[k] skrócone osłony popychaczy 126p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie kupie skrócone osłony popychaczy 4-4.5mm do 126p.
  
 
125 pln robione na wymiar z aluminium
  
 
czy istnieje możliwość wykonania regulowanych na zasadzie śruby rzymskiej lub sprężyny? Jeśli chodzi o sprężynę to załatwię sobie sam odpowiednią, potrzebował bym tylko odpowiedniego wytoczenia elementu.
  
 
Pewnie że istnieje , jednak potrzebował bym coś na wzór do pokazania ew. rysunek.
  
 


coś takiego plus na dole żłobienia do chłodzenia. Jakby była potrzeba to mogę zwymiarować. No i fajnie było by poznać cenę może być PW
  
 
Jak w przypadku takiej regulacji jest rozwiazana sprawa uszczelnienia, na łączeniu?
  
 
simmering ?
  
 
Jesli dogrzebie sie do kartonow to powinienem miec takie cus
zdjecie

[ wiadomość edytowana przez: Pulpit dnia 2012-01-03 21:48:08 ]
  
 
zaledie 450 zł i mozna miec na wzór
http://www.fiat500sport.com/engine-assembly/cover-push-rod-tappet-modified-set-0387.html
  
 
Jak znajdą się chętni na parę kompletów to mogę wykonać takie osłony:


Aluminium anodowane na złoto (super wykończenie, nie będa matowieć jak seryjne, łatwo się czyszczą). W środku mają sprężynę, więc pasują do każdej głowicy - od serii po splanowana 10mm pasują na nie oczywiście maluchowe uszczelki. Do finalnej wersji muszę dodać jeszcze większe podkładki i pierścień segera na końcu ale generalnie wygladają jak na zdjęciu.
Są też o tyle fajne że przy takim rozwiązaniu uszczelki na osłonach można wymienić bez zdejmowania głowicy.
Cena 199zł


[ wiadomość edytowana przez: jaqo dnia 2012-01-04 23:57:53 ]
  
 
zawsze mnie zastanawiało jaka musi być mocna sprężyna by odpowiednio dociskała gumki by nie ciekły, a jeżeli będzie mocna dla seryjnej długości to czy jak się użyje takiego zestawu do 700 z głowicą 5mm to mamy juz o 11mm niżej i czy nie będzie rozwalać gumek?
  
 
Już moja w tym głowa Oczywiście, zanim sprzedam jakiś komplet to wsadze je do samochodu i pojeżdzę trochę, żeby zobaczyć czy dobrze się sprawdzają.
Cena oczywiście za komplet - 5 osłon.

[ wiadomość edytowana przez: jaqo dnia 2012-01-05 10:53:35 ]
  
 
No to testuj bo jestem zainteresowany . Można pominąć anodowanie wole jednak klasyczny srebrny, lub anodować na coś koło szarego?
  
 
Nie można pominąć anodowania - taka opcja jest tania, inna będzie droższa (ale moooooże coś wymyślę). Możesz sobie pomalować
Dzisiaj zrobię komplet i może znajde jakiś silnik do testów.
  
 
Wczoraj wieczorem zrobiłem jeden prototypowy zestaw, w poniedziałek kupię brakujące segery i założe je na jakiś silnik.
  
 
Dobra kupiłem paczkę segerów, wyciąłem podkładki laserem pobawiłem się tokarką i złożyłem prototypy:
  
 
Powiedz mi jedną rzecz po co to rozszerzenie na zewnętrznym elemencie? No i druga rzecz co dasz rade jeszcze zrobić na swojej tokarce , pamiętaj trening czyni mistrza
  
 
Rozszerzenia są po to, żeby łatwo się wsadzało rurkę w rurkę i żeby przy wsadzaniu nie zniszczyć uszczelnień.
A na tokarce teraz robie regulowane kółko rozrządu do rovera ale to nie ten temat
  
 
no ciekawie to wygląda, zakładaj i zdawaj relacje jak to się zprawdzi, dużym plusem takiego zestawu jest właśnie wymiana gumek bez zdejmowania głowicy nawet gdyby trzeba było to robić co roku.
  
 
jak to będzie działać to potwierdzam chęci zakupu kompletu.