[MK5/6]Jak ściągnąć chromowaną listwe z przedniego zderzaka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam przed sobą seryjny i rs'owski przedni zderzak - czy ktoś może mi powiedziec jak ściągnąć z nich te chromowane paseczki ozdobne? One sa nasuwane czy na jakiks zatrzaskach? Jak to sciągnac zeby nie uszkodzic listew i zderzaków?
  
 
Cytat:
2011-03-04 21:50:32, spinacz25 pisze:
Mam przed sobą seryjny i rs'owski przedni zderzak - czy ktoś może mi powiedziec jak ściągnąć z nich te chromowane paseczki ozdobne? One sa nasuwane czy na jakiks zatrzaskach? Jak to sciągnac zeby nie uszkodzic listew i zderzaków?





Tam, gdzie zaznaczyłem masz trochę luzu aby włożyć płaski śrubokręt. Podważasz delikatnie i wyjmujesz listwę. Odginasz lekko i schodzi bez problemu. Zdejmiesz kilka cm i zobaczysz jak jest montowana. Ciężko się ją zakłada na zderzak po malowaniu, przeszkadza dodatkowy lakier w tych rynienkach, powodzenia

  
 
matową listwę z rs'a ściągnąłem jak pisałeś...niestety pomimo starań troszkę się zniszczyła - strasznie twardo siedziala...mam tylko nadzieje ze ta chromowana z serii która po malowaniu będę chciał założyć nie będzie się tak stawiać i zejdzie jutro o wiele łagodniej. PODZIĘKOWAŁ;p
  
 
Chromowana jest w takiej plastikowej powłoce. uważaj na te powłoke bo jak odpryśnie to bedzie qpa
  
 
Trzyma się na tym lewym "V", a w zderzaku jest V odwrócone. Możesz lekko podważyć któreś listki V, i ciągnąć na siłę. Można też dać trochę oliwy, będzie łatwiej się ślizgać. Chrom często odpryskuje, znaczy klar, więc uwaga.


[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2011-03-05 12:13:09 ]