Czerwona kontrolka ((!)) w okrągłych zegarach - 125p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co oznacza ta właśnie kontrolka? Jechałem poza miastem i nagle zaczeła mrugać - tak jakby zależnie od nierówności, potem zaczęła się palić na stałe.
Następnie był króciutki postój - kontrolka zgasła; przejechane kolejne kilometry i znowu się paliła na stałe.
Przed chwilą jak dojechałem do domu, chwila postoju - paliła się dalej; trzasnąłem dwa razy drzwiami i zgasła.
I tu moje pytanie - od czego ona jest i co mi się mogło dziać z autem?
Dodam, że silnik pracuje przez cały czas normalnie, nie wydaje jakiś dziwnych odgłosów.
  
 
Ta kontrolka o której piszesz to przecież kontrolka hamulca recznego o ile dobrze pamiętam.
Sprawdź sobie przy dźwigni ręcznego czy "czujnik" odpowiadający za świecenie się kontrolki jest w porządku. Jak jest wciśnięty czyli dzwignia jest w położeniu poziomym to kontrolka nie powinna świecić. Jeśli swieci w takim położeniu to musi coś tam nie stykać i na nierównościach lekko miga..
Jak wygląda u ciebie dźwignia rękawa ? Są na niej ząbki...
  
 
Nie wiem czy ona nie jest też odpowiedzialna za stan płynu hamulcowego ,rzuć sobie okiem do zbiorniczków i zobacz czy nie zeszedł Ci troszke płyn , a jeżeli nie to , to Koniu ma rację - sprawdź czujnik przy ręcznym Pozdro
  
 
ja mam takie objawy jak jezdze na rezerwie, a ze prawie zawsze na niej jezdze to wiem. tylko ja mam stare zegary. no i chyba pewnie wiesz gdzie jest kontrolka rezerwa i to pewnie nie to. pozdrowki
a moze cisnienie oleju???
  
 
ręczny to nie jest, inna kontrolka jest do ręcznego - czerwone P
sprawdzę płyn, może to to.
  
 
zlokalizowane.. to olej. można kasować temat

EDIT:
wcale nie olej a coś z hamulcami, ale nie ręczny.
kurde... muszę sobie nową książkę do Fiata kupić



[ wiadomość edytowana przez: koniu dnia 2004-01-25 16:17:43 ]
  
 
To nie jest możliwe zeby to była kontrolka oleju. Przeciez kontrolka oleju ma znaczek takiego pojemniczka z kroplą oleju na końcu. Kontrolka hamulca jest wprowadzona jako kontrolka hamulca, i tak jest w każdym samochodzie.
  
 
a to nie wiedzialem ze w okraglych wskaznikach sa jakies symbole. bo w starych to tylko kolorki roznepozdro
  
 
Oczywiście jest to kontrolka poziomu płynu hamulcowego