Padł prędkościomierz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Witam
Możecie polecić jakiegoś elektryka z Bielska-Białej lub okolic, lub mechanika który znałby się na naprawie prędkościomierza od razu mówię że linka jest dobra. Podobno jakiś mechanizm pod skrzynią padł. Oczywiście zależy mi na fachowości i dobrej cenie.
  
 
Hmmm.. Nie wiem czy jest wymiana tego potrzebana i wogole wizyta u mechanika. Miałem ten sam problem i okazalo sie ze to wina Mechanizmu przy liczniku!! pojechalem na szrot kupilem najbardziej rozwalony ale dzialajacy Wymienilem ten mechanizm i jest wszytsko ok
  
 
Cytat:
2007-08-22 09:23:55, KoLtT pisze:
Hmmm.. Nie wiem czy jest wymiana tego potrzebana i wogole wizyta u mechanika. Miałem ten sam problem i okazalo sie ze to wina Mechanizmu przy liczniku!! pojechalem na szrot kupilem najbardziej rozwalony ale dzialajacy Wymienilem ten mechanizm i jest wszytsko ok


Gdy poruszałem linką od prędkościomierza to na liczniku poruszała się wskazówka. To znaczy że chyba mechanizm przy liczniku jest dobry.
  
 
Możecie polecić jakiegoś elektromechanika z Bielska-Białej??
  
 
u mnie nie ziaal predkosciomierz, bo klej sie dostał do mechanizmu, od tarcz, i sie blokował, a jeszcze kiedys, jak odkrecałem te linke to przezz przypadek wykreciłem całosc razem z tym plaskikiem tam gdzie wkładasz linke i przykrecasz..ta zawleczka z uszczelkami, rozsypała sie całkowicie, no ale złozylem dałem uszelke zastepcza i chodzi.. takie przezycie z mojej strony..
  
 
PODEPNĘ się pod ten wątek -- bo jest podobny---dzisiaj o 5 rano. przy temp ---25 stopni zablokował się zegar na 80 km/h - nawet jak stałem na światłach to pokazywał 80km/h .
Po ponownym uruchomieniu opadł do 0 i już się nie ruszył.
odkręciłem linkę prędkościomierza przy skrzyni - pokręciłem i zegar chodzi .Poskręcałem i dalej nic ?
Co mogło paść ,? wyczytałem na forum że to jakiś " ślimak prędkościomierza " ile to może kosztować ??? i czy samemu da się to wymienić ??
  
 
więc tak. jeżeli to mechanizm przy liczniku to kręcąc linką od strony skrzyni wskazówka nie będzie działać, to logiczne
ale jak działa to można by obstawiać ślimacznice w skrzyni ale takie przypadki zdarzają się 1 na 100000000000...
Radził bym odkręcić linkę od czujnika do którego jest przykręcona i wykręcić właśnie ten czujnik od skrzyni.
Sam czujnik nie ma wpływu na wskazanie prędkościomierza ale mógł się ukręcić w środku a wtedy ślimacznica nie przeniesie prędkości obrotów na linkę i zegary.

a najprościej to wykręć linkę, wykręć czujnik i wkręć linkę bezpośrednio do skrzyni. musi działać
ale zanim wkręcisz linkę do skrzyni to sprawdź czy w gnieździe nie zostały szczątki czujnika.
ja miałem taki właśnie przypadek i powiem że nieźle się narobiłem żeby hu... wyciągnąć
Mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał
  
 
Cytat:
2009-01-06 16:15:18, kolo21dg pisze:
a najprościej to wykręć linkę, wykręć czujnik i wkręć linkę bezpośrednio do skrzyni. musi działać :: ale zanim wkręcisz linkę do skrzyni to sprawdź czy w gnieździe nie zostały szczątki czujnika. ja miałem taki właśnie przypadek i powiem że nieźle się narobiłem żeby hu... wyciągnąć Mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał



zrobię jak piszesz- spróbuje podłączyć linkę bezpośrednio do skrzyni mam nadzieję że będzie działać ... dziękuję za tak szybką podpowiedz

[ wiadomość edytowana przez: marcin_monki dnia 2009-01-06 21:15:03 ]
  
 
coś dziwnego.......
miałem zamiar w sobotę bezpośrednio podłączyć linkę do skrzyni-- a tu niespodzianka
dzisiaj wsiadam do samochodu temperatura -3 stopnie i co widzę prędkościomierz zaczyna działać . przekłamuje ale działa -najwidoczniej coś się przymroziło i przy -25 stopniach zatrzymał się prędkościomierz a teraz przy -3 stopnie odpuszcza .
Jutro piątek i cały dzień na to aby zaczął działać jak trzeba a jak nie to w sobotę podłączę bezpośrednia do skrzyni
  
 
Najlepiej zdemontować zegary i linkę wraz z VSS i po kolei sprawdzać, gdzie leży problem. Przyda się wkrętarka akumulatorowa lub chociaż jakiś silniczek. Po kolei napędzamy sam zegar, zegar z linką, zegar z linką i VSS. I gdzieś wyjdzie (mnie był taki problem, że przy prędkości około 80 - 90 km/h wskazówka sobie skakała. Konieczna okazała się wymiana linki)...
Należy sprawdzić, czy linka nie ma jakiś pęknięć, czy nie jest zawilgocona wewnątrz, bo wiadomo co się będzie dziać przy mrozach.
Można też sprawdzić ślimak. Jest on zablokowany w skrzyni kołkiem zwiniętym z blachy i trzeba go delikatnie wyciągać. Mi pękł i jego rozwiercenie zabrało mi sporo czasu, a było to możliwe tylko dlatego, że akurat miałem zdjętą skrzynię do wymiany sprzęgła. Jednak usterki ślimaka należą do rzadkości. Mój wyglądał jak nowy...
  
 
U mnie jest taki problem do dzisiaj (lenistwo nie chce mi się zrobić) że raz działa licznik raz nie, potrafi się zawiesić na jakiejś prędkości i tak stać, (czasami dobre jak jade z rodziną zawiesi się na 70 km/h to nikt nie marudzi że za szybko jeżdzę;p) ale do rzeczy u mnie linka za bardzo naciska na zegar i go blokuje można to stwierdzić po tym że kilometry nabija normalnie. Wystarczy w jakiś sposób (podkładka czy coś) lekko zmniejszyć docisk linki do prętkościomierza. Może u Ciebie ten sam problem. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-01-09 00:14:51, Dawid2605 pisze: ale do rzeczy u mnie linka za bardzo naciska na zegar i go blokuje można to stwierdzić po tym że kilometry nabija normalnie.



kilometry nabija normalnie -idę podłączyć linkę bezpośrednio do skrzyni i jutro dam znać co i jak

[ wiadomość edytowana przez: marcin_monki dnia 2009-01-10 17:50:19 ]
  
 
Cytat:
-idę podłączyć linkę bezpośrednio do skrzyni i jutro dam znać co i jak



podłączyłem bezpośrednio do skrzyni biegów i .... chodzi jak ta-LALA .
jak mi się trafi czujnik prędkościomierz to kupię i wstawię

kolo21dg -- dziękuję za podpowiedz
  
 
ehehehehehe sorki ze sie smieje ale tez mam taki problem dzisiaj rano prubowałem zrobic sobie niebieskie podswietlanie tarcza ale lipka złozyłem wszysko do kupy i tu sie zaczeło predkosciomiez przestał działac kilometry sie nabijaja a predkosci nie pokazuje nie wiem co sie dzieje linka jest dobra bo kreciłem palsem help

[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-02-15 22:02:00 ]
  
 
Jeśli pracujesz tak, jak piszesz, to nic dziwnego, że nie działa...
U ciebie to ewidentnie błąd w montażu. Jedyna rada, to rozebrać, sprawdzić, gdzie błąd i złożyć poprawnie.

U mnie występował taki problem, ze licznik zaczynał pokazywać dopiero po przekroczeniu jakiś 40 km/h. Jak czasem się zacinał. Wskazówka kiwała się dość znacznie przy prędkości 80 - 100 km/h Jak chciałem, żeby pokazywał od ruszenia lub się "odciął", to pomagała mała zachęta w postaci piąchy w kokpit. Rozebrałem zegary, by sprawdzić, czy im coś nie dolega - czyściutko, jakby z fabryki wyjechały, podmieniłem zegary na inne - bez efektu, wymieniłem VSS - bez efektu, wygrzebałem ślimak ze skrzyni (uwaga na kruchą zawleczkę), bo myślałem, że wytarty - też jak nówka. Przyczyną okazała się linka prędkościomierza. Kręcąc ją palcami, chodziła bez oporów ale była już chyba "wychechłana" i jakoś się zacinała i drgała. Po jej wymianie wszelkie problemy ustąpiły. Na próbę można linkę przesmarować jakimś silikonowym olejem.