opartych na PHP w Polsce jeszcze słychać nie było. A strona powstała jak dobrze kojarzę w 1999r. Ale tu Tomek musiałby uściślić będzie na pewno lepiej kojarzył.

Ech teraz miło się to wspomina.

Pierwsze kroki w wyciąganiu kodów błedów z kompa za pomocą agrafki.
Pierwsze przeróbki termostatów w 1,8/2.0
Pierwsze zabawy z przestawieniem zapłony.
No i oczywiście niezapomniane zmagania tuningowe Macka..

Lata lecą autka na podwórku sie zmieniają a jednak sentyment do Espero pozostaje.
  
 
Latka lecą to fakt.

Księga gości Tomka już nie działa, ale wyglądało to mniej więcej tak;



Długo się schodziło aby cokolwiek tam znaleźć. Trzeba było wertować cała księgę w poszukiwaniu informacji. Przez to treść tematów znało się na pamięć.

Generalnie są trzy "mutacje" Klubu Espero i na każdym występuję pod innym nickiem.

----------------------------
Na temat;

  • Skoda Octavia Combi
  • Volvo 460