[MKVII] Wyraźne stuknięcie przy wyłączaniu nawiewu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,

od pewnego czasu słychać w moim esim wyraźne stuknięcie podczas wyłączania czy to nawiewu czy to gaszeniu silnika, odgłos ten nie pojawia się non stop, z reguły pojawia się raz po jakimś czasie postoju

odgłos wydobywa się jakby z komory silnika

proszę o pomoc
  
 
Cytat:
2011-02-22 18:45:36, Oruniak pisze:
witam, od pewnego czasu słychać w moim esim wyraźne stuknięcie podczas wyłączania czy to nawiewu czy to gaszeniu silnika, odgłos ten nie pojawia się non stop, z reguły pojawia się raz po jakimś czasie postoju odgłos wydobywa się jakby z komory silnika proszę o pomoc



potrafi ktoś pomóc?
  
 
takie coś trzeba by usłuszeć.. zobaczyc
  
 
Cytat:
2011-02-22 18:45:36, Oruniak pisze:
witam, od pewnego czasu słychać w moim esim wyraźne stuknięcie podczas wyłączania czy to nawiewu czy to gaszeniu silnika, odgłos ten nie pojawia się non stop, z reguły pojawia się raz po jakimś czasie postoju odgłos wydobywa się jakby z komory silnika proszę o pomoc




Masz klimę? Możliwe, że słychać klapkę w dmuchawie od obiegu wewnętrznego. Przy wyłączaniu ona się otwiera i jest taki jakby słaby stuk. Jak uruchamiasz silnik i dmuchawę powinno też być to słychać tylko wtedy się zamyka. Może to to?
  
 
Cytat:
2011-02-23 11:42:14, -Rocky- pisze:
Masz klimę? Możliwe, że słychać klapkę w dmuchawie od obiegu wewnętrznego. Przy wyłączaniu ona się otwiera i jest taki jakby słaby stuk. Jak uruchamiasz silnik i dmuchawę powinno też być to słychać tylko wtedy się zamyka. Może to to?



idąc dalej może siakiś przekaźniczek ...
  
 
Cytat:
2011-02-23 11:46:36, trifoglio pisze:
idąc dalej może siakiś przekaźniczek ...



Tam nie ma przekaźnika. Za sterowanie odpowiada cylinderek na dmuchawie, działa chyba na podciśnienie



  
 
Cytat:
2011-02-23 11:42:14, -Rocky- pisze:
Masz klimę? Możliwe, że słychać klapkę w dmuchawie od obiegu wewnętrznego. Przy wyłączaniu ona się otwiera i jest taki jakby słaby stuk. Jak uruchamiasz silnik i dmuchawę powinno też być to słychać tylko wtedy się zamyka. Może to to?



tak mam klimę i tak coś mi się wydawało że to może być jakaś klapka

da się to jakoś naprawić??
  
 
Cytat:
2011-02-23 22:32:01, Oruniak pisze:
tak mam klimę i tak coś mi się wydawało że to może być jakaś klapka da się to jakoś naprawić??



Ja w MK6 z klimą też tak mam. U mnie jednak nie puka to za każdym razem, jeśli już to bardzo słabo. W ogóle nie zwracam na to uwagi

Foto z Allegro. Na fotce zaznaczyłem Ci cylinderek + te wloty które są domykane. Nie wiem co tam mogło się zepsuć niestety





[ wiadomość edytowana przez: -Rocky- dnia 2011-02-23 23:00:29 ]
  
 
Cytat:
2011-02-23 23:00:04, -Rocky- pisze:
Ja w MK6 z klimą też tak mam. U mnie jednak nie puka to za każdym razem, jeśli już to bardzo słabo. W ogóle nie zwracam na to uwagi Foto z Allegro. Na fotce zaznaczyłem Ci cylinderek + te wloty które są domykane. Nie wiem co tam mogło się zepsuć niestety [ wiadomość edytowana przez: -Rocky- dnia 2011-02-23 23:00:29 ]



myślę że te klapki opadają na jakiś plastik a powinny na gąbkę albo na jakąś uszczelkę która się "wytłukła"
  
 
Cytat:
2011-02-23 23:45:01, Oruniak pisze:
myślę że te klapki opadają na jakiś plastik a powinny na gąbkę albo na jakąś uszczelkę która się "wytłukła"



Bardzo możliwe, było coś tam na zasadzie gąbko - uszczelki czarnej, przy każdym otworze

Jeśli to to, aby wyjąć dmuchawę i nakleić nowe gumy bądź uszczelnić to w inny sposób będziesz musiał rozszczelnic układ klimy. Zastanów się czy warto.
  
 
Cytat:
2011-02-24 16:46:03, -Rocky- pisze:
Bardzo możliwe, było coś tam na zasadzie gąbko - uszczelki czarnej, przy każdym otworze Jeśli to to, aby wyjąć dmuchawę i nakleić nowe gumy bądź uszczelnić to w inny sposób będziesz musiał rozszczelnic układ klimy. Zastanów się czy warto.



chyba odpowiedź jest prosta - trzeba się do tego przyzwyczaić
  
 
Cytat:
2011-02-25 18:51:19, Oruniak pisze:
chyba odpowiedź jest prosta - trzeba się do tego przyzwyczaić



nie wiem czy uda mi się przyzwyczaić, coraz bardziej mnie to denerwuje, co musiałbym zrobić żeby pozbyć się tych stuków?

wie ktoś?