Carina E łożysko koła tył

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Od jakiegoś czasu huczy mi łożysko. Pojechałem do mechanika podniósł mi przód, kazał wrzucić na trójkę i gazować. Nasłuchiwał z każdej strony, ale stwierdził że nic nie słyszy. Wygląda że to tył. Wydawałoby się, że na tył są tańsze łożyska, więc stwierdziłem, że wymienię obie strony. Właśnie szukam na allegro i są tylko całe piasty. Z jednego tematu na tym forum też wywnioskowałem, że samych łożysk nie ma. Czy to prawda? Czy nie można po prostu wybić starych i wprasować nowych? Podpowiedzcie co mam zrobić. Carina z ABS Sportwagon. Aha. Jak wyczaić które to łożysko huczy? Otworzyć okno i nasłuchiwać?
  
 
tamat był wałkowany na forum. Wyjscia sa 2 albo kupujesz łozysko jak do auta bez abs i wymieniasz w piascie tylko tę część czesto ladnie opisane na allegro co trzeba zrobic, albo kupujesz cala piaste z zebatka abs (ja wybralem druga opcje i jest spoko, tylko nie kupuj najtanszego tajwanu, bo szkoda czasu i nerwow).


jak poznac ktora strona hmmmm posadz kogos z tylu jak sam nie potrafisz rozpoznac i gwarantuje ze przy 120 km/h osoba bedzie miala pewnosc pozatym jeszcze na zakretach, jak obciazasz bardziej rozwalone łożysko to sie odzywa glośniej, czyli jak skrecasz w strone uszkodzonego lozyska to jest glosniej.
  
 
Dzięki hater-87. Z łożyskiem to mnie nie pocieszyłeś bo to mnie wyniesie około 260zł ale za to mam nadzieje, że tylko jedna strona.
Jutro sprawdzę, która to strona.
  
 
podnieś tył auta i pokręć jak najszybciej każdym z kół tylko każdym osobno,powinieneś usłyszeć różnicę,jest też taki sposób : pokręć jednym kołem jak najszybciej i złap ręką za amortyzator jak łożysko jest uszkodzone to powinieneś czuć mrowienie na dłoni.