Pada mi ładowanie (126) pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć Chłopaki!!!
Mam prośbę do fachowców od elektryki samochodowej. Proszę, powiedzcie mi dlaczego pada mi ładowanie? Objaw- co jakiś czas zapala mi się kontrolka łądowania przy wysokich obrotach silnika. Proszę o pomoc bo sprawa jest pilna...
Pozdrawiam
Klon
  
 
brązowy kabel rozrusznik - alternator
  
 
Jesli kontrolka ladodowania lekko swieci w calym zakresie obrotow (ew. mocniej po zapaleniu swiatel i/lub na wyzszych obrotach) to mogl pasc mostek prostowniczy w alernatorze. Czasem jest to tylko zimny lut a czasem pada ktoras dioda.
  
 
sprawdz dlugosc szczoetek na poczatek pozniej legler jak nie to kabel jak nie kabel to wspolczuje
  
 
przeczyśc sobie mocowanie kabla - własnie chyba wspomniany brązowy. Przykręcony jest kluczem 10tką do alternatora.
U mnie w malcu pamiętam co jakiś czas musiałem taki zabieg wykonywać, - poprostu przez kratki w klapie wpada woda i śniedzieje.
  
 
Witam , ja tez postawie na kabelek , miałem taki przypadek u mnie w autku , na wolnych obrotach wszystko było oki a na wyzszych zazyła sie lampka a po pewnym czasie akum padł , nowy był i sie rozładował , wymieniłem cały kabelek i wróciło wszystko do normy , a przy okazji kupiłem nowy kabelek od akumulatora do roarusznika bodawał za wysoki opór i był juz lekko zielony , zrób tak i bedzie git
  
 
Ja stawiałbym w pierwszej kolejności na długość szczotek.Jeżeli są za krótkie to przy wysokich obrotach mogą nie dotykać do pierścieni na wirniku i nie dają wzbudzenia.