[MK7][FOTO]Co to jest? Okolice prawego wahacza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Co to jest i do czego służy? Oglądając autko zauważyłem, że nie jest zbyt pewnie przymocowane.



pozdrawiam
karbar
  
 
Łącznik stabilizatora chyba.

Nie stuka Ci w czasie jazdy? Do natychmiastowej wymiany!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Nie, nie stuka. Ale ostatnio coś zaczęło skrzypieć.
Jaka jest funkcja stabilizatora? Bo na zdjęciu to dość licha blaszka jest.

pzodrawiam
karbar
  
 
a lacznik stabilizatora to nie jest po strnie kola jak sie je zdejmie??To nie lacznik Panowie "chyba"
  
 
u mnie po obu stronach jest tak samo... ostatnio nawet sobie to oglądałem z bliska - kiedy auto było na podnośniku - i też miałem wrażenie, że coś jest nie tak :/ Ale z tego co się dowiedziałem to chyba służy do trzymania przewodów hamulcowych, czy jakoś tak?? Ale na 100% to pewny nie jestem
  
 
na 100% trzyma przewody hamulcowe
  
 
Panowie nie wymyslajcie głupot...
Jak nie wiecie co to jest to po co pisać brednie.
Kolega Snale napisał co to jest...Ja powtórze: łącznik stabilizatora
kolego romcio na 100 % to mogę powiedziesz że się nie znasz
  
 
to wejdz pod auto i sprawdz na 100% wymienialem dzisiaj drazki stabilizatora
  
 
łącznik stabilizatora
Nowe na allegro dwa razem z gumami na stabilizator przód wraz z przesyłką kosztuje 51 zł.
  
 
jaja sobie dosłownie robicie... poprostu brak słów... jak nie macie pojęcia to nic nie piszcie i lepiej zaufanego i taniego mechanika poszukajcie.. to jest łącznik stabilizatora i jak bedziesz kupował to tylko orginały bo zamiennik szybko padnie i jak sama nazwa mówi łączy on stabilizator który stabilizuje koła(położenie zawieszenia podczas przechyłu na jedną stronę np podczas wchodzenia w zakręt) auto poprostu z nim lepiej się trzyma drogi pozdrowionka
  
 
No to robcio musisz mieć bardzo ciekawie rozwiązane zawieszenie... sam wymyślałeś, czy ktoś Ci pomagał

No i tak jak pisał poprzednik, tylko oryginały, ewentualnie tak jak miałem przy glebie wzmacniane z mondeo.



[ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2009-08-17 20:28:00 ]
  
 
To o co pyta kolega to jest blaszka zakładana na oryginalny łącznik stabilizatora i służy do podtrzymania/usztywnienia przewodu z czujnika ABS przy tarczy. Na oryginalny naciska się na jego dolną okrągłą cześć a górna na pręt łącznika stabilizatora. Łączniki wymienione na inne (nie fabryczne) mają z reguły większą "główkę" i dolna okrągła część tej blaszki już na niego "nie wchodzi". Jeśli goni luźno po łączniku dopina się go do tegoż łącznika opaskami zaciskowymi i tyle. Resztę postów zostawmy już bez komentarza.
PS. kolega zapytał wyraźnie używając słowa BLASZKA, nie pręcik.

[ wiadomość edytowana przez: Kris75 dnia 2009-08-18 11:34:07 ]
  
 
Ale dyskusja...
  
 
Cytat:
2009-08-17 20:15:16, djtados pisze:
Panowie nie wymyslajcie głupot... Jak nie wiecie co to jest to po co pisać brednie. Kolega Snale napisał co to jest...Ja powtórze: łącznik stabilizatora kolego romcio na 100 % to mogę powiedziesz że się nie znasz



No to Tadzik pojechałeś po koledze - ale jak dla mnie nie masz racji
Romcio dobrze pisze, a ty przestań słuchać Waldka - i takcie V6 nie przewiezie
  
 
Cytat:
2009-08-18 11:24:48, Kris75 pisze:
To o co pyta kolega to jest blaszka zakładana na oryginalny łącznik stabilizatora i służy do podtrzymania/usztywnienia przewodu z czujnika ABS przy tarczy.



Otóż to. Rozmawiałem dziś z mechanikiem. Żeby było śmieszniej z jednej strony mam tą blaszkę biegnącą wzdłuż łącznika stablizatora, a z drugiej nie - może stąd takie odmienne i stanowcze głosy w tym wątku.
  
 
łącznik stabilizatora...
łączy amortyzator(kolumna resorująca) z nadwoziem w celu stabilizacji przedniej osi w jezdzie po łuku i po nierównosciach

wymienia sie to poprawnie razem z gumami stabilizatora.
zamienniki mogą byc spokojnie,tylko z metalową miseczką,albo najlepiej załozyc od bmw (takie same tylko solidniejsze).

w escorcie jest cieniutki stabilizator tak ze te łączniki tak dramatycznie nie lecą
jak stuka-puka na skretach,wjazdach na kraweznik,nierównosciach to moze byc łącznik.
  
 
Cytat:
zamienniki mogą byc spokojnie,tylko z metalową miseczką


A co to jest za różnica metalowa czy plastikowa?

Cytat:
wymienia sie to poprawnie razem z gumami stabilizatora


A jeśli gumy są sztywne i bez luzów?