Zbiornik gazy w ladnej pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chcę założyć instalkę LPG do lady. chciałbym by zbiornik był zamontowany w miejsce koła zapasowego czyli pionowo. ktoś ma tak zrobione??? ewentualnie inne sposoby montaży zbiorników
  
 
Hm, raczej zbiornika toroidalnego nie mozna zamontowac pionowo.
Proponuje zebys zamontowal zbiornik cylindryczny osia wzdluz osi samochodu po lewej stronie. Ja u siebie zrobilem wlasnie tak ze wzgledow praktycznych. Mam mozliwosc polozenia siedzenia i przewiezienia dlugich przedmiotow. Zwróć uwage zeby zamontowali zbiornik mozliwie głeboko (blisko siedzenia). U mnie zamontowali tak ze nie moge wyjąć wkladu tylnej lampy i wymienic zarowki, a juz nie chce w ladziance dziur wiercic i przesuwac go do przodu. Generalnie dobrze jest byc przy montazu (przynajmniej przy przymierzaniu zbiornika i wyznaczaniu jego miejsca montazu. Lepiej to trzy razy przemyslec i raz zamontowac, niz nie pomyslec a pozniej 3 razy zmieniac miejsce montazu, albo miec ograniczony dostep do czegos.

Pozdrawiam
  
 
Kołatał mi sie podobny pomysł, żeby w miejscu koła zapasowego taki zbiornik postawić, ale nie wiedziałem nawet , że toroidalnych nie wolno inaczej jak tylko poziomo...
Ja mam za tylnym siedzeniem na takiej jakby stworzonej do tego półeczce. W klasyku siedzenia nie są składane, więc problem przewożenia czegoś długiego nie pojawi się po zamontowaniu tam butli. Kwestią otwartego pytania jest jak wielka butla tam wejdzie . Ja mam ledwie 30litrów jedna są w klubie na pewno takie łady co mają 45 litrów.
  
 
Witam
ja mam zbiornik własnie na tej"pólce"jest to 50 litrowy,cylindryczny STAKO.
nie zabiera zbyt duzo miejsca w bagazniku,siedzenia i tak sie nie składają.
jest to najlepsze miejsce na zbiornik LPG w klasyku.
  
 
hmm... ja miałem w ładzie nawet zbiornik 60l
tylko był on tak niefortunnie umieszczony,że stał w środku bagażnika,bo głębiej już się nie mieścił - powiesiłbym bym za ..... tego, kto taki patent wymyślił (taką już kupiłem)

a co do okrągłego zbiornika,to faktycznie na pionowo jeszcze nie widziałem...
  
 
posiadam podobnie jak kolega Grzesiek zbiornik "stako" o objetosci 50 litrow. pasuje jak ulal, a do tego wieksze okresy miedzy tankowaniem.
polecam
  
 
tylko na polke! Pomijajac praktycznosc, to chyba stosunkowo najmniej wplynie na rozklad mas... choc i tak zdrowo tylek dociaza po zatankowaniu i zaladowani bagaznika i pasazerow....
a jakby zbiornik dac nizej i posunac do tylu - to jeszcze bardziej siadzie....
  
 
tez mam stako 50 l, umieszczony zaraz za tylnym siedzeniem na tej polce w bagazniku.
  
 
To chyba wszyscy tak mają
  
 
są zbiorniki toroidalne montowane pionowo. ciekawe dlaczego nikt z was nie załozył takiego???
  
 
to ciekawe bo ja chciałem jak największy i mnie wsadzili 40l na tą półkę troche to mało choć ostatnio zaczęła mi mniej palić ale i tak za często na stację jeżdżę pewnie to dlatego że mi za mocno głośniki z półki wystają a z tego to już napewno nie zrezygnuję żebym miał nawet co dzień tankować
  
 
Cytat:
2004-05-13 21:28:58, rogacek pisze:
są zbiorniki toroidalne montowane pionowo. ciekawe dlaczego nikt z was nie załozył takiego???



Bo większość nie chce za mocno przekombinować
Poza tym trzeba zapłacić 100PLN więcej i zmusić kolesiów do wysiłku intelektualnego , żeby przez nieuwagę nie zamontowali tego zbiornika na środku bagażnika...
Ja w swoich maniackich wizjach też widziałem zbiornik toroidalny , a nawet dwa zbiorniki ( w miejsce zbiornika paliwa drugi taki sam- a benzyna w specjalnym np. 5-6 litrowym zbiorniczku) A koło zapasowe w sprayu.
  
 
moja lada nie posiada tylnej kanapy i ma zdejmowaną ściankę tylną. musiałem tak zrobić bo czasami przewożę długie elementy ( rurki) a niechcę montować bagażnika na dachu. zależy mi by zachować możliwość przewożenia długich przedmiotów i dlatego kombinuję z małym zbiornikiem paliwa. dodatkowo nie mam oryginalnego zbiornika paliwa w nadkolu a zamontowany płasko zbiornik z kanta w bagażniku.
  
 
Witam !
Ja wprawdzie mam Samarke, a pytanie dotyczy klasyka, niemniej jednak wypowiem sie
Moj zbiornik ma 40 l pojemnosci (instalacja Elpigaz) - mysle, ze to optymalna wielkosc, pod tym wzgledem sie sprawdza. Umiejscowiony jest poziomo w bagazniku z lewej strony przy samej bocznej scianie, tak nieco pod skosem - w sumie dobrze, bo zabiera stosunkowo malo miejsca, jedyby problem to to, o czym pisal jeden z kolegow - trudnosci przy naprawach tylnej lampy Ale da sie przezyc.
Poprzedni wlasciciel (to on montowal instalacje) mowil, ze mogl ewentualnie wstawic zbiornik w miejsce kola zapasowego, ale i tak przeciez trzeba byloby je gdzies umiescic, wiec w sumie na jedno by wyszlo, zas dostep fo butli bylby ograniczony, a przeciez czasem trzeba spojrzec na przyklad na wskaznik zapelnienia.
Pozdrawiam
  
 
Tylko jezeli jezdzisz czesto sam to zaloz butle po przeciwnej stronie niz kierwca a wlew zazycz sobie tam gdzie wlew paliwa.Zawsze to amorki rowno beda obciazone.
  
 
Zbiornik toroidalny to fajna rzecz bo go nie widać i nie zajmuje miejsca. Wada : zbyt mały zasięg.
Zwykła owalna butla : odwrotnie.
Wybierz to co Ci najbardziej pasuje, w zależności czy chcesz mieć bagażnik pomniejszony czy nie.
Ja mam butlę 65 litrów centralnie za siedzeniem ( pojemność bagażnika 570 litrów ) więc jest jeszcze kupa miejsca na bagaż.